Fortakas 8 700 30 100

Kam tie laidai? Bevieliai kompiuterio priedai

Namuose stacionarus kompiuteris apraizgytas laidais? Reikia kažką daryti... Juk taip lengva laidų raizgalynėje pasiklysti. Paprastai laidai suimami į vieną krūvą ir apvyniojami lipnia juosta. Bet ką daryti, jei kartais juos reikia išimti? Pavyzdžiui, ausinių laidą. Tada vėl prasideda problemos. Išeitis yra – bevieliai kompiuterio priedai. Tai tie patys priedai, tik neturintys laidų.

Tokie prietaisai gali būti:

 •          Belaidė klaviatūra;
 •          Belaidė pelė;
 •          Belaidės ausinės;
 •          Belaidė kolonėlė (garso);
 •          Belaidis HDMI kištukas;
 •          Belaidis spausdintuvas (reikalingas tik elektros laidas);
 •          Belaidis nešiojamas kietasis diskas.

Šiuo metu pastebima tendencija keisti laidinius kompiuterio priedus belaidžiais. Žmonės vis labiau suvokia, kad laidai trukdo labiau, nei padeda. Labiausiai mėgstamos yra kompiuterio pelės. Juk jos tinka ne tik stacionariam kompiuteriui, bet ir nešiojamam. Be to namuose kartais yra abiejų tipų kompiuteriai. Taip viena belaide pele galima naudotis su abiem įrenginiais. Maža to, jei namie yra išmanusis televizorius, galima t pačią pelytę prijungti ir prie jo. Tokiu būdu belaidžiai įrenginiai yra panaudojami keliems prietaisams, užuot pirkus kiekvienam prietaisui atskirą.

Kita svarbi priežastis, dėl kurios renkamasi belaidžius priedus yra nuolatinės darbo vietos nebuvimas. Šiandien dirbate namie, rytoj – kavinėje, poryt – pas klientą biure prisėdę tiesiog ant palangės. Dinamiškas darbas ir gyvenimo būdas nepalieka vietos mažiausiai 3 papildomiems laidams (klaviatūra, ausinės, pelė).

Dar viena priežastis – mobilumo laisvė. Kompiuterį galima valdyti nebūtinai prie jo sėdint. Galima tai daryti ir iš kito kambario galo atsinešus pelytę. Toks mobilumas yra labai priimtinas naujajai kartai, kuri nemėgsta sėdėti vienoje vietoje.

Nereikšminga priežastis, tačiau kartais tampanti itin svarbi – svoris. Taip, keliaujantiems lėktuvu kiekvienas papildomas laidas reiškia papildomų kojinių poros nebuvimą. Keliaujant svarbu, kad laidų būtų kuo mažiau, nes jie dažnai yra su transformatoriais, kurie kelia sunkumų tiesiogine to žodžio prasme. Be to laidų gumulas užima ir šiek tiek brangios vietos rankiniame bagaže.

Bevielė klaviatūra ir pelė paprastai veikia per Bluetooth. Tai itin patogu su nešiojamaisiais kompiuteriais. Tiesa, ne visi stacionarūs kompiuteriai turi Bluetooth imtuvą, todėl jiems tinka kitas būdas prisijungti – per USB jungtį. Jungiamas mažas USB kištukas, per kurį bevielis prietaisas ir bendrauja su kompiuteriu. Čia gali kilti viena nedidelė problema. Kompiuteris turi ribotą kiekį USB jungčių. Dėl to gali tekti įsigyti nedidelį USB šakotuvą. Prijungti prie vieno USB lizdo galima 3-6 kitus prietaisus. Taip būtų išspręsta problema su stacionaraus kompiuterio jungtimis.

Reiktų atminti, kad bevieliai prietaisai naudoja baterijas. Į pelę dedamos 1-2 AAA tipo baterijos, klaviatūros naudoja didesnes AA tipo baterijas. Kai kurie bevieliai prietaisai gali būti pakraunami nuo kompiuterio USB laidu. Pavyzdžiui kai kurios belaidės kolonėlė turi tokią funkciją. Tada nereikia rūpintis baterijomis.

Kuo bevieliai skiriasi nuo laidinių?

 •          Energijos šaltinis laidiniuose gaunamas nuo kompiuterio, tuo tarpu bevielis įrenginys turi turėti savo energijos šaltinį.
 •          Bevieliai prietaisai yra gana jautrūs ryšių sutrikimams ir trikdžiams. Tai reiškia, kad nelabai galėsite naudotis jais iš kito kambario, kai tarp kompiuterio ir priedo yra siena.
 •          Mažiau lempučių. Belaidžiai taupo energiją ir nenaudoja papildomų apšvietimo elementų, kurie yra diegiami dėl grožio, rečiau dėl realaus funkcionalumo. Taip bevieliai įrenginiai dažnai būna ne tokio įspūdingo dizaino.
 •          Prietaisai yra brangesni. Pigiau yra pagaminti pelytę su laidu, nei joje įmontuoti papildomus elementus – Bluetooth siųstuvą-imtuvą, baterijų lizdą ir t.t.

Kokius prietaisus rekomenduotume turėti savo namuose?

Pirmiausiai pelytė. Bevielė pelė tikrai pravers, ypač, kai namie yra ne vienas prietaisas, kurį reikia valdyti pele. Beje, savo išmanųjį taip pat galite valdyti pelyte – reikia tik specialios programėlės.

Klaviatūra. Tai antras pagal svarbumą bevielis prietaisas jūsų namuose. Ji ne tokia, kaip žaidimams skirta klaviatūra, kompaktiškesnė, tačiau savo funkcijas atlieka puikiai. Galite atsisėsti kitame kambario gale ir rašyti, o vaizdą matyti galima per televizorių ar projektorių.

Belaidis spausdintuvas praverčia tada, kai nenorite statyti maršrutizatoriaus ir traukti dar vieno tinklo laido. Viską galima padaryti ir Wi-Fi ryšiu. Jis reikalingas tada, kai namuose yra daugiau žmonių, norinčių naudotis spausdintuvu.

Belaidė kolonėlė tinkama tiems, kas muziką nori išsinešti į lauką. Kompiuteris kambaryje, o muzika groja kieme – argi ne puikus išradimas tas belaidis ryšys?..

Belaidės ausinės ypač padeda sportuojant. Jos nesidaužo į kūną bėgant, nebaisu, kad neatsargiu judesiu galima pažeisti ar net nutraukti laidą, sugadinti kištuką ar lizdą.

Visi minėti prietaisai parduodami internetu. Reikia tik išsirinkti pagal kišenę, spalvą ir stilių.