Fortakas 8 700 30 100

Kokį spausdintuvą rekomenduotume rinktis Jums?

Spausdintuvai – populiariausi kompiuterių priedai, tad natūralu, kad jų yra visokių rūšių. Jas pasistengsime apžvelgti vėliau, bet pradėkime nuo esminio klausimo:

Kokį spausdintuvą rekomenduojame būtent Jums?

Čia reiktų atsakyti į keletą klausimų, kad galėtume padėti išsirinkti tinkamiausią spausdintuvą.

 1.        Spausdintuvas bus naudojamas namie ar darbe? Tai svarbu, nes namuose spausdintuvai naudojami rečiau, jie prijungiami prie vieno kompiuterio ir naudojasi tik vienas vartotojas. Darbe spausdintuvas naudojamas dažniau, vienu metu spausdinti gali keli vartotojai. Darbiniam spausdintuvui aktualus ir greitis, ir rezoliucija ir kiti parametrai. Beje, darbui labiausiai tinkami ne pavieniai lazeriniai spausdintuvai, o kur kas didesni ir sudėtingesni multifunkciniai spausdintuvai.
 2.        Kaip dažnai spausdinate? Vieną kartą per savaitę, ar kelis kartus per valandą? Tai irgi lemia apisprendimą, nes būtina reaguoti į poreikius ir parinkti atitinkamus parametrus.
 3.        Ką spausdinate? Paprastą tekstą ir dokumentus, iliustracijas ir grafikos darbus? Pagal tai nustatoma ne tik ar spalvoto, ar juodai balto spausdintuvo reikia, bet ir spausdintuvo atminties dydis.

Jei spausdintuvą perkate į namus, juo spausdinsite itin retai ir tai bus nuotraukos, vaikų darbai, rekomenduojame rinktis rašalinį spausdintuvą.

Jei namuose žadate spausdinti daugiau, studijuojate ar dirbate, rekomenduojame rinktis paprastą ir nebrangų lazerinį spausdintuvą.

Jei namie turite savo minibiurą, rekomenduojame įsigyti daugiafunkcinį spausdintuvą.

Biure taip pat reiktų atkreipti dėmesį į spausdinimo poreikius. Jei reikia spalvoto spausdinimo, rinkitės spalvotą lazerinį spausdintuvą. Jie siekiate aukštos kokybės, galite pasvarstyti įsigyti ir rašalinį, tačiau šis sprendimas itin retas.

Biure dažniausiai naudojami multifunkciniai spausdintuvai, kurie taip pat gali skenuoti ir net siųsti faksą. Jie pasižymi ir didesnėmis spausdinimo bei kopijavimo galimybėmis (pavyzdžiui, spausdinimas ant vieno abiejų pusių, savaiminis kopijavimas, kai kopijuojama visa šūsnis popierių iš karto ir t.t.)

Jei jau išsirinkote ir apsisprendėte, koks spausdintuvas Jums tinka labiausiai, pereikime prie tam tikrų savybių, į kurias būtina atkreipti dėmesį.

Rašalinių ir lazerinių spausdintuvų savybės

Rinkdamiesi rašalinius arba lazerinius spausdintuvus, atkreipkite dėmesį į šias jų savybes:

 •          Spausdinimo rezoliucija. Vieni spausdintuvai gali spausdinti vos 600x600 dpi rezoliucija, kiti – 4800x600 dpi arba net 1200x1200 dpi. Kuo didesnė rezoliucija, tuo ryškesnis spausdinimas.  
 •          Atmintis. Vieni spausdintuvai turi nedaug atminties, o kiti – daugiau. Ji reikalinga spausdinant grafikos failus, nes kiekvieną puslapį spausdintuvas turi laikyti atmintyje. Jei atmintis yra 8MB, o jūs į spausdintuvą siunčiate 20 MB sveriantį failą, gali kilti problemų su spausdinimu.
 •          Spausdinimo greitis. Jis dar žymimas „ppm“ – puslapiai per minutę. Jei reikia spausdinti daug, vertėtų pasirinkti greitesnį spausdintuvą.
 •          Prijungimas. Paprastai tiek rašaliniai, tiek lazeriniai spausdintuvai prijungiami prie tinklo Ethernet jungtimi, tačiau dabar populiarėja ir bevieliu Wi-Fi ryšiu jungiami spausdintuvai. Jiems nereikia laidų, tačiau ir duomenų perdavimo greitis gali skirtis.
 •          Puslapių dėtuvė. Maža smulkmena, tačiau kartais ji gali būti itin svarbi – kiek puslapių telpa popieriaus dėtuvėje. Vienuose spausdintuvuose – tik 100, o kitur 250 ir daugiau. Kai spausdintuvu naudojasi daugiau įmonės darbuotojų, o administratoriui kas valandą reikia šokinėti ir pildyti popieriaus dėtuvę, tai tampa rimta problema...

