Fortakas 8 700 30 100

KITI... išmanieji telefonai

Jei gatvėje paklaustume praeivių, kokius 3 išmaniuosius telefonus jie žino, su pirmaisiais 2 nebūtų jokių problemų. Tai Samsung ir Apple išmanieji telefonai – iPhone. Ties trečiu tektų galvoti ir atsakymų tikrai būtų įvairių. Akivaizdu, kad pirmieji du yra savaime suprantami, tačiau kokie gi tie kiti išmanieji telefonai? Gal be reikalo Samsung ir Apple karaliauja?

  • Asus ZenPhone 2. Naujas ir galingas telefonas, kurį neseniai pristatė šis kinų gamintojas yra rimtas konkurentas tiek iPhone, tiek Galaxy telefonams. 4 GB RAM, 5,5 colio ekranas, Intel Z3560 keturių branduolių procesorius padaro šį išmanųjį „žvėrimi“. Baterija irgi labai talpi – 3000 mAh. Įdomu tai, kad baterija kraunasi 39 minutes, o ne 2 valandas. Kamera – 13 megapikselių. Ant nugarėlės po kamera yra specialus fotografavimo mygtukas, tad asmenukę galima pasidaryti ne tik su priekine, bet ir galine kamera. Tai labai neblogas telefonas, už labai patrauklią kainą. Lietuvoje jis kainuoja apie 300 eurų.
  • Microsoft Lumia 930. Jokia naujiena, kad buvę Nokia išmanieji telefonai dabar vadinasi Microsoft. Lumia 930 – išskirtinis produktas su Windows 8.1 operacine sistema. Tai ta pati operacinė sistema, kuri įdiegta daugelyje naujų nešiojamų ir stacionarių kompiuterių Lietuvoje, tad priprasti prie jos nebūtų labai sunku net ir jauniausiems vartotojams. Apie technines specifikacijas galima kalbėti tik gerai: 5 colių įstrižainės Full HD raiškos OLED ekranas su Gorilla Glass apsauga, 2 GB RAM, keturių branduolių Qualcomm Snapdragon 800 2.2 GHz procesorius. Kamera – 20 megapikselių. Tai viena iš geriausių kamerų rinkoje, realiai konkuruojanti su Sony Xperia telefonais. Deja, baterija nelabai įspūdingos talpos – 2400 mAh, o tai reiškia, kad krauti jį reikia kas dieną. Kainuoja gana daug – 460 eurų.
  • Motorola Nexus 6. Labai lauktas Google Nexus 6 telefonas šį kartą buvo patikėtas... kinų kompanijai Motorola. Kodėl kinų? Todėl kad Motorola kompanija ta pati Google pardavė Lenovo. Prekės ženklas nepasikeitė, tačiau gamyba dabar kinų rankose. Ir nesakykite, kad kinai nesugeba pagaminti gerų išmaniųjų telefonų! Techninės charakteristikos įspūdingos: beveik 6 colių ekranas 2.7 GHz keturių branduolių procesorius, 32 GB atminties, 3 GB RAM. Kamera – 13 megapikselių su dviem blykstėmis ir pažangia vaizdo stabilizavimo sistema. Įdomu tai, kad šis telefonas yra vienas iš tų laimingųjų, kuriuose įdiegta naujausia Android 5.0 OS versija. Ir įkrauti galima nenaudojant laidų... O baterijos galingumas atima žadą – net 3220 mAh. Įdomu, ar šis telefonas taps Motorolos ledlaužius šaltoje Lietuvos rinkoje, iki šiol neįsileidusioje nebrangių bet kokybiškų Moto telefonų?.. Kaina Lietuvoje – 500-600 eurų.
  • OnePlus 2. Dar vieni kinų išmanieji telefonai pigiau nei jų konkurentai parduodami internete oficialiai. Jie tuo labai didžiuojasi, nes gali už gana mažą kainą pasiūlyti itin geras technines specifikacijas. 5,5 colio ekrano įstrižainė, keturių branduolių Qualcomm MSM8994 Snapdragon 810 procesorius, 16 GB vidinė ir 3 GB RAM (arba 64 vidinė ir 4 RAM), talpi 3300 mAh baterija. Galinė kamera – 13 megapikselių, priekinė – 5 megapikselių. Įdomu tai, kad galinė kamera gali filmuoti 720pikselių raiška ir 120 kadrų per sekundę dažniu. Tokių galimybių kameras turi Apple išmanieji telefonai, tačiau akivaizdu, kad OnePlus 2 lenkia iPhone 6. Kainuoja apie 350-400 eurų.
  • Sony Xperia Z3+. Nors jau laukiama Xperia Z4 pasirodymo, Z3+ telefonas yra laikomas vienu geriausiu pasaulyje. Ir ne vien tik dėl „žvėriškos“4K 20 megapikselių kameros. 5,2 colių įstrižainės IPS ekranas yra vienas iš geriausių ekranų rinkoje. Aštuonių branduolių Qualcomm Snapdragon 810 procesorius, 32 GB atmintis ir 3 GB RAM, įdiegta Android 5.0 (Lollipop) operacinė sistema. Įdomu tai, kad jis yra atsparus dulkėms ir vandeniui (IP65/IP68 standartai). Baterija pakankamai talpi – 2930 mAh. Tik yra viena problema. Jis gana brangus – 480 eurų. Tiesa, yra ir mažesnis modelis Xperia Z3+ Compact, kuris yra ir fiziškai mažesnis ir pigesnis.

 

Išmanusis telefonas Sony xperia

Gerų telefonų yra ir daugiau. Nepaminėjome LG, HTC, Lenovo, Xiaomi, Huawei, ZTE ir kitų telefonų. Aišku tik viena – kinų ir korėjiečių išmanieji telefonai netrukus užkariaus rinką.