Fortakas 8 700 30 100

Kaip namuose įsirengti bevielį tinklą?

Šiandien dauguma mūsų naudojasi nešiojamuoju kompiuteriu – jį paprasta pasiimti į darbą, nebūtina naudotis kompiuteriu tame pačiame kambaryje kaip visada, ir t.t. Vis dėlto, jei prie kompiuterio yra prijungtas laidas (kuris ne visada yra pakankamai ilgas), ne visada yra patogu nešiotis kompiuterį po namus, ir kartais palanku paprasčiausiai įsirengti bevielį tinklą. Ne, jums visai nereikės samdyti specialistų, kurie galėtų atlikti šį darbą, ir viską galėsite atlikti savarankiškai. Taigi, ko jums reikės? Šiam mažam darbeliui bus reikalingas maršrutizatorius, kabelio, kuriuo tiekiamas internetas, ir, žinoma, kompiuterio.  Taigi, pirmas dalykas, kurį jums reikės atlikti, - tai išsirinkti ir įsigyti tinkamiausią maršrutizatorių.

Kokį maršrutizatorių rinktis?

Toks klausimas kyla tikrai neretai, tačiau išsirinkti tinkamiausią maršrutizatorių gali būti kur kas paprasčiau nei atrodo. Namuose dažniausiai  prie interneto jungiasi ne daugiau nei trys kompiuteriai, tad puikiai pasiteisins D-Link DIR-300 maršrutizatorius ar TP-Link TL-WR841N maršrutizatoriai. Jei prie interneto jungsite daugiau kompiuterių, pasiteisins D-LINK DIR-615S maršrutizatorius ar kiti modeliai – jums galės patarti pardavėjai. Visada svarbu pagalvoti apie tai, kaip dažnai jungsitės prie interneto, ir kiek kompiuterių ar kitų išmaniųjų įrenginių naudosite – tai visada yra esminis dalykas renkantis tinkamiausią maršrutizatorių. Bevieliam ryšiui bus reikalingas toks maršrutizatorius, kuris palaiko 802.11g bevielio ryšio standartą, nes tai užtikrins optimalų saugumo ir spartos balansą. Vartotojai dažniausiai nusprendžia rinktis laiko patikrintus gamintojus, kurie yra gerai atpažįstami – puikiu pasirinkimu gali būti „Dlink“,„Linksys“ ar kitų žinomų gamintojų maršrutizatoriai. Didelį maršrutizatorių pasirinkimą galėsite rasti fizinėse ar internetinėse parduotuvėse – abi šios galimybės tikrai puikiai pasiteisins, tik skirtumas tas, kad maršrutizatoriai internetu kainuoja pigiau, bet fizinėse parduotuvėse reikiamas prekes galėsite įsigyti greičiau – jums nereikės laukti, kada užsakytos prekės bus pristatytos jūsų nurodytu adresu.

Junkite maršrutizatorių prie tinklo

Kai jau būsite įsigiję pasirinktą maršrutizatorių, jį galėsite pajungti prie tinklo. Jums tereikės interneto ryšio kabelį įjungti į jungtį, kuri trumpinama raidėmis WAN (Wide Area Network). Kai kurie interneto tiekėjai interneto ryšio kanalą sieja (kitaip sakant, „pririša“ prie tinklo plokštės MAC adreso. Kitame žingsnyje, kada įrenginį konfigūruosite, reikės klonuoti MAC adresą.

Jei namuose turite laidinio tinklo maršrutizatorių, galite sukurti potinklį. Jums tereikės tinklo kabelį, kuris dažnai komplektuojamas su įrenginiu, sujungti su maršrutizatoriaus LAN (ang. Local Area Network) jungtį suporuoti su maršrutizatoriaus WAN jungtimi. Svarbu žinoti, kad maršrutizatorius turės du skirtingus IP adresus: vienas suteiktas interneto paslaugų teikėjo, o kitas – namų tinklo.