Paprastai ir aiškiai: kuo skiriasi rašaliniai ir lazeriniai spausdintuvai

Daug kam neaišku, kuo skiriasi lazeriniai ir rašaliniai spausdintuvai. Pabandysime paprastai ir aiškiai paaiškinti. Skiriasi rašalo uždėjimas ant popieriaus. Rašalinis spausdintuvas turi skysto rašalo talpas ir spausdina uždėdamas mažyčius lašelius ant popieriaus. Lazerinis veikia kiek kitaip. Ant popieriaus yra pabarstomi milteliai ir popierius traukiamas per įkaitintą būgną. Tada milteliai išsilydo ir tolygiai padengia plotą ant popieriaus. Toks būdas kur kas tikslesnis, nei rašalinis, nes rašalas nesilieja, popierius nepermirksta ir jam nebereikia džiūti.

Kiti spausdintuvai

Rašaliniai ir lazeriniai spausdintuvai yra ne vieninteliai. Yra ir kitų. Daugiafunkciniai spausdintuvai, kaip jau minėjome, atlieka kelias funkcijas, dažniausiai skenavimo, kopijavimo ir fakso. Adatiniai spausdintuvai vis dar sutinkami bankuose, kur spausdinama ant paruoštų blankų ir reikia iš karto kopijuoti per kalkę. Etikečių spausdintuvai yra skirti spausdinti ne A4 formato puslapius, bet mažesnio formato spaudinius – etiketes. Termosublimaciniai spausdintuvai – skirti nuotraukų spausdinimui ant specialaus foto popieriaus. 3D spausdintuvai – erdvinių modelių spausdinimas. Čia naudojamas ne popierius, o specialus plastikas arba anglies pluoštas, nes popierius nėra pakankamai tvirta medžiaga.

5 patarimai besirenkantiems spausdintuvą

 1.        Namų naudojimui dpi tinka bet koks. Daugelis vartotojų sunerimę, kai dpi (ryškumas) yra nedidelis. Jei nespausdinate itin ryškių vaizdų, didelis dpi nereikalingas. Dpi yra taškų skaičius kvadratiniame colyje. Internete naudojamos 72 dpi iliustracijos ir taškai plika akimi beveik nematomi. Spaudoje naudojama 300 dpi raiška, tad jos visiškai pakanka spausdinimui. Jei jūsų spausdintuvas turi daugiau dpi – spausdinimas bus pakankamai kokybiškas.
 2.        Prieš įsigydami pigų rašalinį spausdintuvą pasidomėkite, kiek kainuoja jo rašalinių kasečių pildymas arba naujos kasetės. Gali būti, kad pakeisti naujas kasetes kainuos panašiai, kiek ir pats spausdintuvas. Tai nėra labai ekonomiška, todėl apsvarstykite galimybę įsigyti kokybiškesnį aparatą.
 3.        Pasidomėkite popieriaus gramatūra. Paprastas kopijavimo popierius yra 80 g/m3. Jei spausdintuvas gali priimti 200-250 g/m3 lapus, reiškia, kad jis gali spausdinti ir ant storo popieriaus, beveik kartono (kartonas prasideda nuo 300 g/m3).
 4.        Ką reiškia „duplex“? Arba „duplexer“? Tai spausdinimas ant abiejų pusių. Pats aparatas paima antrą kartą atspausdintą lapą ir atspausdina antroje pusėje. Ši funkcija labai tinka biure, kai spausdinamos sutartys ir kiti svarbūs dokumentai.
 5.        Kai kur rašoma, per kiek laiko pradedama spausdinti. Vieni pradeda per 15 sekundžių, kitiems reikia vos 8. Tai laikas, per kurį spausdintuvai pradeda spausdinti nuo „Print“ mygtuko paspaudimo kompiuteryje. Namų spausdintuvui tai nelabai aktualu, tačiau biurui reikia, kad šis laikas būtų kiek įmanoma mažesnis.

Tikimės, kad visa ši informacija padės išsirinkti tinkamą spausdintuvą. Lazeriniai spausdintuvai dabar nėra brangūs, todėl juos leisti gali bet kas.