Fortakas 8 700 30 100

Laikas seną maršrutizatorių pakeisti nauju?

Jei pastebite, kad internetas veikia lėtai, kartais dingsta, ir jūsų kantrybė po truputį senka, neskubėkite kaltinti interneto tiekėjo – labai tikėtina, kad atėjo laikas seną maršrutizatorių pakeisti nauju. Iš gausybės įvairių pardavėjų siūlomų produktų tikrai visada galima atrasti tokius, kurie geriausiai atitiktų jūsų poreikius, ir naujas įsigytas įrenginys, tikėtina, veiks kur kas sklandžiau. Vis dėlto, tenka pastebėti, kad interneto darbą gali pabloginti ir tam tikri trukdžiai, kuriuos pašalinti kartais yra tikrai labai paprasta.

Kas turi įtakos interneto spartai?

Kai kuriais atvejais tam įtakos turi maršrutizatorių apkrova, ypatingai tais atvejais, jei yra naudojamas 2,4 gigahercų dažnio maršrutizatorius. Belaidžiam ryšiui įtakos gali turėti įvairios pertvaros, sienos, statybinės medžiagos, įrenginiai, kurie veikia tokioje pat dažnių juostoje (pavyzdžiui, mikrobangų krosnelės, belaidžiai telefonai ar kiti įrenginiai). Didelėse įmonėse daug pinigų skiriama tam, kad būtų užtikrintas sklandus interneto veikimas – tam yra samdomi specialistai. Mažose įmonėse ar namuose užtikrinti sklandų interneto veikimą ne visada yra paprasta, nes paprasčiausiai tam nėra galimybių. Ne kiekvienas mūsų gali paskirti didelę pinigų sumą specialistų analizei ir puikaus interneto ryšio užtikrinimui. Kai kurias kliūtis galime pašalinti ir savarankiškai – vertėtų stengtis, kad  įvairūs prietaisai, veikiantys tokiu pat dažniu, būtų kuo toliau nuo kompiuterio, ir tai gali turėti teigiamos įtakos interneto veikimui.

Naujausios maršrutizatorių technologijos

Renkantis naują maršrutizatorių visada svarbu atkreipti dėmesį į tai, ar jis palaiko naująjį IPv6 protokolą, kuris greitu metu visiškai pakeis ankstesnį – Ipv4 protokolą. Taip pat pagalvokite apie tai, kuri pasirinkimo galimybių gali būti palankesnė – bevielis maršrutizatorius ar įprastas laidinis. Laidiniai maršrutizatoriai dažniausiai yra pasirenkami tuomet, jei naudojamasi vien tik stacionariais kompiuteriais – tam tikrais atvejais tokie maršrutizatoriai gali pasiteisinti ofisuose ar namuose, tačiau tik tais atvejais, jei nesinaudojama nešiojamais įrenginiais – nešiojamu ar planšetiniu kompiuteriu.

Koks vartotojas jūs esate?

Vienam asmeniui, besinaudojančiam internetu skaityti naujienas ar bendrauti su draugais socialiniuose tinkluose, reikės kitokio maršrutizatoriaus nei tiems vartotojams, kurie turi savo įmonę ir kelis darbuotojus. Renkantis tinkamiausią maršrutizatorių visada yra palanku įvertinti tai, kokio tipo vartotojas jūs esate, ir tai gali padėti atrasti geriausias pasirinkimo galimybes. Pavyzdžiui, dviejų dažnių juostų maršrutizatorius gali puikiai pasiteisinti tuomet, jei yra atliekamos gana sudėtingos užduotys, tačiau tais atvejais, jei internetu naudojamasi nedaug, tikrai neverta permokėti už tokias technologijas, kurios paprasčiausiai nepravers. Maršrutizatoriai, kurie turi gana daug funkcijų, paprastai kainuoja kur kas brangiau nei tie maršrutizatoriai, kurie turi tik pagrindines funkcijas.

