Fortakas 8 700 30 100

Dronai ir jų priedai

Kadaise dronai pradėti gaminti vien tik žvalgybiniais ir kariniais tikslais. Didžiosios valstybės tokius nuotoliniu būdu valdomus bepiločius orlaivius naudodavo būtent karinėms operacijoms vykdyti. Tik gerokai vėliau, 21-ojo amžiaus antrąjį dešimtmetį buvo imtasi masinės dronų, kaip „žaislų“, gamybos. Radijo bangomis valdomi dronai ir jų priedai per pastarąjį penkmetį neabejotinai tapo viena iš mėgiamiausių laisvalaikio pramogų bei viena trokštamiausių dovanų ne tik vaikų, bet ir suaugusiųjų tarpe. Nepraleiskite progos pradžiuginti save ar savo artimąjį ir įsigykite droną. Fortako prekybos salonuose bei internetinėje parduotuvėje rasite žymiausių gamintojų, tokių kaip ART, DJI, PAR, Parrot, ProLink ar XinLin dronų. Pas mus jūsų lauks dronai ir jų priedai, o visą rūpimą informaciją suteiks patyrę Fortako specialistai. Taupydami savo laiką nuo šiol įsigyti droną bei gauti konsultaciją dominančiais klausimais galite ir internetu – vos keliais mygtukų paspaudimais. 

Renkantis pirmąjį droną nereikėtų rinktis itin brangaus modelio. Nors kiekvieno modelio dronai ir jų priedai skiriasi ne tik techninėmis savybėmis ar išvaizda, tačiau ir valdymo sudėtingumu, tačiau yra ištirta, kad pigiausi dronai yra lengviausiai valdomi. Jei renkama dovana vaikams – tokie modeliai  bus puikus pasirinkimas.  Kitas svarbus momentas, į kurį derėtų atkreipti dėmesį – klasifikacijos RTF, BNF ir ATF. RTF reiškia, kad dronas yra paruoštas naudojimui („ready-to-fly“) ir turi visas detales, kurių gali prireikti norint pakelti droną į orą. BNF reiškia, kad komplekte kontrolerio nėra ir šį droną reikės susieti su jau turimu dronu („bind-and-fly). Paskutinioji kategorija, susieta su dronų komplektacija – ARF. ARF (almost-ready-to-fly) reiškia, kad greičiausiai nebus sumontuotas bangų imtuvas, tad norint pakelti tokio tipo droną į orą reikės papildomai įsigyti ir radijo bangų imtuvą.

Renkantis droną taip pat svarbu įvertinti, kam jis bus naudojamas, kadangi ne visi dronai turi įmontuotas kameras. Kitas svarbus aspektas, jog neretai įmontuotos kameros nėra tokios kokybiškos, kaip vadinamosios veiksmo kameros („action cameras“). Planuojant prie drono įtaisyti papildomą kokybišką kamerą, derėtų atsižvelgti į drono keliamąją jėgą ir maksimalų svorį. Taip pat svarbi ir baterijos talpa, kadangi drono veikiausiai nesinorės krauti praėjus mažiau nei 10 minučių po skrydžio pradžios.

Reikia atminti, jog dronai ir jų priedai yra ganėtinai trapūs, tad anksčiau ar vėliau, reikės apsirūpinti atsarginėmis detalėmis. Taigi svarbu įvertinti ne tik drono kainą, tačiau ir tai, kiek kainuos jį eksploatuoti. Juk nesinori sužinoti, kad menkiausios detalės sugedimas atsieis pusę naujo drono. Renkantis patį pirmą modelį prisiminkite, kad neabejotinai bus lengvesnių ar skaudesnių nusileidimų, kurie be abejonės pareikalaus investicijų į šį žaisliuką. Tad derėtų apsvarstyti galimybę iš anksto kartu su dronu įsigyti ir, tarkime, papildomą bateriją arba propelerio sparnų komplektą.

Dronai ir jų priedai, kaip ir įvairi foto ar video įranga, būna mėgėjiški ir profesionalūs. Mėgėjiški dronai būna naudojami kaip laisvalaikio praleidimo priemonė, leidžiant laiką ne tik suaugusiųjų, bet ir vaikų tarpe. Vaikams tai – neįtikėtina pramoga, juk ne kiekvieną dieną gali ką nors paleisti į orą. Tačiau profesionalūs dronai turi žymiai platesnį panaudojimą. Jie naudojami ne tik filmuojant ir fotografuojant aukštos raiškos gamtos vaizdinius, tačiau ir komerciniais tikslais. Įvairūs renginių, kaip ir vestuvių, fotografai atranda dronus kaip darbo priemonių paįvairinimą, taip išgaunant tikrai neeilinio rakurso vaizdus. Sporto pasaulį ne taip ir seniai sudrebino įvykis, kuomet dronais buvo filmuojamos futbolo bei kriketo varžybos. Dabar tai – ne naujiena. Dažname renginyje virš galvų pradūzgia dronas, kurio sukaupta medžiaga naudojama reklaminiams filmukams kurti. Suteikite sau galimybę fiksuoti gyvenimo įspūdžius iš žydrosios padangės. Įsigykite droną ir paverskite jį nauju savo laisvalaikio užsiėmimu!