Fortakas 8 700 30 100

Išmaniųjų telefonų baterijos – „Achilo kulnas“

Išmanieji telefonai turi du „Achilo kulnus“ – silpnas vietas, dėl kurių kartais pralaimi konkurencinę kovą prieš kitus modelius arba iš viso prieš mobiliuosius telefonus. Vienas trūkumas yra nedidelė atmintis, kurią nuolatos užpildo Google programėlės, kurių neįmanoma perkelti į microSD kortelės atmintį. Kitas „Achilo kulnas“ yra baterija.

Išmaniojo telefono baterija yra matuojama mAh. Kuo jų daugiau, tuo baterija turėtų laikyti ilgiau. 1800 mAh baterija laiko daugiausiai parą, jei skambinate vos kelis kartus ir nesate prisijungę prie interneto. Jei žaidžiate žaidimus, naršote internetą, rašote daug žinučių Facebooke ar Twitteryje, su tokios talpos išmaniuoju greičiausiai ištempsite kokias 10-12 valandų. Aišku, daugeliui to pakanka, tačiau nuolatinis krovimas nervina.

Mokslininkai tyrė išmaniųjų telefonų galimybes ir nustatė, kad 29% energijos yra išeikvojama nematomai veikiančių programėlių net tada, kai ekranas yra išjungtas. Tai reiškia, kad beveik trečdalį energijos prarandate tiesiog pakalbėję ir staiga padėję telefoną ant savo stalo ar į kišenę. Kai kurios programėlės dar veikia, siunčia atnaujinimus, pranešimus ir taip trumpina telefono veikimo laiką.

Su baterijų nepritekliais pirmieji pradės kovoti Samsung išmanieji telefonai, nes juose bus montuojami 6GM RAM lustai, kurie vartoja 20% mažiau energijos. Tai nutiks ateityje. O kas daroma dabar?

Baterijos veikimas prailginamas tam tikromis programėlėmis, kurių darbas – nuolatos išjunginėti tas nereikalingas programėles. Taip pat yra telefonas, kuris pasitelkia į pagalbą elektroninį rašalą, kuris paprastai naudojamas knygų skaityklėje. Tai rusų inžinierių sukurtas YotaPhone.

Išmanieji telefonai internetu

Šio telefono principas yra gana įdomus. Jis turi du ekranus – vieną pagrindinį, o kitą – ant nugarėlės. Kai baterijos lieka mažai, pagrindinio ekrano vaizdą galima perkelti ant į ant nugarėlės esantį elektroninio rašalo ekraną, kuris viską rodo juodai-baltai, tačiau sunaudoja mažiau baterijos energijos.

Beje, pranešama, kad netrukus turi būti pradėtas gaminti YotaPhone 3, kurio gamyba užsiims kinų ZTE gamintoja.

Kita nauja tendencija yra ta, kad jau dabar bandoma technologija, kuri leistų įkraudinėti baterijas per itin trumpą laiką. Pavyzdžiui Apple išmanieji telefonai iPhone 6 gali būti įkrauti per 6 minutes. Tokios technologijos vis dar tyrinėjamos, tačiau jų panaudojimas jau netolimas.

Išmanieji telefonai su 5000 mAh baterija? Kodėl gi ir ne? Jau yra ne vienas modelis, kuris giriasi, kad jų baterijos – talpiausios pasaulyje. Tai Asus ZenFone Max, Lenovo Vibe P1, Gionee Marathon M5, Philips W6610 ar Panasonic Toughpad FZ-X1 (net 6200 mAh talpos baterija) ir t.t.. Tokios talpos baterija tikrai garantuoja, kad telefonu naudositės pakankamai ilgai be įkrovimo.

Samsung išmanieji telefonai baterijų talpos lenktynėse nedalyvauja, kadangi puikiai supranta, kad baterijos technologija jau dabar yra pasenusi ir reikia kažko naujo. Didesnis ir raiškesnis ekranas natūraliai sunaudoja daugiau energijos, tad senesnis modelis su 1800 mAh baterija gali veikti lygiai tiek pat, kiek naujasis su 3400 mAh baterija. Apple išmanieji telefonai taip pat madų nesivaiko ir naudojasi rinkoje nusistovėjusiomis baterijų technologijomis.

Išmanieji telefonai internetu parduodami kartu su baterijomis. Kartais pasitaiko tokių modelių, kuriuose baterija yra įmontuota, kaip įprasta planšetiniuose kompiuteriuose. Kai kurie telefonai gali turėti ir atsargines baterijas, tad jas įkrovus galima nešiotis su savimi ir įdėti esant reikalui. Geriausia išeitis nelikti be ryšio – įsigyti nešiojamą universalią bateriją, kuri gali talpinti ir 20 000 mAh. Nuo talpos priklauso kaina. Teko matyti ir 50 000 mAh bateriją, kuri kainuoja apie 40 eurų. Mažesnės talpos „power bankai“ kainuoja kur kas mažiau ir telpa į kiekvieną rankinę, nes yra kompaktiški ir lengvai nešiojami.

Tokios štai problemos su baterijomis. Vartotojai turėtų žinoti, kad visos problemos yra inžinierių sprendžiamos ir artimiausiu metu sužinosime daug kitų naujienų.