Fortakas 8 700 30 100

Kokį maršrutizatorių rinktis?

Išsirinkti tinkamiausią maršrutizatorių ne visada yra paprasta – jų pasirinkimas yra gana gausus, todėl renkantis tinkamiausią svarbu įvertinti savo poreikius, ir maršrutizatoriaus parametrus. Neretai yra ieškoma atsiliepimų ir rekomendacijų – dažnais atvejais tai padeda paprasčiau nuspręsti, koks maršrutizatorius geriausiai pasiteisintų.Informacijos apie įvairius maršrutizatorius tikrai nestinga – galite rasti produkcijos apžvalgų, o tuo atveju, jei įrenginį pirksite internetu, tikrai rasite išsamius maršrutizatorių aprašymus. Taigi, į ką svarbiausia atkreipti dėmesį?

Standartiniai ir bevieliai maršrutizatoriai

Pirmiausia reikėtų nuspręsti, koks maršrutizatorius pasiteisintų geriau – standartinis ar bevielis. Standartiniai maršrutizatoriai geriausiai tinka stacionariems įrenginiams – jei namuose ar biure naudojatės tokiais kompiuteriais, standartinis maršrutizatorius gali būti puikiu pasirinkimu. Prie maršrutizatoriaus galima jungti ne vieną kompiuterį, tad jie pasiteisina ir įvairiose įmonėse, kur kompiuterių yra gana nemažai. Jei norima, kad aplinkoje nesklistų Wi-fibangos, vertėtų rinktis standartinį maršrutizatorių, ir ši pasirinkimo galimybė bus tikrai palanki. Bevielių maršrutizatorių greitis paprastai yra toks pats, kaip ir standartinių maršrutizatorių, nors kartais ir manoma priešingai.  Skirtumas toks, kad standartiniai maršrutizatoriai yra saugesni, tačiau pasirinkę šiuolaikinius maršrutizatorius galėsite konfigūruoti saugumo nustatymus. Taip pat galima rinktis ir tokius maršrutizatorius, kurie turi WLAN funkciją – šiuos maršrutizatorius bus galima naudotis jungiant stacionarius įrenginius, ir taip pat  bus galima naudotis bevieliu internetu.

Rinkitės optimalų maršrutizatoriaus greitį

Maršrutizatorių nurodytas greitis – labiau teorinis nei praktinis. Jis žymimas raidėmis G, N arba AC (jei pasirenkamas standartinis laidinis maršrutizatorius, G palaiko iki 54 megabitų, N – iki 450 megabitų, AC – iki  1000 megabitų duomenų srautą per sekundę, pasirinkus bevielį maršrutizatorių, palaikomi greičiai yra kiek mažesni). Vis dėlto, interneto greitis nebus didesnis nei yra numatęs interneto tiekėjas, tad neverta tikėtis, kad  interneto greitis smarkiai padidės, vos tik įsigysite naują maršrutizatorių. Greitis priklausys ir nuo to, kokis įrenginius naudosite (stacionarų, nešiojamą kompiuterį, planšetinį kompiuterį ar išmanųjį telefoną).  Optimaliu pasirinkimu gali būti maršrutizatoriai, kurių greitis yra iki 450 megabitų per sekundę – toks greitis yra visiškai pakankamas daugumai interneto vartotojų.

Įvertinkite valdymo funkcijas

Nesvarbu, kokį maršrutizatorių rinksitės – bevielį ar standartinį, bet kuriuo atveju yra palanku įvertinti, kokios yra valdymo funkcijos. Neretai yra svarbu tai, kad maršrutizatorių būtų paprasta valdyti, ir dažniausiai paprasčiausia konfigūruoti brangesnius maršrutizatorius nei pigesnius. Brangiau kainuojantys maršrutizatoriai neretai  turi įvairių papildomų funkcijų, kurių viena populiariausių yra tam tikrų internetinių puslapių ribojimas. Funkcija, leidžianti nustatyti blokuojamus internetinius puslapius, puikiai pasiteisins tais atvejais, jei turima vaikų – juk visada norima apsaugoti vaikus nuo netinkamo turinio.

