Fortakas 8 700 30 100

Elektrinės barzdaskutės: kokią geriausiai rinktis?

Mieli vyrai, šis įrašas būtent jums. Barzdaskutės yra išskirtinai vyriškas produktas, nes jūs puikiai žinote savo veidą. Skuskitės dėl savęs. Skuskitės paprastai ir neskausmingai, nes tai jūsų veido oda.

Norėdami išsirinkti tinkamiausią barzdaskutę atsiminkite šiuos 5 patarimus.

  1.        Elektrinė barzdaskutė tinkama ne visada. Jei esate barzdotas ir jums reikia tik palyginti kontūrus, nuskusti kaklą, patrumpinti barzdos plaukus šalia ausų (bakenbardus), išvalyti erdvę po apatine lūpa, tam geriausiai tinka paprastas rankinis skustuvas. Nereikia slėpti, kad Gillette yra geras skustuvas, tačiau jis be proto brangus. Gal jau laikas grįžti prie paprasto atlenkiamo skustuvo ir muilo šepetėlio, kuriuo naudojosi mūsų seneliai? Kol kas jokia technologija paprasto aštraus skustuvo neįveikė ir greičiausiai neįveiks. Jei barzdotas nesate ir skutatės kas dieną, elektrinė barzdaskutė yra puiki išeitis. Kodėl? Todėl, kad Gillette skustuvams per metus išleisite lygiai tiek pat, kiek kainuoja gera septintos serijos barzdaskutė.
  2.        Rotorinė ar slenkamoji barzdaskutė? Turbūt pamenate senas elektrines barzdaskute, kurios ne tik skusdavo plaukus, bet ir juos skausmingai depiliuodavo? Dėl tokios patirties daug kas rotorinėmis barzdaskutėmis ėmė nepasitikėti, tačiau technologijos vietoje nestovi ir dabartiniai vyrai supranta, kad esmė ne plauko sugriebimo mechanizme, o peiliukų judėjime. Taigi, egzistuoja dviejų rūšių barzdaskutės – vienos suka peiliukus, kurie itin trumpai nukerta į plaukų fiksavimo mechanizmą patekusius plaukelius. Kitos barzdaskutės judina peiliukus pirmyn atgal ir juos taip nukerta. Kuri technologija geresnė? Abi geros, kaip ir tų technologijų atstovai. Rotorinį kirpimo mechanizmą turi ir toliau vysto Philips barzdaskutės, o Braun barzdaskutės pasirinko slenkamąją technologiją.
  3.        Tai Braun ar Philips? Jūsų valia rinktis ir Camry, Remington, Panasonic, Adler ir kitas barzdaskutes, tačiau pasaulyje geriausiai žinomi vardai yra būtent Braun ir Philips. Philips barzdaskutės yra kiek pigesnės, tačiau Braun barzdaskutės – geresnės savo valymo sistema. Jei sudėtume vieną šalia kitos, laimėtų labai maži skirtumai ir, žinoma, kaina. Girdėjome gandų, kad Braun labiau mėgsta tie, kuriems reikia skusti galvą, nes devintos serijos Braun barzdaskutės turi puikias drėkinimo savybes ir nėra tokios triukšmingos, kaip seniau pagaminti modeliai. Jei jums galvos ir kitų kūno vietų skurti nereikia, kuo puikiausiai tiks ir Philips.
  4.        Valymo sistema. Barzdaskučių priedai yra gana įvairūs. Tai įvairūs šepetėliai, keičiami dangteliai, kelioniniai reikmenys. Tačiau vienas priedas išsiskiria iš kitų. Tai valymo sistema. Ją sukūrė Braun, tačiau Philips irgi tokią turi. Tiesiog įdedate į specialų dėkliuką savo panaudotą barzdaskutę, ji tuo pačiu metu kraunasi, taip pat ją skalauja alkoholio pagrindu pagamintas specialus skystis, kuris ne tik išvalo galvutę nuo plaukų, bet ir panaikina 99% mikrobų. Taigi, jei namuose gyvena daugiau nei vienas vyras, kuriam reikia skustis, drąsiai galima savo skutimosi mašinėle ir pasidalinti tarpusavyje su tėvu, broliu, seneliu. Yra viena problemėlė – pagal instrukciją t skystį reiktų keisti kas 30 dienų ir keisti jį specialiu skysčiu. Tai eksploataciją daro brangesnę. Kai kurie entuziastai tvirtina, kad paprastas spiritas veikia kuo puikiausiai vietoj brangiai kainuojančio specialaus valymo skysčio. Valymo sistema dažniausiai naudojama su 7 ir 9 serijos modeliais, nes jų galvutės sunkiai ardomos, tad paprastu šepetėliu išvalyti gali būti sudėtinga.
  5.        Skutimasis duše. Jei manote, kad brangiai kainuojanti valymo sistema yra nereikalinga, tiesiog jos nepirkite ir pasinaudokite naujausių modelių teikiamu privalumu – šlapiu plovimu. Tai reiškia, kad jūsų barzdaskutė gali būti kišama į vandenį ir toliau veiks kuo puikiausiai. Braun barzdaskutės, kaip ir Philips barzdaskutės yra be laido, todėl nusinešti iki dušo kabinos nėra sudėtinga, o įmetus į vonią jaudintis irgi nereikia. Dar geriau – tuo metu veikdamos jos ir bus išvalytos. Kita priežastis, kuri turėtų būti gerai apsvarstyta yra jautri oda. Net naudojantis elektrine barzdaskute tokiai odai gali būti reikalingas papildomas šaldymas ar drėkinimas specialiu geliu. Yra modelių su šaldymo sistema, be abejo, tačiau skutimasis vandenyje suteikia ir vieną ir kitą – vanduo ir drėkina, ir vėsina dirginamą odą. Tad nebijokite neštis į dušą savo barzdaskutės.

