Fortakas 8 700 30 100

LED televizoriai su Android – naujas lygis?

Prieš keletą metų pasirodę SMART televizoriai pranašavo tikrą revoliuciją. Tik pagalvokite – internete naršyti per televizorių galima! Štai kur tikras IŠMANUMAS! Praėjo šiek tiek laiko ir televizorių gamintojams atsivėrė akys – programuotojai labai nenoriai kuria išmaniąsias programėles (Apps) televizoriams, dažnai tenka ilgai derėtis su kai kuriais gamintojais, kad jie sukurtų tikrai profesionalius produktus. Ir svarbiausia, reikalingus... Taip SMART televizoriai atsidūrė aklavietėje – kas toliau?

Į pagalbą čia atėjo... Apple. Tai jie pradėjo trimituoti apie televizorių, kuris būtų valdomas taip pat, kaip ir bet kuris kitas iPhone ar iPad įrenginys – naudojant iOS. Deja, jų bandymas buvo ne itin sėkmingas, tačiau ši idėja neliko pamiršta pagrindinio konkurento Google. Tokiu būdu į televizorius atėjo Android.

LED televizoriai su Android operacine sistema rinkoje jau gana seniai. Kai tik prie išmaniojo televizoriaus buvo pradėti jungti vadinami „media box‘ai“, iš karto tapo aišku, kaip tą Androidą perkelti į televizorių. „Media box“ – tai nedidelė dėžutė su pora USB jungčių ir HDMI kabeliu bei nedideliu pulteliu. Ją prijungę prie bet kurio televizoriaus, gauname papildomą funkcijų paketą – galimybę jungtis prie bevielio ryšio, peržiūrėti nuotraukas, filmus, naudotis tam tikromis programėlėmis. Iš pradžių šios dėžutės buvo ne itin patogios, nes pagrindinis jų tikslas buvo 1 TB talpa failams, o ne jų panaudojimo galimybės. Kai į dėžutę sutelpa tiek informacijos, gali tilpti ir Android sistema su keliais savo megabaitais, kurių iki tol televizoriuose nebuvo. Tokiu būdu Android OS atkeliavo į tas medijos dėžutes.

Medijos dėžutė yra kaip prielipas prie televizoriaus. Jai reikia atskiro HDMI kabelio, elektros jungties. Ją gana sunku užkišti už televizoriaus, nes tada valdymas infraraudonaisiais spinduliais veikiančiu pulteliu nebėra toks sklandus. Reikėjo kažko naujo. Čia inžinieriai netruko pasidarbuoti ir buvo išleisti pirmieji „kištukai“. Tai delno dydžio kištukai į HDMI jungtį su keliais gigabaitais vietos, galimybe įdėti microSD kortelę ir taip padidinti tų gigabaitų dar bent 128, USB jungtimis ir vienu labai įdomiu prietaisu – burbuliuku ant laido... LED televizoriai su tokiu prietaisu atsikratė didelio prielipo – dėžutės, nes mažas burbuliukas (inftaraudonųjų spindulių imtuvas, nuleidžiamas po televizoriaus specialiu laidu, kuris prijungtas prie kištuko) – tik spuogelis, lyginant su kitais įrenginiais.

Kištuke esanti Android OS veikia gana neblogai, tačiau daug RAM ir galingų procesorių nepridėsi. Dėl to ne visi Android žaidimai veikia sklandžiai. Kuo toliau, tuo daugiau resursų jie reikalauja iš planšečių ir išmaniųjų telefonų, o taip pat ir televizorių. Reikėjo imtis dar papildomų žingsnių ir pašalinti tą likusį „spuogą“.

Tai prasidėjo šiemet. Ir tai sutapo su kelių kitų LED televizorių technologijų populiarinimu. Viena jų – galingi procesoriai SMART televizoriuose. 8 branduolių procesorių prireikė 3D vaizdo generavimui iš 2D. Tai reiškia, kad paprastas žinias per LNK ar TV3 galite žiūrėti jausdami, lyg vaizdas yra kiek gilesnis, 3D. Tai reikalauja labai galingo vaizdo apdorojimo, todėl LED televizoriai buvo aprūpinti galingais procesoriais ir „geležimi“.

Atsiradus galingiems procesoriams, atsirado ir galimybė rodyti dar ryškesnį vaizdą. Reklamose tai itin pabrėžiama: HD televizoriai pigiau! Full HD televizoriai pigiau! Ultra HD televizoriai internetu – dabar akcija! Stop. ULTRA HD yra didesnė raiška nei Full HD. UHD raiška yra 2160 pikselių, o Full HD – tik 1080. Taip gimė naujas terminas 4K televizoriai. Tiesa, jau yra sukurti ir 8K televizoriai. Aišku, tokių kainos kosminės ir jų kol kas nelabai kas perka, tačiau tai jau įmanoma.

Grįžkime prie Android. Atsiradus 4K raiškos televizoriams, vaizdo poreikiai tapo dar didesni ir tada beliko žengti vieną svarbų žingsnį – panaikinti tuos „spuogus“ ir viską sukišti į patį televizorių. Tai jau gana sėkmingai daro Sony, Philips, kiti gamintojai. Jie prekiauja 4K televizoriais su Android OS. Tokiu būdu įsigyjate (tokių televizorių rasite ir mūsų elektroninėje parduotuvėje) nepriekaištingai rodantį televizorių su Android operacine sistema. Tai super SMART televizorius.

Kodėl? Todėl, kad nuo to laiko galėsite patys įsidiegti ir pašalinti tam tikras programas, sukurtas Android įrenginiams. Tai reiškia, kad atsiras ir Wordas televizoriuje, o ne kažkur „debesyje“. Tai reiškia, kad galėsite žaisti tuos pačius žaidimus, kuriuos žaidžiate savo telefone ar planšetėje. Tai reiškia, kad galėsite televizoriuje redaguoti nuotraukas ir kurti filmukus. Tai reiškia, kad nebereikia prie televizoriaus jungti kištuko, kad jį paverstumėte asmeniniu kompiuteriu. Tiesa, kol kas tokių modelių nedaug ir jie kainuoja kiek brangiau, tačiau jau po pusmečio 2016 metų viduryje jie turėtų atpigti ir tapti prieinami ne tik technomanams, bet ir visiems, kas nori pajausti aukščiausio lygio SMART televizoriaus galimybes. SMART televizoriai internetu pigiai