Rinkitės patikimą gamintoją

Vartotojai palankiausiai vertina Asus, Linksys ir D-link maršrutizatorius, kurie iš tiesų gali pateisinti kiekvieno poreikius. Žinoma, galima rinktis ir kitus maršrutizatorių gamintojus, tačiau prieš nusprendžiant, koks pasirinkimas gali būti geriausias, palanku įvertinti, kaip apie tam tikrą maršrutizatorių atsiliepia vartotojai. Kiekvienu atveju tikrai galėsite atrasti tokius produktus, kurie iš tiesų puikiai pateisintų jūsų poreikius.

Ar svarbus antenų skaičius?

Jei maršrutizatoriumi naudositės namuose, ir jungsite vos vieną ar du įrenginius, antenų skaičius tikrai nebus labai svarbus, tačiau tuomet, jei maršrutizatoriumi naudositės biure, ir prie jo jungsis gana daug įrenginių, palanku rinktis maršrutizatorių, kuris turi daugiau nei vieną anteną.  Didesnis antenų skaičius sumažins apkrovą, ir galėsite sklandžiai naudotis internetu – net ir tuomet, jei duomenų srautai bus gana dideli.

Ipv6 protokolas

Šiuolaikiniai maršrutizatoriai paprastai palaiko Ipv6 protokolą, kuris po truputį išstumia ankstesnę versiją – Ipv4. Naujoji protokolo versija leidžia sklandžiau naudotis internetu, nes tobulinant protokolą buvo atsižvelgta į tai, su kokiais nesklandumais buvo susidurta anksčiau. Galite būti užtikrinti, kad maršrutizatoriai, palaikantys naująjį protokolą, tikrai puikiai pateisins jūsų poreikius – jis užtikrina didesnį saugumą, ir maršrutizatoriumi galima naudotis kur kas sklandžiau.

Ar svarbus dažnio palaikymas?

Rinkdamiesi maršrutizatorių galėsite atkreipti dėmesį ir į tai, koks yra dažnio palaikymas – jis gali būti 2,4 arba 5Ghz. Šie abu dažnio palaikymai turi tam tikrų skirtumų – mažesnio dažnio maršrutizatoriai pasiteisins tuomet, jei norima, kad internetas greitai sklistų per sienas. Internetas bus kiek lėtesnis, tačiau puikiai tiks tokioms patalpoms, kuriose yra įvairių pertvarų. 5 gigahercų  maršrutizatoriai užtikrins greitesnį internetą, tačiau jie labiau tiks atviroms patalpoms, kuriose nėra pertvarų. Dažniausiai didesnio dažnio maršrutizatoriai yra pasirenkami atviruose biuruose, kuriuose kabinetai nėra perskirti sienomis.

Kur pirkti maršrutizatorių?

Prekybos vietų šiandien galime rasti tikrai daug, tad visada bus galima pagalvoti apie tai, kokia pasirinkimo galimybė geriausiai pasiteisintų. Palanku rinktis tokias pardavimo vietas, kuriose prekių pasirinkimas yra pakankamai platus – iš gausybės įvairių siūlomų prekių visada atrasite tokias, kurios geriausiai atitiktų jūsų poreikius. Šiandien galima rinktis fizines ar internetines parduotuves – ir viena, ir kita pasirinkimo galimybė leis atrasti tinkamiausią maršrutizatorių, ir visuomet galėsite pasikonsultuoti su pardavėjais. Vis dėlto, neretai tenka pastebėti, kad maršrutizatoriai internetu kainuoja pigiau, ir išleidžiant kur kas mažiau pinigų bus galima atrasti ir įsigyti pačias tinkamiausias prekes. Pateikti užsakymą galėsite vos per kelias akimirkas, ir pasirinktas maršrutizatorius galės būti pristatomas patogiausiu adresu.

Pirkėjams neretai svarbu ir tai, kokia yra maršrutizatorių kaina, ir visuomet galite išsirinkti tokias prekes, kurios geriausiai atitiktų jūsų finansinę situaciją. Atminkite, kad brangesnė prekė ne visada yra geresnė, tad pirmiausia svarbu įvertinti, ar tam tikras maršrutizatorius tikrai atitiks jūsų poreikius, ir tuomet galėsite susirasti tam tikrus pardavėjus, kurie maršrutizatorius gali pasiūlyti pigiau.