Turbūt pastebėjote, kad kalbėdami apie barzdaskute vartojame išsireiškimus „7 serija“ ir „9 serija“. Braun ir Philips tokiomis serijomis leidžia savo modelius. Nesvarbu, kad Braun turi juos tik 5 – skiriasi tik numeriukai pagal kai kuriuos barzdaskutės priedus ir kainą. Yra 5 serijos – 1, 3, 5, 7 ir 9. Jos skiriasi savo technologiniais pajėgumais, skutimo peiliukų skaičiumi, galvutės judėjimo kryptimis ir aišku, LED indikatoriais, kurių taip nemėgsta kai kurie senamadiški vyrai. Jei ruošiatės pirkti barzdaskutę dabar, rekomenduojame rinktis 7 ir 9 serijos modelius. Senesni modeliai yra triukšmingesni, bet daug pigesni. Ne visada galite investutoti į barzdaskutę 150-200 eurų, tiesa?

7 serijos tiek Braun, tiek Philips barzdaskutės dabar yra laikomos pačiomis geriausiomis ir prieinamiausiomis žiūrint į kainą ir kokybę. 9 serija turi 7 serijai būdingų funkcijų su gana nedideliais patobulinimais. Skutimosi komforto atžvilgiu didelio skirtumo tarp 7 ir 9 serijų nėra. Tuo tarpu kaina Akivaizdi – Braun 7 serijos barzdaskutė Fortakas.lt parduotuvėje kainuoja 160 eurų, o 9 serijos – 247 eurus.

Kaina gąsdina? Rinkitės kiek pigesnes Philips barzdaskutes. O jei dar gąsdina, pabandykite paskaičiuoti, kiek per metus jums kainuoja Gillette skustuvai ir jų peiliukai, skutimosi putos arba gelis. Tiesa, losjono po skutimosi neįtraukite, nes abiem atvejais jis reikalingas. Jei skutatės kas 3 dienas ir perkate tik originalius peiliukus, tikrai per metus išleidžiate daugiau nei 160 eurų. Už tokią kainą galite įsigyti 7 serijos barzdaskutę ir 3-5 metus ramiai ja naudotis.