Sukurkite bevielį tinklą

Įjunkite maršrutizatorių į maitinimo lizdą, ir įjunkite įrenginį. Patikrinkite, ar yra aptinkamas įrenginys, kurio pavadinimas atitinka maršrutizatoriaus gamintojo pavadinimą. Tai labai paprasta patikrinti: pasirinkite „Control Panel“, tuomet „Network Connections“, ir ant bevielio ryšio ikonėlės paspaudę dešiniuoju pelės klavišu pasirinkite „Viewavailable wireless networks“. Turėtumėte pamatyti, ar yra rodomas maršrutizatoriaus  gamintojo (ar viso modelio pavadinimu) užvadintą bevielio ryšio tinklą, kuris kol kas bus neapsaugotas.

Prie maršrutizatoriaus valdymo sistemos galėsite prisijungti sekdami  nurodymais instrukcijoje – jums reikės įvesti tinklo adresą ir slaptažodį. Kai tai atliksite, galėsite padaryti ir tolimesnius žingsnius. Rekomenduojama pasikeisti administratoriaus slaptažodį, ir tuomet galėsite pereiti prie MAC adreso klonavimo.

Apsaugokite bevielį tinklą

Specialistai rekomenduoja rinktis WPA (Wi-Fi Protected Access)saugumą su TKIP duomenų šifravimo algoritmu, nes ši metodika yra saugesnė nei senesnis WEP metodas. Abi šie metodai – ir TKIP ir WEP gali būti suderinami tiek su senais, tiek ir naujais maršrutizatorių modeliais, todėl nesvarbu, koks maršrutizatorius bus pasirinktas.

Jei naudojami įrenginiai yra suderinami su 802.11n standartu, galite pasirinkti WPA2 saugumo mechanizmą, kuris pareikalaus įvesti ne trumpesnį nei aštuonių simbolių slaptažodį . Konfigūruojant bevielio ryšio prieigos tašką reikės įvesti šią saugumo frazę. Atlikę visus šiuos veiksmus, turėsite išsaugoti pakeitimus, ir, jei prireiks, perkraukite maršrutizatorių (išjunkite ir vėl įjunkite).

Konfigūruokite bevielio ryšio prieigos tašką

Peržiūrėkite, kokie yra pasiekiami bevielio ryšio tinklai. Dabar jau turėtumėte pamatyti apsaugotą bevielį tinklą su jūsų pakeistu pavadinimu. Paspaudę „Connect“ jums reikės įvesti sukurtą aštuonių simbolių slaptažodį, kurį sukūrėte ankstesniame žingsnyje. Štai ir viskas, prisijungę prie bevielio tinklo iš karto galėsite pradėti naršyti internete.

Kokiais atstumais gali būti naudojamas bevielis tinklas?

Tai priklausys nuo to, koks yra standartas: 802.11g standartas patalpose siekia apie 25 metrus, o 802.11n – net 50 metrų. Labai atitolti nuo namų negalėsite, tačiau bevielis tinklas tikrai suteiks jums daug daugiau laisvės. Pamirškite rūpesčius, kada esate „pririšti“ prie interneto laido, nes šiandien galite susikurti kur kas didesnį komfortą, ir tam jums tikrai nereikės didelių pastangų. Įsitikinsite, kad susikurti bevielį ryšį namuose gali būti tikrai labai paprasta, ir jei kils tam tikrų neaiškumų, tikėtina, kad atsakymus rasite instrukcijoje.

Kartais nutinka taip, kad viską atlikus tinkamai, internetas vis tiek neveikia, ir ekrane matomas užrašas su nurodymu kreiptis į interneto ryšio operatorių. Taip yra dėl to, kad internetas buvo sukonfigūruotas veikti tiesiogiai su jūsų kompiuteriu, o ne veikti per maršrutizatorių. Tokiu atveju viskas labai paprasta – jums tereikia paskambinti interneto tiekėjui, ir pranešti, kad įsigijote naują maršrutizatorių. Netrukus gausite nurodymus, ką reikia atlikti, ir juos sekdami galėsite pradėti naudotis internetu.

Vadovaudamiesi šiais nurodymais tikrai labai greitai galėsite susikurti bevielį ryšį namuose. Tokius pat žingsnius reikės atlikti ir tuomet, jei norėsite sukurti bevielį ryšį darbovietėje – skirtumas toks, kad reikės pasirinkti kitokį maršrutizatorių, kuris tiktų prie interneto jungti daugiau įrenginių.