Fortakas 8 700 30 100

„Intel Skylake“ procesoriai – viena iš laukiamiausių naujienų kompiuterių pasaulyje. „Intel“ jau pristatė du „Skylake“ procesorius stacionariems kompiuteriams – „i7-6700K“ ir „i5-6600K“, tačiau kompanija planuoja pristatyti ir daugiau procesorių. Viską apie „Skylake“ procesorius sužinosite šiame straipsnyje.

„Intel i7-6700K“ ir „i5-6600K“ procesoriai žaidimų mėgėjams

„Intel Core i7-6700K“ ir „Core i5-6600K“ yra pirmieji oficialiai pristatyti šeštosios kartos „Intel Core“ šeimos atstovai. Jeigu jau esate susipažinę su „Intel“ numeravimo filosofija, jau, ko gero, supratote, jog šie du procesoriai yra nutaikyti į kompiuterių entuziastus ir kompiuterinių žaidimų mėgėjus, tiksliau, fanatikus. Abu šie procesoriai turi 4 branduolius, „6700K“ branduoliai veikia 4GHz taktiniu dažniu, tuo tarpu „6600K“ – 3.5GHz taktiniu dažniu.

Tiesa, jeigu norėsite atnaujinti savo kompiuterio procesorių, teks atnaujinti ir jo motininę plokštę dėl to, kad „Skylake“ procesoriai naudoja naująjį LGA1151 CPU lizdą. Tai, žinoma, nėra malonu visiems. Bet galime pasidžiaugti DDR4 operatyviosios atminties palaikymu!

 intel

Abu šie procesoriai turi 91W TDP (šis skaičius parodo kiek karščio išskiria procesorius dirbdamas) – tai nėra labai mažai, tačiau to ir galima buvo tikėtis. Kurdami penktos kartos „Broadwell“ procesorius, „Intel“ susifokusavo ties energijos taupymu, tačiau su „Skylake“ „Intel“ planai pasikeitė ir šįkart kompanija stengėsi maksimaliai padidinti procesorių spartą.

Primename, jog šie du procesoriai yra „Intel K“ klasės, o tai reiškia, jog šie procesoriai yra „atrakinti“ ir galima didinti jų taktinį dažnį. Kompanija netgi pažadėjo, jog išleis vieną „K“ klasės procesorių nešiojamiems kompiuteriams, kas iki šiol skambėjo kaip fantastikos filmų kūrėjų išsigalvojimai. 

Visgi bene svarbiausias klausimas – ar verta atsinaujinti? Jeigu turite „Sandy Bridge“ ar senesnės kartos „Intel“ procesorių – taip. Jeigu turite naujesnį procesorių – ko gero, palūkėkite dar, kadangi, pavyzdžiui, ketvirtos kartos „Intel Core i7-4790K“ tėra 10% silpnesnis už „Intel Core i7-6700K“ o lyginant su „Haswell-E i7-5820K“ procesoriumi, „6700K“ neturi beveik jokio pranašumo.

Savaime aišku, „Intel“ išleis ir daugiau „Skylake“ procesorių, tame tarpe ir „K“ klasei nepriklausančių procesorių, skirtų mažiau entuziastingiems naudotojams, tačiau apie tai kalbėti yra ganėtinai sudėtinga, kadangi apie šiuos procesorius informacijos nėra daug.

Tuo tarpu mobilieji „Skylake“ procesoriai tikrai verti laukimo

Nors stacionariems kompiuteriams skirti naujieji „Intel“ procesoriai nesukėlė didžiulės audros, „Intel“ yra tą pasiruošę padaryti su nešiojamiems kompiuteriams skirtais procesoriais. Tai jau mums pasidarė aišku, kai dalyvavome MWC 2015 ir kalbėjomės su „Intel“ atstovais. Yra daugybė priežasčių, dėl kurių verta laukti naujųjų „Intel Skylake“ procesorius turinčių nešiojamų kompiuterių ir viena iš tų priežasčių – galia:

  • „Y“ klasės nešiojamųjų kompiuterių procesoriai bus 17% greitesni, o jų „Intel HD“ grafika bus net 41% galingesnė! Be to, „Intel“ nepamiršo ir apie baterijos tarnavimo laiką – su šiais procesoriais kompiuteriai galės veikti 1.4 valandos ilgiau.
  • „U“ klasės procesoriai bus 10% greitesni ir jų integruota grafika bus 34% galingesnė. Kaip ir „Y“ klasės kompiuteriai, „U“ serijos atstovai veiks 1.4 valanda ilgiau.
  • „H“ serijos procesoriai bus 11% galingesni, o grafika – 16% galingesnė. Šios serijos procesoriai nuo šiol naudos 80% mažiau energijos.
  • „S“ serijos procesoriai taps 11% galingesni ir jie turės 28% galingesnę grafiką ir 22% mažesnį TDP.

Tačiau didesnė galia – dar ne viskas. Naujieji „Skylake“ procesoriai turės ir daugybę naujų technologijų. Viena iš svarbiausių ir labiausiai akcentuojamų naujovių – bevielio krovimo palaikymas. Tiesa,, nežinoma, ar jį palaikys visi mobilieji procesoriai. Bet visi „Skylake“ procesoriai turėtų palaikyti WiGig standartą – tai dar vienas bevielio ryšio standartas, galintis pasiekti 7Gbps greitį (t.y. WiGig greičiu labai smarkiai lenkia Wi-Fi 802.11ac), jis naudoja labai mažai energijos, nors jis prieinamas tik 10 metrų spinduliu. Bet kuriuo atveju, tai svarbi naujiena.

Taigi, neskubantiems įsigyti nešiojamojo kompiuterio ir žmonėms, kurie įsigytą nešiojamą kompiuterį planuoja naudoti ilgą laiką patariame laukti „Skylake“. Tačiau norintiems kompiuterio čia ir dabar siūlome nelaukti, kadangi naujovės yra nors ir nemažos, tačiau jos nėra būtinos. Apskritai, „Skylake“ yra ganėtinai nemažas atnaujinimas ir mes jį vertiname tikrai teigiamai arba kitaip tariant, sakome „karšta“!

Autorius: Erik Murin