Dažnio juostos

Bevieliai maršrutizatoriai gali būti 2,4 arba 5 Ghz  dažnio juostų. „802.11 B“ ir „802.11G“ maršrutizatoriai naudoja 2,4 gigahercų dažnių juostą, o „802.11N“ maršrutizatoriai gali veikti abiejose dažnių juostose. Penkių gigahercų dažnių juosta yra mažiau apkrauta, tačiau maršrutizatoriai, palaikantys tokį dažnį, labiau skirti atviroms patalpoms. Tokia pasirinkimo galimybė puikiai pasiteisins biuruose, kuriuose patalpos yra gana didelės, tačiau neatskirtos pertvaromis (pertvaros gali riboti interneto spartą). Dviejų dažnių maršrutizatoriai pasiteisins ir biuruose, ir namuose, jei internetu naudojamasi gana intensyviai (pavyzdžiui, žaidžiami žaidimai online).

Maršrutizatoriaus greitis

Maršrutizatoriai gana dažnai yra pasirenkami pagal tai, koks yra jų greitis. Šie skaičiai yra žymimi ant maršrutizatoriaus pakuotės, tačiau svarbu žinoti, kad tokio greičio įprastomis sąlygomis niekada nepavyks pasiekti. Maršrutizatoriai yra testuojami itin palankiomis sąlygomis, kurias sukurti namuose ar biure praktiškai neįmanoma, todėl naivu tikėtis, kad pavyks išvystyti tokį interneto greitį. Šiandien siūlomų maršrutizatorių žymimas greitis gali siekti 450 megabaitų ar net 900 megabaitų per sekundę. Itin greitas 900 Mb/s maršrutizatoriai buvo testuojami abiejose dažnių juostose, todėl jo greitis buvo susumuotas, ir ant pakuotės rašoma gauta suma – 900 megabaitų per sekundę.Žinoma, toks greitis skamba tikrai įspūdingai, tačiau nepamirškite, kad nepavyks pasiekti didesnio interneto greičio, kokį yra nustatęs interneto tiekėjas. Renkantis maršrutizatorių tikrai ne visada verta persistengti – kartais paprasčiausiai permokama už galimybes, kurių praktikoje nepavyks pritaikyti.

Maršrutizatoriaus saugumas

Naujausi maršrutizatorių modeliai yra žymimi „WPA2“. Tai reiškia, kad maršrutizatorius turi tam tikrą saugumo specifikaciją, kuri garantuos pakankamą saugumą. Turintys vaikų gali pasvarstyti apie galimybę įsigyti maršrutizatorių, kurie turi tam tikras papildomas valdymo funkcijas. Kai kuriuose maršrutizatoriuose galima apriboti prieigą prie pasirinktų internetinių svetainių, ir tai leidžia apsaugoti vaikus nuo netinkamo internetinių svetainių turinio.

Kas dar svarbu keičiant maršrutizatorių?

Neretai yra ieškoma tokių įrenginių, kurių nustatymas būtų pakankamai paprastas. Tenka pastebėti, kad įvairių brangesnių ir turinčių daug funkcijų įrenginių valdymas ir nustatymas yra paprastesnis nei primityvesnių modelių. Brangesni prietaisai paprastai yra automatizuoti, ir leidžiantys paprasčiau pasinaudoti tam tikromis galimybėmis. Jei bus pasirenkamas gana paprastas maršrutizatorius, jo konfigūravimas gali būti kiek sudėtingesnis, tačiau atidžiai sekant instrukcijas tikrai bus galima atlikti reikalingas užduotis. Galėsite rinktis ir tokius maršrutizatorius, kurie turi tam tikras papildomas galimybes, pavyzdžiui, angas įvairioms atminties kortelėms, ir t.t. Kai kurios maršrutizatorių galimybės gali būti iš tiesų puikiu pasirinkimu, tačiau visada svarbu pagalvoti, ar šias galimybes tikrai išnaudosite.

Taigi, jei pastebite, kad internetas pradeda strigti, ar veikia lėčiau, neskubėkite kaltinti interneto tiekėjo – labai tikėtina, kad atėjo laikas keisti maršrutizatorių. Ieškant tinkamiausio įrenginio palanku įvertinti savo poreikius, pasidomėti, ką gali pasiūlyti įvairūs pardavėjai, ir netrukus galėsite atrasti tinkamiausias pasirinkimo galimybes. Jei kils neaiškumų, pardavėjai visada galės pagelbėti atrandant geriausią maršrutizatorių, kurį galėsite įsigyti internetu ar fizinėje parduotuvėje.