Fortakas 8 700 30 100

Kaip iš televizoriaus pasidaryti namų kompiuterį

Atskleisime paslaptį – dabar yra puikiausios galimybės iš televizoriaus pasidaryti namų kompiuterį. Tai itin paranku, kai turite nešiojamąjį, bet norite papildomo kompiuterio namuose. Aišku, jis neturėtų užimti vietos, todėl jį galima pasidaryti iš televizoriaus, pakabinto ant sienos.

SMART televizoriai turi vieną iš geriausių televizoriams suteiktų funkcijų – galimybė prisijungti prie bevielio tinklo. To visiškai pakanka, kad paprasti LED televizoriai per kelias minutes virstų asmeniniais kompiuteriais.

Kaip tai padaryti? Kiek gi tai kainuoja? Atsakysime į šiuos klausimus konkrečiai...

Pirmiausia, jums reikalingas televizorius. Nuoširdžiai rekomenduojame pirkti SMART televizorių. Jei butas mažas – 32 colių, jei didesnis – 40-48 colių įstrižainės. Pakankamai dideli 40 colių įstrižainės SMART televizoriai kainuoja apie 350 eurų. Tai nėra milžiniška suma kokybiškam televizoriui. Kaip žinote, televizoriai internetu visada kainuoja pigiau, tad pastoviai domėkitės įvairiomis akcijomis ir specialiais pasiūlymais. Jei reikalingas mažesnis televizorius, jo kaina bus mažesnė – apie 220 eurų.

Televizoriai pigiau parduodami ir per skelbimus, tačiau nerekomenduojame to daryti, nes niekada nežinote, kokių defektų jie gali turėti, ar galioja garantija. Čia investicija mažiausiai 3-5 metams, tad sumos tikrai nėra didelės.

Smart Televizoriai

Taigi, turime televizorių. Galima drąsiai kabinti jį ant sienos arba statyti ant komodos. Atminkite, po juo turi būti bent kelios laisvos elektros rozetės, arba ilgintuvas, kad galėtumėte esant reikalui prijungti kitus prietaisus, pavyzdžiui, žaidimų konsolę, DVD grotuvą, skaitmeninės TV priedėlį ir t.t.

Toliau jūsų išlaidos priklauso nuo jūsų poreikių. Pristatysime planą Minimum, Medium ir Maximum.

Planas Minimum

Minimaliai naudojate asmeninio kompiuterio funkcijas? Jums reikia tik prisijungti ir panaršyti internete, paklausyti muzikos, gal kartais parašyti kokį laišką. Tokiu atveju viską galite padaryti naršyklėje, kuri yra įdiegta visuose SMART televizoriuose. Kad būtų patogiau naršyti, jums papildomai rekomenduojame įsigyti bevielę klaviatūrą ir pelytę. Mūsų parduotuvėje jos parduodamos komplektais. Mažiausia kaina – apie 15 eurų. Tačiau pasižiūrėkite, ar tokia bus tinkama.

Už 15 eurų jūsų televizorius taps tikra interneto naršymo mašina. Jis pakankamai galingas, kad atsidarytumėte daug grafikos turinčius puslapius. Beje visi SMART televizoriai turi Facebook, Twitter programėles, tad laisvai galite bendrauti su savo aplinkiniais ir ne naršyklėje. Muzikai klausytis ir video peržiūra puikiausiai tiks YouTube programėlė. Jei norite paleisti savo kolekciją, galite tai padaryti kad ir iš savo išmaniojo telefono, kurį reikės bevieliu Wi-Fi ryšiu arba per DLNA suporuoti su televizoriumi. Kol kas jokių papildomų laidų nereikia – viskas daroma bevieliu ryšiu.

Planas Medium

Dažna namų kompiuterio paskirtis yra filmų ir nuotraukų peržiūra. Tai galima padaryti tiesiai iš telefono arba nešiojamo kompiuterio per Wi-Fi arba per DLNA. Klausimas, ką daryti, jei tokių neturite? Yra vienas paprastas variantas – įsigyti nešiojamą išorinį diską. Jame puikiausiai tiks Full HD kokybės ir 3D kino filmai, kurie paprastai užima gana daug ir ne visada bevieliu ryšiu juos galima žiūrėti kokybiškai. Išorinis 1 TB diskas kainuoja apie 58-60 eurų. Jei manote, kad pakaks ir 500 MB, tada dar mažiau.

Įdomu tai, kad kai kurie SMART televizoriai turi galimybę įrašyti iš televizoriaus TV programas ir filmus, kad juos galėtumėte pasižiūrėti vėliau. Nereikia specialių skaitmeninės TV programų – įrašyti galima viską. Aišku, tiesiai į išorinį diską.

Išorinis diskas – kaip jūsų kompiuterio diskas. Aišku, galite įvairius failus paleisti ir iš USB atmintinės, kurių lizdų televizoriuose yra bent po 3.

Planas Maximum

Turime klaviatūrą ir pelytę, taip pat ir išorinį diską informacijos saugojimui. Deja to nepakanka, nes mums reikia normalaus kompiuterio su Windows operacine sistema ir galimybe instaliuoti keletą savų programų. Tai jokia bėda. Jau rašėme apie „kištukinius“ kompiuterius. Intel Compute „kištukinis“ kompiuteris su Windows 8.1 operacine sistema kainuoja vos 140 eurų. Jame dar yra 30 GB atminties kitoms programoms. Puiki žinia yra ta, kad pats kištukas turi USB lizdą, tad prie jo 32 GB atminties galima prijungti išorinį diską ir taip apsirūpinti pakankamu atminties kiekiu. Aišku, galima įsigyti ir 128 GB microSD kortelę ir dar labiau padidinti atmintį.

Su Intel Compute kištuku kompiuterį galite pasidaryti už 215 eurų (15 eurų klaviatūra + pelytė, 60 eurų išorinis diskas arba 128 GB microSD kortelė, 140 eurų Intel Compute kištukas).

Negalima prijungti spausdintuvo? Tikrai ne problema, tik reikia spausdintuvo veikiančio bevieliu ryšiu. Atminkite, kad kištukas turi ir vieną USB jungtį prie kurios galima prijungti šakotuvą, o tada bus galima naudotis ir spausdintuvu, ir išoriniu disku.

Ar tai brangu? Normalūs stacionarūs kompiuteriai be klaviatūros ir pelės su Windows 8.1 operacine sistema kainuoja 200-250 eurų, o kur dar 85 eurai už bent 19 colių įstrižainės monitorių? Taigi aritmetika čia paprasta – iš savo televizoriaus daryti namų kompiuterį yra daug pigiau. Be to – mažiau laidų raizgalynės, mažiau elektros energijos. Ir vietos bute sutaupoma tikrai nemažai. LED televizoriai dabar nėra brangūs, tad dabar pats geriausias metas pasinaudoti jų funkcionalumu ir vis besiplečiančiomis galimybėmis.