Fortakas 8 700 30 100

Turbūt nerasite namų, kuriuose nebūtų šaldytuvo. Tai prietaisas, be kurios šiuolaikinis gyvenimas tiesiog neįsivaizduojamas. Jeigu kaip tik šiuo metu renkatės arba galvojate apie naują šaldytuvą, rekomenduojame atkreipti dėmesį į 5 svarbiausius dalykus.

Išmatavimai ir talpa

Paprastai šaldytuvai statomi virtuvėje, kur vietos taupymas yra gana dažnas reiškinys. Dėl to visų pirma reiktų atkreipti dėmesį į jo išmatavimus  - aukštį, plotį ir gylį. Pagal tai suprasite, ar jis tilps tarp kitų virtuvės baldų.

Rinkdamiesi šaldytuvą turėtumėte atkreipti dėmesį ir į jo litražą. Talpa matuojama litrais. Iš esmės tie litrai realiai nelabai ką ir reiškia, nes juk viso šaldytuvo vandens nepripilsite, kad pasiektumėte efektyviausią sutalpinimo lygį. Dėsite maisto produktus, stiklainius, vaisius ir daržoves. Kuo didesnis litražas, tuo daugiau visko sutalpinsite. 2 asmenų šeimai pakanka 100-150 litrų talpos šaldytuvo, tačiau net jei ir esate dviese, nereiškia, kad po kurio laiko jūsų šeima nepasipildys dar vienu nariu, kuriam reikės itin specifinių produktų. Bent jau iš pradžių. Juk nepirksite tada naujo šaldytuvo, todėl visada pagalvokite apie šeimos pagausėjimo galimybes ir rinkitės talpesnį šaldytuvą.

Struktūra

Šaldytuvo struktūra – irgi svarbus momentas renkantis, nes nuo to priklauso ir kaina, ir išmatavimai, ir išvaizda. Dabar galima įsigyti 4 rūšių šaldytuvus:

  1.        Vienduriai (vertikalūs) – šaldytuvai, kurie turi vienas duris. Arba erdvė gali būti padalinta į dvi dalis šaldytuvui ir šaldikliui. Ne visi vienduriai turi šaldiklius!
  2.        Dviduriai šaldytuvai, kurie turi dvejas duris. Viena jų skirta šaldikliui, kita – šaldytuvui. Jie yra didesni ir platesni. Kartais šaldikliui suteikiama 1/3 šaldytuvo erdvės, o 2/3 tenka šaldytuvui.
  3.        Prancūziški arba triduriai – šaldytuvai, kurie turi mažiausiai 3 duris. Gali turėti ir 4, bet jos bus mažesnės. Viršutinės dvi durys yra šaldytuvui atidaryti, o apatinės durys – šaldikliui. Kartais gali būti šaldikliui skiriamos ne vienos, o dvejos durys.
  4.        Įmontuojami šaldytuvai, tai šaldytuvai, prie kurių durelių montuojama baldinė plokštė. Tokie šaldytuvai įsilieja į bendrą virtuvės vaizdą ir "pasislepia" tarp kitų virtuvės spintelių.

Kuri rūšis reikalinga būtent jums? Pasirinkti galima labai paprastai.

Jei naudojate daug šaldytų produktų, didelis šaldiklis tikriausiai jums bus reikalingas. Dėl to rekomenduojama rinktis dvidurį šaldytuvą, kuris pasižymi dideliu šaldikliu. Jei dažnai naudojate šaldytus produktus, rinkitės viendurį šaldytuvą su šaldikliu viršuje, kad nereiktų lankstytis ir nepatirtumėte daug nepatogumų. Jei šaldytas maistas vartojamas tik retkarčiais, naudokite viendurį su šaldikliu apačioje.

