Fortakas 8 700 30 100

Nvidia išleido galingiausiąją GeForce GTX 1080 Ti vaizdo plokštę

Pasaulyje lyderiaujanti amerikiečių grafikos lustų gamintoja „Nvidia“ paskelbė apie seniai lauktos „GeForce GTX 1080 TI“ vaizdo plokštės išleidimą. Gandų apie jos pasirodymą sklandė jau senokai, tikėtasi ją pamatyti dar nuo šių metų pradžioje vykusios CES (Consumer Electronics Show) 2017 parodos. Kalbėdamas San Franciske vykusioje „Game Developers Conference“, „Nvidia“ generalinis direktorius Jen-Hsun Huang susidomėjusiai miniai pagaliau pristatė naująjį Paskalio architektūra paremtos vaizdo plokščių šeimos karalių.

Nekyla net mažiausios abejonės, jog naujoji „Nvidia GeForce GTX 1080 Ti“ yra ypač galinga vaizdo plokštė. Tai ne tik sparčiausios „Geforce“ vaizdo plokštės, bet ir pačios geriausios vaizdo plokštės pasaulyje. „Nvidia“ pateikti duomenys rodo, jog naujasis jų kūrinys yra net 35 procentais spartesnis, nei senesnioji „GTX 1080“. Ir tai tik pavyzdinio varianto palyginimas, patobulinti, specialioms užduotims skirti gaminiai bus dar spartesni. 

Jau žinomi visi įspūdingos vaizdo plokštės techniniai parametrai. „Nvidia GP102 Pascal“ grafikos apdorojimo blokas talpina 12 milijardų tranzistorių ir turi 6 grafikos apdorojimo klasterius, iš kurių 2 pasižymi išjungtais srauto multiprocesoriais (SM). Dėl to plokštę išviso sudaro 28 SM, kurių kiekvienas turi 128 branduolius.

Taip pat „Geforce GTX 1080 Ti“ turės 3584 CUDA branduolius, 224 tekstūrų atvaizdavimo vienetus (TMU) bei 88 ROP (angl. Render output unit). Jų bazinis dažnis bus 1480 MHz, o spartinimo dažnis 1582 MHz, tačiau jis gali būti pakeltas iki 2 GHz ir netgi dar daugiau. Paskalio architektūra paremtos plokštės ypač gerai pritaikytos spartinimui, tai leis atskiriems gamintojams dar geriau atskleisti šių lustų potencialą.

Plokštė pasižymės ir 11GB GDDR5X VRAM, kuri veiks 352-bitų sąsajos dėka. „Nvidia“ aprūpino savo lyderį pačiu sparčiausiu „G5X“ atminties sprendimu šiuo metu. Senesnis „Titan X“ modelis naudojo 10GB/s spartos, o „1080 Ti“ naudos 11GB/s greitaveikos atminties lustus, kurie leis pasiekti 484 GB/s pralaidumą. Tai lygiavertis konkurentas „SK Hynix HGM2“ atminties moduliams, kurie pasirodys antrąjį šių metų ketvirtį. Vaizdo kortai energija bus tiekiama „8+6 Pin“ jungties pagalba, o iš elektros tinklo daugiausiai reikalaus 250W energijos.

 

Šis aukščiausios klasės gaminys skirtas ypatingai didelių vaizdo apdorojimo užduočių turintiems žmonėms. Jis be vargo leis montuoti bei žiūrėti vaizdo įrašus 4K ar 5K raiška, lygiai taip pat, kaip ir pasinerti į virtualios realybės žaidimų sūkurį, ar žaisti per kelių monitorių, aukščiausios raiškos sistemas dar sklandžiau. „Nvidia Geforce GTX 1080 Ti“ kaina kiek stebina. Kadangi tai pats galingiausias „Nvidia“ grafikos lustas, tikėtasi panašios kainos kaip ir ankstesniojo lyderio „Titan X“, kuris kainuodavo 1200 JAV dolerius. Tačiau visų pirkėjų laimei, naujasis žaidėjų draugas turėtų kainuoti 699 JAV dolerius arba 699 svarus sterlingus. O tai juk vos ne dvigubai pigiau „Titan X“. Kiekvienas norintis visame pasaulyje plokštę galės įsigyti jau nuo kovo 10-osios iš „Nvidia Geforce“ partnerių gamintojų rankų – tai „Asus“, „Colorful“, „EVGA“, „Gainward“, „MSI“, „ZOTAC“ ir kiti.