Fortakas 8 700 30 100

Dulkių siurbliai alergiškiems žmonėms: kokius rinktis?

Per minutę įkvepiame maždaug 16-20 kartų, ir su kiekvienu įkvėpimu į plaučius patenka įvairių nešvarumų. Jų į plaučius patenka ne tik būnant gatvėje, bet taip pat ir namuose, todėl visada yra svarbu pasirūpinti, kad namų aplinkoje būtų kuo mažiau dulkių. Dulkės kaupiasi visur – ne tik ant grindų, bet taip pat ir kilimuose bei minkštuose balduose, tad svarbu užtikrinti tinkamą namų valymą. Dulkių erkutės gali sukelti alerginį rinitą ar bronchinę astmą, žmogui tampa sunku kvėpuoti, jis gali imti dusti. Kad  taip nenutiktų, ir jūsų namų aplinka būtų kuo sveikesnė, pasirūpinkite tinkamu dulkių siurbliu – juk šiandien tikrai turime iš ko rinktis.

Dulkių siurbliai su vandens filtru

Šie dulkių siurbliai puikiai pasiteisina tuomet, jei namuose yra dulkėms alergiškų žmonių. Siurbimo metu oras yra gryninamas, gaivinamas ir drėkinamas – tai reiškia, kad dulkių ant paviršių nusės kur kas mažiau. Purvas, dulkės, erkutės nusėda į vandens filtrą, iš kurio jau nepatenka į aplinką. Nors sauso valymo dulkių siurbliai su vandens filtru neturi plovimo funkcijos, tačiau jie gali tikrai efektyviai kovoti su įvairiais namuose esančiais nešvarumais ir alergiją keliančiais veiksniais.

Plaunantys dulkių siurbliai

Jie puikiai pasiteisina tuomet, kada norima valyti ne tik grindis, bet taip ir įvairius minkštus paviršius – baldus, kilimus, ir t.t. Plaunantys dulkių siurbliai neleis dulkėms patekti į orą, tad namuose visada bus užtikrinama maksimali švara. Jums nereikės rūpintis, ar išsiurbsite visas dulkes, nes plaunantis dulkių siurblys padės dar efektyviau valyti namus.

Sauso valymo dulkių siurbliai

Jie gali būti su vienkartiniais ar daugkartinio naudojimo maišeliais, tad galėsite pasirinkti tokį siurblį, kuris geriausiai atitiktų jūsų poreikius. Skirtumas toks, kad siurblius su vienkartinio naudojimo maišeliais valyti yra paprasčiau, tačiau tokia pasirinkimo galimybė kainuos brangiau – reikės nuolat rūpintis tinkamų vienkartinių maišelių įsigijimu. Sauso valymo dulkių siurbliai yra galingi, tačiau svarbu atsižvelgti į tai, pro kur yra išpučiamas oras – pro šoną ar viršų. Jei pasirenkamas antroji galimybė, tokiu atveju galima būti tikriems, kad dulkės nenusės ant grindų.

Siurbliai robotai

Jei norite nuolat palaikyti švarą namuose, ir tam įdėti mažiau pastangų, siurbliai robotai gali puikiai pasiteisinti. Jums nereikės gaišti laiko, norint efektyviai  išsiurbti namus. Dėl savo plokščios formos siurbliai robotai gali lengvai išvalyti dulkes po lova ar po spinta, ir jums nereikės specialių antgalių, kurie galėtų padėti tai atlikti. Siurbliai robotai paprastai yra sauso valymo, bet taip pat galima rasti tokių automatizuotų dulkių siurblių, kurių valymas būtų dvejopas – jie gali būti sauso ir drėgno valymo.

