Fortakas 8 700 30 100

„HTC One M9+“ apžvalga: telefonas be savo vietos

2011 metais „HTC“ pradėjo kristi žemyn – „HTC Sensation“ buvo visiška katastrofa, „HTC Sense“ tuo metu buvo viena iš prasčiausių vartotojo sąsajų rinkoje ir apskritai. Visgi kai Taivano kompanija pristatė „HTC One M7“, tuo metu daugelis galvojo, jog greitai ši kompanija gali tapti rinkos lyderiais. Po dviejų metų kompanija pristatė „HTC One M9“. Šis telefonas atrodo (daugeliui) prasčiau, negu „One M7“, dėl „Snapdragon 810“ procesoriaus jis smarkiai kaista, o jo kaina – tokia pati ar net aukštesnė, negu kitų flagmanų. Ko gero, tai supratusi kompanija nusprendė pabandyti pasitaisyti ir išleisti „One M9+“ su „MediaTek“ procesoriumi, pirštų antspaudų skaitytuvu, Duo kamera ir didesniu QHD raiškos ekranu. Ar šis telefonas iš tikrųjų vertas jūsų dėmesio ir pinigų?

Panašu, kad HTC dizaineriai jau turi savo šabloną

„HTC One M9+“ yra beveik identiškas „One M7“, „M8“, „M9“. Žinoma, tai gal ir nebūtų blogai, tačiau tą patį dizainą jau turime kelis metus iš eilės, jau, ko gero, norėtųsi kažko naujo. Galinė telefono dalis šiek tiek labiau primena „One M8“, negu „One M9“, tačiau iš priekio matome kažkokį „HTC“ ir „Samsung“ kratinį. Savaime aišku, šis telefonas taip neatrodytų, jeigu ne „Samsung“ stiliaus namų mygtukas/pirštų antspaudų skaitytuvas. Tačiau laikant „One M9+“ rankoje, jausmas tikrai geras. Tai solidus, tvirtas, gan šaltas ir šiek tiek slidus telefonas, tačiau „premium“ produkto pojūtis tikrai yra. Yra keli nepatogumai, pavyzdžiui, šiek tiek aštrios kraštinės ar nelabai patogus įjungimo/išjungimo mygtukas, bet tai tik smulkmenos.

Netobulas ekranas

„HTC One M9+“ ekranas yra didesnis, negu „M9“ tiek savo fiziniu dydžiu, tiek raiška. Tačiau kokybė – pusėtina. Vidutinės klasės telefonui šis SLCD3 ekranas būtų tikrai neblogas, tačiau aukščiausios klasės telefone matyti išblyškusias ir šaltas spalvas nėra labai įprasta. Bent jau visa kita yra tikrai puiku – tiek matymo kampai, tiek matomumas prieš saulę yra puikūs. Bet visgi nuvylė, jog lyginant su „One M9“, „One M9+“ ekranas yra netgi prastesnis, nepaistant didesnės raiškos.

Programinės įrangoje viskas taip pat gerai

Ko gero, galima būtų vardinti dešimtis priežasčių, kodėl „HTC Sense“ yra fantastiška vartotojo sąsaja. Tačiau „Sense“ „One M9+“ yra toks pats, kaip ir „One M9“, todėl nėra ko naujo papasakoti.

„HTC Sense“, kaip jau mums įprasta matyti, atrodo ypatingai gražiai, paprastai, ši vartotojo sąsaja neperkrauta nereikalingomis programėlėmis ar funkcijomis. Žinoma, rasite galimybę atrakinti telefoną du kartus palietus jo ekraną, gestų valdymą, „HTC Zoe“, automobilio režimą ir daugybę būtiniausių funkcijų, tačiau nerasite kitų gamintojų telefonuose jau įprastų funkcijų, pavyzdžiui, vienos rankos režimo ar ekrano padalinimo funkcijos. Iš tikrųjų, „HTC Sense“ neturi nieko tokio, kas jus priverstų ypatingai džiaugtis, čia nerasite nieko ypatingai inovatyvaus. Taivano kompanija aiškiai bando išsilaikyti komforto zonoje – „HTC“ neprideda daugybės funkcijų, neeksperimentuoja ir taip išvengia strigimų, žmonių nepasitenkinimo dėl nereikalingų funkcijų gausos, tačiau tuo pačiu dėl to yra šiek tiek atsiliekama nuo konkurentų. Maksimalistams tai gali nepatikti, tačiau jeigu esate paprastas vartotojas arba minėtų ypatingų funkcijų nenaudojate, „HTC Sense“ jums patiks, kaip ir visada.

