Fortakas 8 700 30 100

10 patarimų, kaip tinkamai prižiūrėti jūsų nešiojamąjį kompiuterį

Sveikiname, jūs įsigijote nešiojamąjį kompiuterį, o jeigu dar neturite, jūs galite įsigyti jį čia - nešiojami kompiuteriai Ir visai nesvarbu, ar tai Dell, ar Asus, ar Acer ar kokio kito gamintojo nešiojamas kompiuteris. Svarbiausiai yra jį tinkamai prižiūrėti, kad tarnautų ilgai ir veiktų nepriekaištingai.

Norime pateikti net 10 konkrečių patarimų, ką daryti, kad jūsų nešiojamieji kompiuteriai jaustųsi atsidūrę tinkamose rankose.

1 patarimas. Saugokite bateriją! Baterija yra jūsų nešiojamojo kompiuterio... skrandis (širdis – procesorius), kuris maitina kompiuterį ir leidžia juo dirbti sklandžiai. Nuolatos stenkitės taupyti bateriją:

  • Nepalikite prijungto nešiojamo kompiuterio prie elektros laido ilgiau, nei reikia jam pasikrauti;
  • Stebėkite, ar kompiuteris laikomas kambario temperatūroje, ar vėsesnėje vietoje;
  • Galite pasirūpinti papildomu nešiojamojo kompiuterio aušintuvu. Jis kainuoja 5-20 eurų, o baterijos veikimui gali padėti nuolatos;
  • Uždarykite nenaudojamas programas, sumažinkite ekrano ryškumą, nustatykite, kada jis turi užgesti (miegoti), kai neatliekate kurį laiką jokių veiksmų ir t.t.
  • Bateriją galima pakeisti, tad pasvarstykite apie atsarginės baterijos įsigijimą.

Baterijas saugoti paprastai padeda specialios programėlės. Jomis pasirūpina patys gamintojai, jei perkate su Windows operacine sistema. Reikia tik tinkamai jas panaudoti.

2 patarimas. Netrankykite. Nešiojami kompiuteriai paprastai gaminami iš tvirtos plastmasės, tačiau tai nereiškia, kad juos galima trankyti ir daužyti. Saugokite juos ir elkitės atsakingai. Nuo trankymo gali sutrikti jūsų nešiojamojo kompiuterio kietojo disko veikla, jau nekalbant apie suskaldytą ekraną, pažeistas jungtis.

3 patarimas. Pasirūpinkite tinkamais dėklais. Nuo trankymo, kaip ir nuo išorinio poveikio (karščio, šalčio, lietaus, dulkių, smėlio ir t.t.) gali padėti specialūs kompiuterio dėklai. Rekomenduojame turėti juos bent du. Vienas jų – nešiojimo krepšys su paminkštinimais ir tvirtinimo dirželiais. Kitas – odinė arba veltinė „kišenė“ – dėklas, į kurį kompiuteris tiesiog įkišamas ir gali būti greitai ištrauktas. Toks dėklas padės nešantis kompiuterį į susirinkimus, paskaitų metu, nes tempti visą kuprinę ar per petį nešamą krepšį ne visada yra patogu.

4 patarimas. Dažnai valykite ekraną. Taip jau nutinka, kad kartais pabaksnojate pirštu į ekraną. Vaizdas nuvilnija, tačiau nuo piršto lieka antspaudai. Atminkite, kad kompiuteris išskiria daug šilumos, tad visi nešvarumai ant ekrano pridžiūva. Tada jų paprasta servetėle nebenuvalysite. Prireiks specialių valymo priemonių. Valykite ekraną kas savaitę arba bent kartą per mėnesį.

5 patarimas. Išvalykite klaviatūrą. Apverskite savo nešiojamąjį kompiuterį ir truputį pakratykite. Neabejojame, kad iš jo pabirs įvairios nedidelės šiukšlytės – trupiniai, plaukeliai, smėlio dulkelės ir kiti neaiškios kilmės „svetimkūniai“. Jų ten palikti negalima tad bent kartą per mėnesį valykite savo nešiojamo kompiuterio klaviatūrą. Tai galima padaryti specialiais valomaisiais prietaisais ir chemija.

6 patarimas. Negerkite ir nevalgykite šalia kompiuterio. Rytas. Rankoje puodelis kavos, kitoje – sumuštinis. Rytinis naujienų skaitymas, pašto tikrinimas ir staiga... jūsų kava nuteka per klaviatūrą. Viskas. Be meistro pagalbos neapsieisite, o gal ir dar blogiau. Puikiai suprantate, kad ant klaviatūros negalima pilti net kelių lašelių skysčio, jokių padažų, sulčių, alaus ar vyno, nes tai gali nužudyti jūsų kompiuterį.

7 patarimas. Nepalikite nešiojamojo kompiuterio automobilyje. Jūsų automobilio langą išdaužti ir pagriebti kompiuterį vagiui užtruks 3-5 sekundes. Visada apsižiūrėkite, ar nepaliekate jo ten. Jei jau paliekate, tai bent pakiškite jį po sėdyne, kad einant pro šalį nesimatytų praeiviams.

8 patarimas. Nepalikite rašiklių ar popieriaus lapų, kai užveriate ekraną. Ne kartą yra tekę dirbti iki išnaktų? Būkite atidūs ir nepamirškite patraukti rašiklio ar pieštuko nuo nešiojamojo kompiuterio, kai uždarote ekraną. Taip pat ir sąsiuvinių, kitų užrašų. Jie paprasčiausiai gali subraižyti jūsų ekraną.

9 patarimas. Naudokite USB šakotuvus. Kietasis diskas, telefono krovimo laidas, USB atmintinė, kurią davė pažįstamas, kad persikopijuotumėte nuotraukas, USB žibintuvėlis, ventiliatorius ir netgi nešvarumų siurbliukas – patys reikalingiausi dalykai. Ką daryti, kai turite vos vieną laisvą USB jungtį? Naudokitės USB šakotuvais. Duomenų kopijavimo greitis sulėtės, tačiau taip dažnai nereiks kišti USB prietaisų į tą vieną lizdą. Nuo dažno naudojimo jis gali ir sugesti...

10 patarimas. Saugumas. Labai patartina visada naudoti saugumo priemones – uždėti slaptažodį ant ekrano, jei nešiojamas kompiuteris palaiko piršto skenavimo funkciją ar veido atpažinimą, naudoti būtent juos. Kodėl? Jei lengvo grobio besitikintis vagis eis pro šalį, jam kur kas daugiau pagundos kils matant neapsaugotą kompiuterį. Saugumas – labai svarbu.

Aišku, visada atnaujinkite savo kompiuterio programas, ypač antivirusinę – dabartiniai virusiai yra kur kas pavojingesni, nei vagys, ar numetimas nuo stalo. Prižiūrėkite savo pagalbininką taip, lyg jis būtų naminis gyvūnas.

Nešiojami kompiuteriai dabar nėra brangūs, tačiau visa vertė yra ne ekranas, procesorius, operacinė sistema, bet kietajame diske sukaupti duomenys. Jų praradimas daro kompiuterį labiausiai pažeidžiamu, tad būtina apsisaugoti. Jūsų niekas neapsaugos, turite tai padaryti patys. Linkime, kad jūsų nešiojamieji kompiuteriai jums tarnautų ilgai ir be jokių nesklandumų!