Fortakas 8 700 30 100

Dronai Lietuvoje fotografuoja ir vestuvininkus, ir naujų namų kvartalus

Jau išsiaiškinome, kam gali būti naudojami dronai. Nebūtinai visose srityse juos galima panaudoti Lietuvoje. Juk negalime filmuoti banginių ar išsiveržiančių ugnikalnių... Pas mus nėra kalnų ir olų. Įdomu, kur galime panaudoti dronus realiai, o ne tik teoriškai.

360 laipsnių fotografija iš paukščio skrydžio

Lietuvoje yra mažiausiai vienas fotografas, kuris daro 360 laipsnių fotografijas iš drono, kurį sukonstravo pats, vieno iš populiariųjų dronų pagrindu. Tai vienas žymiausių pasaulyje gigapikselinių fotografijų fotografas Aleksandr Reznik. Jo idėja paprasta – pakelti droną į tam tikrą aukštį ir padaryti itin aukštos raiškos panoraminę nuotrauką. Ją vėliau galima priartinti iki smulkmenų. Panašias nuotraukas fotografas jau buvo daręs Vilniaus Katedros aikštėje, bet tada savivaldybė turėjo pasamdyti statybinį kraną itin aukšta strėle. Tai buvo gana pavojinga gyvybei avantiūra, tačiau nuotrauka pavyko tikrai gera. Dabar tokias nuotraukas padeda daryti dronas.

Nuotraukos turistiniams leidiniams

Lietuvis fotografas Karolis Janulis tapo itin populiarus pasaulyje pateikęs keletą Rytų Europos nuotraukų iš oro. Aišku, didžioji dalis fotografijų buvo iš Lietuvos, taip pat ir iš Slovakijos bei Kroatijos. Šias fotografijas jis darė dronu. K.Janulis – ne pirmasis fotografas, dirbantis su dronu. Yra dar keletas fotografų, kurie forografuoja Lietuvos gamtą. Šios nuotraukos atsiranda reklaminiuose leidiniuose apie mūsų šalį ar net išleidžiamos atskirais nuotraukų albumais. Pamenate garsųjį Mariaus Jovaišos fotoalbumą apie kitokią Lietuvą? M.Jovaiša, tiesa, nuotraukas darė iš lėktuvų, sraigtasparnių ir oro balionų. Dabar jam būtų kur kas paprasčiau tokį albumą išleisti.

Juk dronas fotografui yra ne pramoga, o toks pat daiktas, kaip ir paprastas štatyvas, ant kurio tvirtinama kamera...

NT nuotraukos

Nekilnojamo turto agentai ir pardavėjai stengiasi kaip įmanydami patraukliai pristatyti statomus namų kvartalus ir daugiaaukščius. Investuotojai ir butų pirkėjai labai mėgsta pasižiūrėti, kaip visas rajonas atrodo iš viršaus, kas yra šalia jų būsimojo buto ar namo. Tokiu būdu NT agentai yra vieni iš dažniausių dronų fotografijos užsakovų.

Štai, kaip atrodo garsiojo Apple pastato „Kosminis laivas“ statyba, nufotografuota iš drono:

Bendruomeniniai projektai

Vilniaus Tuskulėnų mokykla norėjo likti ilgąją gimnazija ir nusprendė originaliu būdu atkreipti į save dėmesį. Jie sukūrė video klipą, kuris buvo nufilmuotas dronu. Mokyklos stadione mokiniai suformavo milžinišką SOS užrašą. Tai atrodo įspūdingai. Video tapo virusiniu ir tuo metu apskriejo visą žiniasklaidą, atkreipdamas dėmesį į šios ir kitų Vilniaus mokyklų problemą.

Štai šis žymusis video:

Didelių komandų nuotraukos

Kaip įamžinti didelės įmonės komandą iš 200 žmonių? Sustatyti juos ant suolų trimis eilėmis? Tada fotografui teks atsistoti už 100 metrų, kad visi tilptų. Tik ar bus kokia nauda, nes neis įžiūrėti veidų. Dronai šioje situacijoje gelbsti kur kas labiau. Čia komanda gali stovėti prie savo darbovietės ir žiūrėti į viršų. Dronas gali nufotografuoti juos visus. Aišku ir nufilmuoti. Kitas panašus principas yra taikomas su renginiais, kai dalyviai sustoja ratu ir daroma 360 laipsnių panoraminė nuotrauka.

Vestuvės be drono? Žemas lygis!..

Vestuvių fotografai ir operatoriai rado bene efektyviausią būdą panaudoti fotografuojančius ir filmuojančius dronus. Dronai dangų raižo kiekvienose vestuvėse, nes būtent čia galima įamžinti ir gamtos grožį, ir vestuvių dalyvių nuotaikas. Jų panaudojimui nėra ribų. Svarbu, kokia aplinka ir paties fotografo fantazija.

Ekstremalų filmai

Dronai dažnai naudojami kalnuose, nuo kurių šokinėja ekstremalai parašiutininkai. Mes Lietuvoje kalnų neturime, tačiau ekstremalų yra. Štai pavyzdžiui šią vasarą daugelis vieno privataus paplūdimio prie ežero svečių daugiau dėmesio kreipė į skraidantį droną, nei kabelių parke (wake board) besisukiojantį vandens slidžių mėgėją. Lietuvoje taip pat puikios sąlygos jėgos aitvarams, kuriuos filmuoti galima tik iš oro. Motokroso lenktynėms dronai irgi yra labai reikalingi, kaip ir bet kuriam kitam automobilių sportui. Visa tai sportininkų-ekstremalų rūpesčiai, vis dažnėjantys Lietuvoje.

Fotografuojantys dronai internetu – pigesni. Tuo galite įsitikinti ir apsilankę mūsų el. parduotuvėje.