Lentynų išdėstymas

Labai svarbus dalykas yra lentynėlių ir lentynų išdėstymas naujuose šaldytuvuose. Apie šaldiklio vietą jau papasakojome, o štai kas turėtų būti šaldytuve? Visų pirma reikėtų paanalizuoti maisto vartojimo įpročius. Jei valgote daug daržovių, būtinai ieškokite šaldytuvo su specialiomis lentynėlėmis daržovėms. Jose reguliuojama temperatūra skiriasi nuo viso šaldytuvo temperatūros, taip pat mažiau drėgmės, todėl daržovės laikosi šviežios kur kas ilgiau. Mėgstate gerti vyną ar kitus alkoholinius gėrimus? Šaldytuvuose būna įrengti specialūs laikikliai buteliams. Taip pat kai kurie turi durelėse nedideles angas, pro kuras galima atidaryti ir išimti butelį. Taip pat galima pilstyti vaisvandenius tiesiai iš šaldytuvo jo neatidarius. Kai turite daug vaikų, tokia funkcija gali būti visai naudinga.

Lentynėlės paprastai yra stiklinės, lengvai keičiamos jų pozicijos, tad atkreipkite dėmesį į šaldytuvo vidų. Dviduriai šaldytuvai turi daugiau lentynėlių ir jų modifikavimo galimybių, nes tiesiog yra platesni.

Elektros energijos suvartojimas

Šaldytuvai, kaip ir kiti prietaisai, turi savo energetines klases. Dabar prekiaujama A, A+ ir A++ klasės šaldytuvais. Geriausi šaldytuvai yra A++ energijos klasės. Populiariausi – A+ šaldytuvai, per metus suvartojantys 200 kWh energijos. Tai tikrai nedaug. Dabar elektros kilovatvalandė kainuoja 12 euro centų, tad per metus vidutiniškai tokie šaldytuvai „suvalgo“ 24 eurus. Nelabai daug, tiesa?

Elektros energijos suvartojimas yra labai svarbus dideliems šaldytuvams, nes jų galingumai didesni.

Spalva

Nepatikėsite, bet ne kartą teko girdėti atvejų, kai šaldytuvo spalva nulėmė visų virtuvės baldų spalvą. Dabar prekiaujama įvairių spalvų šaldytuvais – sidabrinės (metalinės) spalvos, juodi, raudoni ir net skaisčiai žali (salotiniai). Baltos spalvos šaldytuvai internetu parduodami dažniausiai, tad galima sakyti, kad tai vis dėlto mėgstamiausia ir populiariausia spalva. Kodėl ne metalinė? Juk automobilių pasaulyje ši spalva yra viena iš populiariausių? Atsakymas labai paprastas. Ant juodos ir metalinės spalvos šaldytuvų durelių ir korpusų dažnai matyti pirštų antspaudai. Juk šaldytuvą atidarome ne visada švariomis rankomis...

Balta spalva yra neutrali. Be to ant jos gerai matyti šeimos bendravimo būdai – įvairūs rašteliai, magnetukai, nuotraukos, laikraščių ir žurnalų iškarpos, net magnetinės dėlionės vaikams.

Pasigedote kainos? Kaina yra labai reliatyvus dalykas. Ar tikrai apsimoka pirkti prancūziško stiliaus šaldytuvą už 1500 eurų, jei galima už 270 eurų nusipirkti 200 litrų talpos šaldiklį ir pastatyti jį namo rūsyje, o papildomai nusipirkti 200 litrų talpos paprastą šaldytuvą su nedideliu šaldikliu už 300 eurų. Beveik 600 eurų yra kur kas mažiau už prabangų šaldytuvą, kuris savo savybėmis yra labai panašus į minėtų dviejų prietaisų tandemą. Kainos klausimas visada yra opus ir labai individualus, nes šaldytuvas vis dažniau tampa interjero detale. Turbūt jau girdėjote apie išmaniuosius Samsung ir LG šaldytuvus su milžiniškais lietimui jautriais ekranais, kurie po keleto metų užkariaus pasaulį? Jų kaina dabar labai didelė, bet po kurio laiko ženkliai sumažės.

Šaldytuvai – rimta investicija, dėl to reiktų pasirinkti kokybiškus ir laiko patikrintus prekės ženklus. Populiariausi Lietuvoje – LG, Samsung, Snaigė, Atlant, Ariston, Liebher, BEKO, Bosch, Candy, Electrolux ir t.t.

Šaldytuvai internetu parduodami pigiau, nei buitinės technikos parduotuvėse, tad verta kainas palyginti ir užsisakyti iš mūsų el. parduotuvės.