Ne pats sparčiausias telefonas pasaulyje

„HTC“ šįkart vietoje „Snapdragon 810“ nusprendė montuoti mažiau kaistantį, bet tuo pačiu ir šiek tiek silpnesnį „MediaTek Helio X10“ procesorių. Tai 8 branduolių 2.2GHz „Cortex-A53“ architektūros procesorius. Įdomu tai, jog netgi ir su „Helio X10“ vietoje „Qualcomm“ procesoriaus, „One M9+“ gana smarkiai kaista, todėl, ko gero, „HTC“ turėtų kaltinti ne procesorių gamintojus, bet savo inžinierius. Visgi dėl kaitimo per daug jaudintis nereikėtų, telefoną rankose nulaikyti tikrai įmanoma, tik gal tai nebus ypatingai malonu ir rankos gali kiek prakaituoti.

Tiesa, liūdna žinia – „MediaTek“ procesorius yra ir nesmarkiai silpnesnis už „Qualcomm“ alternatyvą, o ir „Adreno“ GPU aplenkti yra beveik neįmanoma. „One M9+“ dažnai mėgsta pastrigti net ir lygioje vietoje, slenkant per ekranus, bet žaidimuose bėdų beveik nebūna, nebent „Asphalt 8“ ar panašią grafiką turinčiuose žaidimuose galite pastebėti vieną kitą praleidžiamą kadrą, bet nieko rimto. Nors galima buvo tikėtis daugiau.

Kas nustebino iš gerosios pusės? Pirštų antspaudų skaitytuvas. Jis – fantastiškas. Tai, ko gero, vienas iš geriausių skaitytuvų rinkoje. 95% atvejų šis skaitytuvas veikia idealiai ir, svarbiausia, jis nuskaito pirštą ne per greitai (kaip „iPhone 6S“ atveju), bet ir ne per lėtai. Tiesiog puiku!

Kamera jus nuvils, nebent nuotraukos jums reikalingos tik socialiniams tinklams

„HTC“ niekada nebuvo lyderiai telefonų kamerose, todėl, ko gero, nieko iš „HTC One M9+“ kameros tikėtis nevertėjo. Nors ji atrodo labai skirtingai, negu „One M9“ („One M9+“ turi netgi dvi kameras, o ne vieną), tačiau tai beveik nieko nekeičia. Jūs tik gausite pusiau veikiančių efektų (3D vaizdas, galimybė fokusuoti po nuotraukos užfiksavimo ir t.t.), tačiau tai neverta kažkokio ypatingo dėmesio, kadangi kartais efektai veikia gerai, bet dažniausiai jie atrodo siaubingai, todėl jų bandyti nerekomenduočiau.

Tuo tarpu įprasti kameros užfiksuoti kadrai yra tiesiog vidutiniški. „HTC One M9+“ labai mėgsta neišlaikyti tinkamo baltos spalvos balanso, nuotraukose dažnai tiesiog „išsprogsta“ balta spalva. Kartais sunku sufokusuoti, o užfiksuoti kadrai dažniausiai neturi sodrių, ryškių spalvų, jie atrodo gana negyvi. Tiesa, tam dažniausiai ištaisyti pakanka paprasčiausio „Instagram“ redaktoriaus. 

Jeigu mėgstate fotografuoti tamsoje, teks pamiršti apie gerus kadrus – tokių su „One M9+“ išgauti beveik neįmanoma. Visgi jeigu naudojate telefono kamerą tik socialiniams tinklams, jaudintis neturite ko, šio telefono kameros jums bus per akis. Visus mūsų užfiksuotus kadrus rasite čia.

Socialinių tinklų mylėtojams patiks „HTC One M9+“ priekinė kamera – ji beveik puiki. Šiek tiek trūksta detalumo, tačiau iš tiesų ši kamera puiki net ir prieblandoje!

Baterija, kuri niekaip nenustebins

2840mAh baterija šiame telefone, deja, neturi kuo nustebinti. Su ja laisvai galėsite išgyventi dieną ar mažiau naudojantis netgi dvi, tačiau tai nėra įspūdingas rezultatas. Vienas didelis privalumas – telefonas puikiai tausoja energiją budėjimo režime.

„HTC“ tiesiog nežino, ką daryti ir „HTC One M9+“ yra to įrodymas

„HTC One M9+“ yra tarsi simbolis, kuris rodo, jog „HTC“ nebežino ką daryti. Tai yra vienas iš labiausiai nerandančių savo vietos rinkoje telefonų. „M9+“ nuo „M9“ skiriasi labai nežymiai, be to, šioje kainų kategorijoje yra nemažai geresnių telefonų. Tačiau jeigu jūs norite pirštų antspaudų skaitytuvo, „HTC Sense“, „BoomSound“ garsiakalbių ir jums tiesiog patinka tai, ką daro „HTC“, jūsų negalima kaltinti, tai yra labai stiprios „HTC“ pusės. Tačiau tokių yra tikrai mažuma ir jeigu jūs nesijaučiate mažuma, rinkitės kitą telefoną.

Autorius: Erik Murin, Fortakas.lt