Fortakas 8 700 30 100

„Acer Aspire Switch 10E“ apvžalga

Ieškote kompaktiško, patogaus nešiojamo kompiuterio, kuris galėtų pasitarnauti ir kaip planšetė? Jeigu jau esate žvilgtelėję į „Acer Aspire Switch 10E“ pusę, mūsų nenustebinote, kadangi pagal savo charakteristikas, tai vienas iš geriausių tokios klasės kompiuterių rinkoje.

Dizainas nematytas, tačiau tikrai biudžetinis

Šis „Acer“ kompiuteris yra pigus, todėl nieko keisto, jog jis taip ir atrodo. Dominuojanti medžiaga – nebrangus, lino tekstūra primenantis plastikas, kuris suteikia šiurkštumo, todėl kompiuterį lengviau laikyti rankose ir jis nerenka pirštų antspaudų. Taip pat „Acer“ pasistengė su spalvų pasirinkimu – testavome žydros spalvos „Switch 10E“, bet kompanija gali pasiūlyti ir pilką, raudoną, žalią ar įprastą, juodą spalvą. 

Jungčių šis kompiuteris turi pakankamai – Micro USB, Mini HDMI, MicroSD, 3.5 audio jungtis ir netgi pilna USB jungtis. Tiesa, pastaroji tik USB 2.0, o ne 3.0. Tačiau jau vien tai, kad ji yra – privalumas.

Šis kompiuteris sveria apie 1.27kg prijungus klaviatūrą ir apie 0.64kg be jos. Tai yra gana didelis svoris, turint omeny šio kompiuterio dydį, tačiau didelio diskomforto svoris tikrai nekelia.

Kalbant apie klaviatūrą, ji patenkinama. Mygtukai yra gan pigūs ir kieti, tačiau jeigu neplanuojate rašyti knygos, jie jūsų neerzins. Valdymo laukas nėra ypatingai didelis, tačiau jis jautrus, reaguoja į gestus ir yra geresnis už daugelį valdymo laukų „Switch 10E“ kainų kategorijoje. Dar vienas įdomus faktas – klaviatūros viduje „Acer Aspire Switch 10E“ turi 500GB kietąjį diską – įdomus „Acer“ sprendimas!

Naudotinas ekranas

„Switch 10E“ turi 10 colių 1280 x 800 raiškos liečiamą IPS tipo ekraną, kurio ryškumas siekia 263 nitus. Ekranas nėra įspūdingas – matymo kampai vidutiniški, raiška nedidelė, tačiau pakankama, o ryškumo pakanka naudojantis vidutinėse sąlygose. Todėl ekraną galima pavadinti naudotinu, bet ne daugiau.

Kompiuterio spartos pakanka paprastoms operacijoms atlikti

„Acer Aspire Switch 10E“ turi 1.33 GHz „Intel Atom Z3735“ keturių branduolių procesorių ir 2GB operatyviosios atminties – skamba mažokai ir netgi liūdnokai. Netgi dauguma telefonų turi daugiau operatyviosios atminties. Bet „Switch 10E“ nuvilia tik savo charakteristikomis, kadangi kompiuteris veikia be sunkumų – visi dokumentai ir interneto puslapiai atsiverčia greitai, programos nestringa, paprastesnius žaidimus žaisti taip pat galima. Bijoti dėl kompiuterio išskiriamos šilumos taip pat nevertėtų, kadangi tos šilumos jis išskiria labai nedaug – greičiausiai dėl savo taupaus procesoriaus bei, žinoma, gana storo korpuso.

Vis tik karts nuo karto pasitaikydavo nesklandumas – kompiuteris ilgiau pabuvęs miego režime, iš jo nepabusdavo ir reikėdavo jį išjungti ir tik tada pavykdavo jį įjungti. Greičiausiai tai BIOS bėda ir ji galėtų būti sutvarkyta BIOS atnaujinimu, tačiau bet kokiu atveju, tai nemaloni bėda.

Kalbant apie programinę įrangą, jos kompiuteryje yra daugiau, negu reikia. „Acer“ yra iš anksto įrašiusi daugybę programų, iš kurių dauguma yra bevertės ir nereikalingos ir tik apsunkinančios kompiuterio veikimą, todėl vos tik įsigijus kompiuterį, rekomenduojame iš karto tas programas pašalinti arba netgi įrašyti „Windows“ iš naujo ir „švariai“.

Baterijos turėtų pakakti pilnai darbo dienai, nebent dirbate viršvalandžius

Jeigu savo kompiuteriu planuojate tik dirbti „Office“ programomis, naršyti internete ir žiūrėti vaizdo įrašus (jeigu planuojate daryti kažką daugiau, žvalgotės ne į tą kompiuterių kategoriją), tuomet „Switch 10E“ baterijos turėtų pakakti pilnai jūsų darbo dienai, kadangi testavimo metu šis kompiuteris sugebėdavo išdirbti nuo 7 iki 8 valandų be būtinybės prijungti jį prie elektros lizdo. Rezultatas gana vidutiniškas, tačiau nenuviliantis. 

Produktas, atitinkantis savo kainą

„Acer Aspire Switch 10E“ nėra produktas, kuris sukurtas stebinti. Tai įrenginys, kuris tiesiog pateisins visus jūsų lūkesčius ir savo kainą. Jis neatrodo prabangiai, tačiau yra gan kokybiškas, ekranas yra pakankamas paprastos operacijoms, o sparta patenkins visus jūsų norus. Šio kompiuterio baterija taip pat turėtų atlaikyti visą darbo dieną. Taigi, ar kas nors su šiuo kompiuteriu kažkas ypatingai blogai? Ne. Bet lygiai taip pat šis kompiuteris neturi kažkokių ypatingų privalumų. Bet mes galime rekomenduoti šį kompiuterį, kadangi jis visu šimtu procentų atitinka savo kainą!