Fortakas 8 700 30 100

Kas yra išmanusis televizorius ir kaip jis gali palengvinti kasdieną?

 

Viskas dabar yra „išmanu“ – telefonai, laikrodžiai ir net televizoriai. Bet ar iš tikrųjų suprantate, ką tai reiškia ir kaip nuo to keičiasi kasdieninis mūsų gyvenimas? Šiame straipsnyje pabandysime kartą ir visiems laikams paaiškinti, kas yra Smart TV ir kam jis reikalingas.

Kas yra Smart TV?

Išmanusis televizorius arba Smart TV yra televizorius, kuris gali būti pritaikomas vartotojo poreikiams. Jis taip pat geba pats atsinaujinti, spręsti tam tikras programinės įrangos problemas. Tam reikalingas interneto ryšys. Dažniausiai išmanieji televizoriai prijungiam bevieliu ryšiu. Televizoriai su WiFi gali transliuoti vaizdą iš kitų įrenginių – telefono, kompiuterio, planšetės ir t.t.

Smart TV pagrindinės funkcijos:

  •          Naršymas internete;
  •          Naudojimasis tam tikromis programomis;
  •          Žaidimai;
  •          Programėlių atsisiuntimas;
  •          Medijos (foto, garso, video) failų peržiūra;
  •          TV laidų įrašymas ir peržiūra.

Smart TV gali būti valdomas prijungta pelyte, kompiuterio arba mini klaviatūra, pulteliu. Kai kurie modeliai gali būti valdomi balsu (Android TV).

Kai kurie televizoriai turi 2D-3D konvertavimo funkciją. Tai reiškia, kad 2D transliuojamą vaizdą televizoriaus programinė įranga verčia į 3D formatą realiu laiku. Taip net TV žinios gali būti žiūrimos kaip 3D vaizdas.

Kas dieną šiuo televizoriumi galima naudotis kaip bendravimo ir laisvalaikio praleidimo technika. Aišku, jis puikus pagalbininkas vakarėlių metu arba bendraujant su šeima. Juk tikrai smagu prie televizoriaus pažaisti kokį žaidimą dviese arba trise...

Kodėl Smart TV toks populiarus?

Smart TV funkcijos į šiuolaikinius televizorius atkeliavo prieš keletą metų. Dabar išmanusis TV kainuoja beveik tiek pat, kiek ir neišmanus. Dėl to daugelis perka net nesidomėdami, kas tai yra – „Ai, vėliau namie pasižiūrėsiu...“.

Kita priežastis, dėl ko išmanioji televizija populiarėja, yra padidėjęs bevielio interneto vartojimas. Namuose gausu išmaniųjų telefonų, planšetinių ir nešiojamų kompiuterių, kurie veikia su Wi-Fi, tad prijungti dar vieną prietaisą – vieni juokai.

Turėti naujausias technologijas namuose ir jomis pasigirti bei pasipuikuoti prieš draugus – dar viena svarbi priežastis. To visiškai pakanka, kad namuose atsirastų naujausias Smart TV modelis.

Samsung, Philips, LG ar... Tauras?

Dėl Tauro, aišku, juokaujame. Jau kelinti metai ši bendrovė jau nebeveikia ir televizorių nebegamina. Tačiau kiti gamintojai Lietuvoje įsitvirtinę pakankamai gerai. Populiariausias – Samsung. Jam pozicijų stengiasi neužleisti LG ir Panasonic. Taip pat Lietuvoje galima nusipirkti ir Philips, Sharp, Sony televizorių.

Samsung turi savo Smart TV operacinę sistemą, į ją nemažai investuoja. LG taip pat kuria savo OS. Tuo tarpu Philips naudojasi atvirojo kodo Android TV sistema, kurią prižiūri Google. Kol kas Android TV laikoma viena stabiliausių ir geriausių operacinių sistemų televizoriams. Kodėl? Ši OS primena tą, kurią matome telefonuose ir planšetiniuose kompiuteriuose. O tai gera žinia visiems programėlių ir žaidimų mėgėjams – per televizorių galima pasiekti tą patį turinį, jei tik prisijungiate su savo Google paskyra, kuri sinchronizuoja jūsų kituose įrenginiuose naudojamų programėlių duomenis. Kitaip tariant, ir savo telefone, ir televizoriuje galite žaisti savo mėgstamus žaidimus, tikrinti paštą ir atlikti kitus veiksmus.

Kitų gamintojų operacinės sistemos yra uždaresnės ir veikia tik televizoriuje.

Kokie modeliai dabar perkamiausi?

Kokį televizorių pirkti? Atsakysime paprastai. Dabar madinga 4K/UltraHD raiška, Smart TV, 40-55 colių įstrižainės televizoriai. Visi jie rodo 10 nemokamų skaitmeninės TV kanalų, tad papildomai kažkokių reikšmingų funkcijų nėra. Žmonėms dar imponuoja TV įrašymo funkcija, lenktas ekranas. Iš naujo atgimsta plazminiai televizoriai, tačiau netrukus savo valandos sulauks ir kvantinių taškų ekranai (Quantum Dot). Televizorius turi būti su Smart TV, kad būtų galima prijungti prie interneto. HDMI jungtukai taip pat reikalingi (išoriniam diskui, žaidimų konsolei, palydovinės TV komplektui ir t.t. prijungti)

Visi modeliai gali būti kabinami ant sienos. Daugumos modelių garsiakalbiai yra pakankamai kokybiški, tačiau audiofanai papildomai įsigyja namų kino sistemas, kad garsas būtų pritrenkiantis.

Kaip išmanusis TV keičia kasdieninį mūsų gyvenimo ritmą?

  •          Jei internetu mėgaujatės visur, kur tik įmanoma,
  •          Jei mėgstate rodyti draugams nuotraukas, filmus,
  •          Jei norite žaisti žaidimus per didelį ekraną;
  •          Jei norite sėdėdami prieš televizorių naršyti internete,

Įsigykite išmanųjį televizorių.

Jei jums reikia tik TV funkcijos, kad galėtumėte žiūrėti skaitmeninę televiziją, investuoti papildomų 100-200 eurų į funkcijas, kuriomis nesinaudosite tikrai neverta. Net ir neišmanųjį televizorių galima prijungti prie kompiuterio HDMI laidu, tad toks televizorius tinka ir verslui ir namams.

Ateitis priklauso išmaniesiems

Kaip mygtukinius telefonus beveik pakeitė telefonai lietimui jautriais ekranais, taip ir išmanieji televizoriai pakeis paprastus. Tokia ateitis. Tik televizoriai tarnauja kur kas ilgiau, nei telefonai, tad ir kaita vyks ne taip greitai.

Svarbiausia, ateityje keisis ekrano raiška į 4K/UltraHD. Jau dabar yra išrasti 8K televizoriai, tačiau jų raiška plika akimi negali būti atskirta. UltraHD formatas karaliaus dar kurį laiką.

Televizoriai taps plonesni, nes keisis ekrano technologijos.

Televizoriai atstos namų kompiuterius, nes jie jau dabar realiai yra galingesni už paprastus nešiojamus ir stacionarius kompiuterius. Jau kuriami ir parduodami specialiai televizoriams tinkami kompiuteriai, kuriuos galima prijungti per HDMI jungtį. Taip televizoriai taps pilnaverčiais kompiuteriais.

Išmanieji televizoriai turės dar daugiau funkcijų tik visada išlieka klausimas: ar išnaudojame bent 10 proc. šio techninio stebuklo potencialo?..