Fortakas 8 700 30 100

Geriausi planšetinių kompiuterių priedai

Planšetinis kompiuteris – puikus pagalbininkas naršant internete ir peržiūrint Youtube medžiagą, bet ar juo galima patogiai dirbti? Ar jis tinkamas prezentacijoms, kai reikia parodyti vaizdą keliems žmonėms? Ar dirbant juo ilgesnį laiką, neišsikraus baterija? Tokius klausimus užduoda tie, kurie nori iš planšetinio kur kas daugiau, nei didelio ekrano žaidimams žaisti ir naujienų portalus skaityti.

Jiems turime paruošę atsakymus į visus pateiktus klausimus.

Jei norite pritaikyti savo planšetę darbui ir rimtesniems darbams bei iššūkiams, tiesiog pasirūpinkite tinkamais priedais. Jie reikalingi ne visuomet, tad nebūtina jų visų įsigyti. Supraskite – planšetė, kaip ir telefonas – labai asmeniškas daiktas, pritaikomas pagal kiekvieno asmeninius poreikius.

Vienintelis priedas, kuris yra reikalingas visiems – specialus dėkliukas. Dėklai planšetėms paprastai būna dviejų rūšių – su klaviatūra arba be jos. Tie paprasti ploni maišeliai iš odos, veltinio, dirbtinės odos ar kitos medžiagos yra būtini tam, kad nesusidaužytų ekranas, nesusibraižytų į kitus krepšyje esančius daiktus, būtų apsaugotas nuo šalčio ir drėgmės. Tai lyg viršutinis rūbas, kurį būtina dėvėti visada, išskyrus tuos atvejus, kai planšetinis kompiuteris atsiduria rankose.

Pristatykime ir kitus priedus.

Klaviatūra planšetei

Jei reikia rašyti ilgus laiškus, pataisyti tam tikrus dokumentus, reiktų pagalvoti apie šį itin nebrangų, bet naudingą priedą. Klaviatūra yra kartu su dėkliuku, kuriame įmontuota klaviatūra. Ji prijungiama per mikro USB jungtį. Jei tuo pačiu metu reikia ir kitų priedų, rekomenduojama įsigyti mikro USB šakotuvą.

Klaviatūra planšetei yra nepilna – dešinėje nėra skaičių. Nepaisant to, ji turi visas kitas reikalingas raides. Rašant lietuvių kalba reikia šiek tiek paplušėti, kol surasite būdą keisti įrenginio kalbas* (skaitykite specialią informaciją straipsnio apačioje). Su anglų kalba viskas tvarkoje.

Klaviatūra maitinimą gauna iš planšetės baterijos, todėl jos geriau nelaikyti įjungus nuolatos, kai nerašote. Kai kurie dėkliukų su klaviatūromis modeliai turi ir specialų pieštuką, kuriuo itin paprasta ne tik piešti, bet ir valdyti planšetinį kompiuterį. Planšetiniai kompiuteriai su klaviatūra – kiekvieno verslininko privalomas atributas. Beje, studijoms jis taip pat tinka idealiai, nes nereikia nešiotis didelio nešiojamo kompiuterio. Planšetiniuose kompiuteriuose dažniausiai yra garso įrašymo įrenginys, o per paskaitas tai tikras lobis...

Atsarginė baterija

Planšetinis kompiuteris gali dirbti ne amžinai. Ramybės būsenoje, kai intensyviai nedirbama, jis gali išbūti „gyvas“ keletą valandų, tačiau ką daryti, jei baterija silpnesnė ir dažnai iškrečia šunybių – pasibaigia pačiu netinkamiausiu laiku. Atsarginė baterija, prijungiama per mikro USB jungtį tikrai padės. Reiktų pasirinkti kiek galingesnes išorines baterijas, bent 10 000 mAh, kad jos įkrautų daugiau. Paprastai, kai prijungiama išorinė baterija, galima dirbti ir toliau, tačiau jei tuo pačiu norite pajungti ir klaviatūrą, teks pasirūpinti ir kitu svarbiu priedu.

Mikro USB šakotuvas ir laidų adapteris

Tai gana retas prietaisas, nes paprastai šakotuvai būna USB jungčių, o ne mikro USB. Tam naudojami universalūs kortelių skaitytuvai, kurie gali turėti ne tik lizdus SD ir MicroSD kortelėms, bet ir USB jungtis. Tada atsarginę bateriją arba nešiojamą diską galima prijungti tiesiai per kortelių skaitytuvą. Yra specialūs laidų adapteriai, kurie viename gale turi „moterišką“ USB lizdą, o kitame mikro USB kištuką. Jie trumpi ir dažniausiai būna pridedami perkant planšetinį kompiuterį. Jis labai pravers tokiose situacijose, kai reikia prijungti kažką iš USB.

Garso kolonėlė

Apie belaides garso kolonėles jau rašėme, tačiau niekada neakcentavome, kad jos gali būti skirtos ir planšetiniams kompiuteriams. O tikrai gali... Nes yra tiek daug muzikos valdymo programėlių, kurios planšetiniame kompiuteryje atrodo lyg DJ pultas. Reikia tik suporuoti įrenginius per Bluetooth ir vakarėlis teprasideda!

Ausinės

Jei pageidaujate muzikos klausytis privačiai, planšetinis kompiuteris gali virsti puikiu muzikos grotuvu. Beveik visi turi 2,5 audio lizdą, todėl nesunkiai prijungsite bet kurį ausinės laidą. Tada galite klausyti radijo ar mėgstamos muzikos per savo muzikos programėles.

Laikiklis

Labai nedidelis ir keistas priedas yra specialus laikiklis planšetei, į kurį įstatomas planšetinis kompiuteris. Paprastai dėklai su klaviatūra turi laikiklį, tačiau jis uždengia garsiakalbį, kursi dažnai būna įmontuotas planšetės nugarėlėje. Taip pat ir kamerą. Laikiklis neuždengia ir jis puikus pagalbininkai, kai norite planšetinį kompiuterį pastatyti ant stalo ir parodyti kažką savo draugams.

Yra ir daugiau priedų. Kai kam gali prireikti planšetinį kompiuterį pritvirtinti ant priekinės panelės, kad būtų galima pasileisti didelę navigaciją. Kai kam norisi planšetinį kompiuterį nešiotis ten, kur daug vandens, tad prireiks specialios apsaugos nuo vandens. Taip pat kai kam būtų verta pagalvoti apie specialų apsauginį rėmelį mėgstantiems planšetus mėtyti ant žemės. Gal kai kas net pabandys išnaudoti planšetinio kompiuterio kameras meniškoms nuotraukoms ir įsigys papildomus objektyvus. Yra daugybė įvairių priedų, kuriuos išsirinkti nėra sudėtinga.

Pagrindinis patarimas – atkreipkite dėmesį, kur yra jungtys, kad visokie rėmeliai, kištukai ir laideliai vieni kitiems netrukdytų.

* Norintiems naudotis išorinėmis klaviatūromis gali tekti parsisiųsti papildomas programėles. Geriausia kol kas yra „External Keyboard helper demo“ programėlė. Tiesa, ji nuolat siūlo atsinaujinti į mokamą už 2 eurus. Kitos programėlės neturi lietuviškos klaviatūros, todėl rekomenduojame būtent šią.