Fortakas 8 700 30 100

Kodėl Nokia mobilieji telefonai vis dar populiarūs?

Prekybininkai dažnai mėgsta sakyti, kad pasiūlą suformuoja paklausa. Tai reiškia, kad parduodame tai, ko pageidauja klientai. Kartais dėl šio teiginio galima ginčytis, o kartais lieka tik sutikti. Nokia mobiliųjų telefonų atveju yra būtent taip. Lietuvoje Nokia mobilieji telefonai yra patys populiariausi. Deja, Nokia išmanieji telefonai nesulaukė dėmesio, nes jų tiesiog nėra... Bet apie tai kiek vėliau.

Pabandykime rasti priežastis, kodėl būtent Nokia išmanieji telefonai yra populiariausi mūsų krašte.

1. Pripratimas. Visi turėjome legendinį telefoną Nokia 3310 arba 1100. Jis buvo neužmušamas – krito nuo stogo, iš kišenės, juo buvo atidarinėjami alaus buteliai, kalamos nedidelės vinys. Jis vis veikė ir veikė. Veikė ilgai ir gerai. Tokius atsiminimus puoselėja dauguma šio legendinio telefono savininkų. Žmonės priprato prie nedidelio ekrano ir jo valdymo. Priprato prie prekės ženklo. Nokia nebuvo vienintelis gamintojas tais 2000-siais. Pagrindinis konkurentas buvo Ericsson, Philips, Alcatel, rečiau Motorola, Siemens. Samsung? 2000-2005 metais apie tokį niekas negirdėjo... Nokia buvo populiariausias mobiliųjų telefonų gamintojas pasaulyje iki 2008 metų, kai įsibėgėjo iPhone pardavimai. Taigi nuo 1995 metų iki 2010 Lietuvoje karaliavo Nokia. Mes užaugome su šiais telefonais, tad visiškai nenuostabu, kad vyresni iki šiol perka mobiliuosius ir keikia išmaniuosius, nors ir be reikalo.

 

2. Patvarumas. Nokia mobilieji telefonai visada pasižymėjo patvarumu. Jų taip lengvai nesudaužysi... Be to baterija visada laikė nepriekaištingai ilgai, nebent ją pats sugadinsi. Nestrigo ir programinė įranga, su kuo paprastai susidurdavo pirmųjų išmaniųjų telefonų savininkai. Aišku, jos išbaigtumas su kiekvienais metais mažėjo, nes nebuvo pakankamai investuojama į Nokia pasirinktą Symbian OS. Dabartiniai telefonai taip pat turi uždarą operacinę sistemą, o tai reiškia, kad bet kas savų programų nepridės ir telefono taip paprastai neužlauš.

3. Kaina. Nokia visada buvo vienas iš nebrangiausių telefonų. Tai išliko iki pat šiol. Puikų mobilų telefoną galima įsigyti už 30-50 eurų. Jis turi net ne itin galingą kamerą ir gali daryti viską, ko labiausiai reikia telefono savininkui – klausytis muzikos, žadinti rytais, rašyti SMS, skambinti ir žaisti laiką eikvojantį žaidimą. Kai kurie šiuolaikiniai Asha telefonai turi ir socialinių tinklų programėles, tad galima dar pasižiūrėti ir el. paštą bei bendrauti su draugais. Gaila, kad jie veikia tik 2G ryšiu.

Dizainas? Šiuolaikiniai nokia išsiskiria savo spalvomis, tačiau „plytelė“ visada lieka „plytele“, nesvarbu, ar jis sveria 500 ar 100 gramų.

Minėjome, kad Nokia negamina išmaniųjų telefonų. Istorija gana liūdna. Nokia nusipirko Microsoft ir pradėjo gaminti išmaniuosius telefonus su žvėriška kamera. Jie buvo pavadinti Nokia Lumia. Vėliau Nokia padalinys buvo parduotas, nes tapo našta Microsoft dėl patiriamų nuostolių. Tokiu būdu Nokia pavadinimo šalia Lumia nebeliko. Taip pardavinėjami iš ties neblogi Microsoft Lumia išmanieji telefonai, kurie drąsiai konkuruoja su Samsung ir iPhone flagmanais. Ar tie spalvoti telefonai yra Nokia? Iš dalies taip, bet pavadinimas sako ką kita.

Nokia šiuo metu gali pasigirti tik N1 planšetiniu kompiuteriu, neturinčiu daug ryšių su Microsoft. Beje, sklinda gandai, kad Nokia kuria savo išmanųjį telefoną su Android OS. Ar tai tiesa, turi patvirtinti patys suomių gamintojai (ne amerikiečiai). Apipešiotas Nokia prekės ženklas dar gali sužibėti, tačiau ne artimiausiu metu. Lietuvoje atsirastų pakankamai fanų, tačiau jiems reikia patikimo produkto, kuriuo ši kompanija visada išsiskyrė iš kitų gamintojų. Dabar mobilieji telefonai yra ne tik Nokia, bet ir Samsung, CAT bei daugybės kinų gamintojų. Paprasti, plastmasiniai... vienkartiniai.