Garais valantys siurbliai ir garų šluotos

Aukštoje temperatūroje žūva didžioji dalis mikroorganizmų, todėl garais valantys siurbliai bei garų šluotos gali padėti efektyviai išnaikinti įvairius mikroorganizmus, su kuriais kovoti gali būti tikrai labai sudėtinga. Įrenginiai, valantys garais, padės efektyviai išvalyti įvairius paviršius – jie gali tikti grindims, kilimams ir baldams, tačiau ne visada tinka valyti medines grindis.

Svarbu ir siurblio galingumas

Jei esate alergiški dulkėms, visada atsižvelkite į tai, koks yra dulkių siurblio galingumas. Kuo jis bus didesnis, tuo efektyviau galėsite siurbti dulkes. Alergiškiems žmonėms nerekomenduojama rinktis cikloninių dulkių siurblių nes jų galingumas yra mažesnis. Taip pat atkreipkite dėmesį į tai, koks yra siurblio efektyvumas, ir tai tikrai galės padėti atrasti geriausias pasirinkimo galimybes.

Naudingi patarimai

  • Daugiausiai dulkių erkučių kaupiasi miegamajame, todėl svarbu pasirūpinti efektyviu jų naikinimu. Plaunantys dulkių siurbliai gali padėti efektyviai išvalyti čiužinius, ir tai rekomenduojama atlikti kartą per pusmetį;
  • Nekaupkite senų pagalvių ir pliušinių žaislų – neretai šie daiktai ne tik nesuteikia grožio, bet ir turi neigiamą poveikį sveikatai;
  • Dažniau vėdinkite namus – dulkių erkutės mėgsta šiltas, blogai vėdinamas patalpas;
  • Dažnai skalbkite patalynę ir čiužinio užvalkalus – jei yra galimybė, darykite tai pakankamai aukštoje temperatūroje, kurioje žus sveikatai nepalankūs mikroorganizmai;
  • Daug dulkių kaupiasi atvirose lentynose, kuriose dedamos knygos ar įvairios statulėlės. Šie daiktai sukaupia tikrai nemažai dulkių, ir namų valymas reikalauja tikrai nemažai pastangų. Dulkes kaupia ir įvairios dirbtinės ar džiovintos gėlės – jų alergiškiems žmonėms rekomenduojama atsisakyti;
  • Nors kilimai namams suteikia jaukumo, tačiau alergiškiems žmonėms nerekomenduojama jų laikyti namuose – kilimai prikaupia tikrai nemažai dulkių, ir jų valymas visada pareikalauja nemažai pastangų. Nors plaunančiais dulkių siurbliais galima efektyviai išvalyti kilimus, tačiau tam reikės skirti papildomo laiko;
  • Dulkes valykite reguliariai – patartina tai daryti kasdien, naudojant drėgnas šluostes. Parduotuvėse galėsite rasti pakankamai nemažą įvairių veiksmingų priemonių pasirinkimą, tad galėsite atrasti tokias, kurios iš tiesų efektyviai valytų dulkes;
  • Namus reikėtų siurbti kuo dažniau. Tuo atveju, jei namų tvarkymui ne visada pavyksta atrasti pakankamai laiko, galite išbandyti siurblius robotus, kurie išsiurbti dulkes galės be jokių pastangų. Jei  finansinės galimybės neleidžia įsigyti tokį siurblį, pasirūpinkite, kad jūsų naudojamas dulkių siurblys būtų pakankamai galingas. Taip pat rinkitės siurblius su įvairiais skirtingais antgaliais, kurie leis išvalyti ir sunkiai pasiekiamas vietas.

Jei nesate tikri, kokie dulkių siurblių modeliai geriausiai tiktų alergiškiems žmonės, galite pasikonsultuoti su pardavėjais, kurie tikrai patars, kokie dulkių siurbliai gali būti pačiu geriausiu pasirinkimu. Įvairiose parduotuvėse siūlomų dulkių siurblių pasirinkimas visada bus pakankamai platus, todėl visuomet galėsite išsirinkti tokį dulkių siurblį, kuris galėtų efektyviai išnaikinti namuose esančias dulkes be didelių pastangų.