Fortakas 8 700 30 100

Šį vardą turi žinoti visi žaidimų kompiuterių savininkai – Intel X299!

Intel nejuokauja! Birželio 12 dieną parodoje Computex pasauliui oficialiai bus pristatyta naujausia ir kol kas geriausia pasaulyje pagrindinė plokštė Intel X299. Prekyboje ji turėtų pasirodyti jau mėnesio pabaigoje birželio 26 dieną.

Tai sudrebins visą žaidimų rinką, nes šios pagrindinės plokštės yra sukurtos naujausiems Intel Skylake ir Kaby Lake procesoriams.

Techninės charakteristikos

Intel X299 pagrindinės plokštės (Motherboard) bus tinkamos patiems galingiausiems žaidimų kompiuteriams. Jos yra pritaikytos Intel X serijos procesoriams. Štai kelios svarbesnės techninės charakteristikos:

  •          Skirta 5 rūšių procesoriams su 12, 10, 8 ir 6 Skylake branduolių procesoriams ir 4 branduolių Kaby Lake procesoriui;
  •          24 PCIe juostos (3 kartos). Iš viso gali būti iki 64 juostų, nes du procesoriai, iš kurių 12 branduolių modeliai gali turėti 40 PCIe juostų;
  •          Vidinės DDR4 atminties greitis 2667 MHz;
  •          LGA 2066 jungtis;
  •          Galima prijungti iki 18 USB jungčių – 10 USB 3.0 ir 8 USB 2.0;
  •          3 M.2 jungtys aušintuvams;
  •          8 SATA 3.0 jungtys;
  •          Galimybė prijungti 2 procesorius.

Pirmieji modeliai

Pats Intel nedirba su galutiniais vartotojais, mieliau renkasi savo nuolatinius partnerius. O jie irgi nesnaudžia ir jau dabar rinkai siūlo naujausius motininių plokščių modelius su X299.

MSI pristatys 4 plokščių modelius: MSI X299 XPOWER Gaming, MSI X299 Gaming Pro Carbon, MSI X299 Gaming M7 ACK, MSI X299 SLI PLUS taip pat ruošiamas ir penktasis MSI X299 Tomahawk. MSI modeliai pasižymi ne tik galingais procesoriais, bet ir daugybe lempučių tiems, kas nori demonstruoti savo pagrindinę plokštę ir net renkasi permatomus kompiuterio korpusus.

Asus viršijo visus lūkesčius pristatydami net 7 pagrindinių plokščių modelius: Rampage VI Apex, ROG Rampage VI Extreme, ROG Strix X299-E, TUF X299 Mark 1, TUF X299 Mark 2, Prime X299-Deluxe, Prime X299-A. Visi šie modeliai yra skirti skirtingiems žaidėjų kompiuteriams ir poreikiams.

Gigagybe turi vos tris naujus modelius: X299 AORUS Gaming 9, X299 AORUS Gaming 7 ir X299 AORUS Gaming 3. Kaip galima suprasti iš numeracijos, Gaming 9 modelis bus labiausiai „apkrautas“. Kiti turės mažiau detalių ir galimybių, kad būtų galima sumažinti pagrindinės plokštės kainą.

EVGA taip pat ruošia 3 naujus modelius: EVGA X299 DARK, EVGA X299 FTW K, EVGA X299 Micro. Jie kainuos skirtingai, nes skirtingų konfigūracijų.

ASRock pristatys net 5 pagrindines plokštes: X299 Professional Gaming i9, X299 OC Formula, X299 Gaming K6, The X299 Killer SLI/AC ir X299-E ITX/AC. Paskutinioji yra įdomi tuo, kad skirta mažiems ITX tipo korpusams. Aišku, dėl to reikėjo aukoti kai kurias funkcijas, tačiau tokia plokštė labai reikalinga.

Atrodo, pasirinkimas tikrai nemenkas.

Optane memory

X299 motininės plokštės turi vieną funkciją, kuri dar neveikia. Tai Optane Memory Ready. Šie kodiniai žodžiai reiškia, kad pagrindinės plokštės galės dirbti su naujo tipo SSD diskais, kurie yra vadinami Optane Memory. Tai naujos kartos Intel kuriama atmintis, kuri už dabartinius SSD bus kur kas pranašesnė savo duomenų perdavimo greičiu – apie 4 kartus greičiau perduodami duomenys. Tai  reiškia, kad 3D Xpoint technologija atkeliaus į žaidimų kompiuterių savininkų, turinčių šias plokštes namus iš karto, kai tik pasirodys.

Kol kas apie kainas dar nekalbama, tačiau jos tikrai bus nemažos. Intel produkcija nėra pigi, o ypač tokia.

Jau esame minėję, kad šie metai bus labai svarbūs procesorių gamintojams AMD ir Intel. Ne išimtis ir pagrindinių plokščių sritis. AMD paskalbė, kad jau yra ruošiama X399 lustų platforma jų naujiesiems Ryzen Threadripper procesoriams, kurie turi net 16 branduolių (Skylake turi tik 12). Atrodo, kad greitai turėsime naują lyderį. Bet ir vėl viskas atsirems į kainas.

Pagrindinės plokštės yra išleidžiamos keliais modeliais, kurių kaina skiriasi, o tai puiki galimybė žaidimų fanams įsigyti pagrindinę plokštę + 2 procesorius pagal kišenę be didelės baimės, kad artimiausiu metu atsiras dar geresni produktai. Bet kuriuo atveju jie atsiras, nes Intel planuoja naujus procesorius Cannon Lake, kurie turės pakeisti Skylake. Šie procesoriai yra gaminami Izraelyje ir turėtų pasirodyti metų pabaigoje. Reiškia, kitais metais gali atsirasti naujiesiems procesoriams pritaikytos motininės plokštės. Sekime naujienas. Jos bus tikrai įdomios.