Fortakas 8 700 30 100

Kaip išsirinkti tinkamiausią planšetę

Planšetinių kompiuterių dabar daugybė – visi jie kažkuo skirtingi, kažkuo ir panašūs. Kaip išsirinkti tokią planšetę, kad vėliau netektų gailėtis?

Pirmiausiai reiktų gerai pagalvoti, kam ta planšetė bus naudojama. Kiekvieno žmogaus poreikiai yra skirtingi, todėl sprendimą pirkti vieną ar kitą modelį reiktų derinti ir su poreikiais bei įpročiais.

Planšetės vieniems padeda mokslams, kitiems – tik žaisti žaidimus norisi... Vieni dažnai skaito elektronines knygas, kiti daugiau skambina Skype ar kita programėle savo artimiesiems. Vieniems planšetinis kompiuteris turi atstoti darbinį kompiuterį. Kitiems planšetė reikalinga tik Facebook peržiūrai ir naujienoms internete skaityti bei kartais patikrinti paštą. Yra ir tokių, kurie planšetėmis kuria meną tiek pirštais, tiek specialiu rašikliu. Kaip matote, poreikiai yra skirtingi ir renkantis planšetinį kompiuterį į jus reikia atsižvelgti. Nebent turite tūkstančius laisvų pinigų, kad nusipirktumėte geriausią, o paskui nenaudotumėte 90 proc. jos funkcijų.

Atskira kalba – planšetės vaikams. Mažiesiems reikia ne tik kokybiško ekranu, bet ir tvirto korpuse, kad apsaugotų nuo nuolatinių kritimų ir smūgių. Vaikai dažniausiai tokiomis planšetėmis džiaugiasi iki 4 metų, o vėliau užsimano normalaus planšetinio kompiuterio.

Kaip nuspręsti, kuris prietaisas tinkamiausias? Reiktų atsižvelgti į keletą kriterijų, kuriuos dabar išvardinsime.

  1.        Operacinė Sistema. Ar planšetinis kompiuteris turės Android, iOS, ar Windows operacinę sistemą? Visos šios OS yra geros. Labiausiai paplitusi yra Android. iOS sistema yra gaminama tik Apple planšetėms. Windows 10 OS yra skirta darbiniams prietaisams
  2.        Ekrano įstrižainė. Mažiausia 7 coliai, didžiausia, berods 10, nors yra ir 12 colių įstrižainė. Dydis visada turi tiesioginį ryšį su baterijos ilgaamžiškumu.
  3.        Atmintis. Planšetės atmintis turi būti pakankamai didelė, kad ji apsimokėtų. Juk po keleto metų prireiks kelis kartus daugiau gigabaitų vietos diske, nei dabar.
  4.        Kamera. Jei bandysite fotografuoti ir filmuoti savo planšetiniu kompiuteriu, susidursite su didele problema – itin reta planšetė aprūpinama galingomis kameromis. Didžioji jų dauguma naudojasi paprastomis,  kartai net prastomis kameromis.
  5.        Baterija. Kuo ekranas didesnis, tuo baterija turi būti talpesnė. Jei ne -planšetė veikis tik kelias valandas, vėliau ją teks krauti. Baterijos talpumas yra labai svarbus momentas, nes nuo to priklauso, ar ja galėsite tik naršyti internete, ar ir žiūrėti filmus ar žaisti žaidimus.

Kitos savybės taip pat yra svarbios. Pavyzdžiui, ar planšetinis kompiuteris turi 3G/4G ryšį. Tai reiškia, kad reikia planšetės su SIM kortele, per kurią galima prisijungti prie interneto ir skambinti. Paprastai visos planšetės turi galimybę prie interneto jungtis Wi-Fi ryšiu, tačiau ne visos turi 3G/4G ryšio imtuvus. Tai svarbu tiems, kas planšete nori naudotis mieste ar kelionėse, kur nėra bevielio ryšio. Vaikams gali pakakti prietaiso be SIM kortelės. Planšetės su SIM kortele beveik niekuo nesiskiria nuo kitų, gal tik prisideda keletas eurų prie kainos.

Ekrano raiška ir tipas taip pat gali būti svarbu. Ar tai paprastas LED pašvietimas, ar IPS, o gal OLED? Taip pat ar ekranas apsaugotas pakietintu stiklu (Gorilla Glass).

Į gamintoją dėmesį kreipia ne visi. Dažniausiai tai būna tie, kam svarbu turėti Apple arba Samsung produktus. Kitais atvejais prekės ženklas nėra itin svarbus. Lietuvoje itin paplitusios Lenovo ir Asus planšetės, nes yra ir nebrangios, ir pakankamai kokybiškos. Parduodama ir ne itin žinomų gamintojų planšetės – Goclever, Lark, Prestigio, Kiano, Blow, Acme. Jos nebrangios ir pakankamai patenkina pačius pagrindinius poreikius. Pastaruoju metu į rinką ateina Huawei, Xiaomi ir kiti kiniški prekės ženklai, kurie gana sėkmingai konkuruoja su Samsung, Apple ir kitais gamintojais.

Beje, paprastos planšetės yra dažnai maišomos su piešimui skirtomis planšetėmis. Piešimo planšetė neturi ekrano. Ji skirta pasidėti ant stalo ir piešti kompiuterio ekrane naudojantis specialiu pieštuku. Dažniausiai piešimo planšetė yra iš Wacom firmos ir naudojama tik dizainerių bei architektų – žmonių, kurie dirba su aukšto lygio grafika.

Kokią planšetę pirkti jums, kad tarnautų ilgai ir gerai?

Pirkite tokią, kuria galėsite dirbti, jei noras žaisti staiga praeitų.

Pramogoms rekomenduotina 7-9 colių įstrižainės, kuo galingesniu procesoriumi. Kamera tikrai nesvarbi. Be to dažniausiai žaisite namuose, tad 3G/4G ryšio jums reikės itin retai.

Darbui rinkitės 8-10 colių įstrižainės planšetę su SIM kortele, nes prireiks per įvairias keliones ir prezentacijas. Taip pat papildomai rekomenduojama įsigyti ir atitinkamus planšetinių kompiuterių priedus, pavyzdžiui, dėkliuką su klaviatūra. Windows 10 operacinė sistema puikiai tik darbui, tačiau šios planšetės yra pakankamai brangios, kaip ir su iOS operacine sistema. Juk jos ir galingos...

Planšetės vaikams neturėtų būti brangios, nes jas keisti reikia gana dažnai – kas 1-2 metai. Jos nėra pakankamai galingos, 7-8 colių įstrižainės. Svarbu, kad pasirūpintumėte ir tinkamais priedais – dėkliukais ir net apsaugomis nuo smūgių, ekrano papildomomis plėvelėmis, saugančiomis nuo subraižymų. Apie planšečių priedus jau rašėme seniau.

Kai kas planšetes perka ir savo naminiams gyvūnams. Jiems tiks paprasčiausios planšetės. Juk nežinia, kada kačiukui pabos vaikytis žuvytes ar sprogdinti burbuliukus...

Kokia planšetę pirkti patars ir konsultantas parduotuvėje, tad jei nepasitikite savo jėgomis, pabendraukite su išmanančiais žmonėmis, o tada susiraskite jums tinkamiausią modelį internetinėje parduotuvėje. Juk čia pigiau!..