Fortakas 8 700 30 100

Muzika džiaukitės ne vieni – pasirinkite tinkamas kolonėles telefonui

 

Muziką reikia klausytis kokybiškai, sutinkate? Kad ir kiek skirtingų prietaisų atstoja šiuolaikinis išmanusis telefonas, garso kolonėlės jis pakeisti negali. Yra viena vienintelė priežastis – išmaniajame telefone nėra „bosų“ – žemų dažnių leidžiamų garsų, todėl muzika skamba lyg iš kibiro. Tai pažeminimas tikram audiofanui ir žinoma, muzikos kūrėjui, kuris investavo nemažus pinigus į kokybiško garso įrašymą. Išspręsti šią situaciją galima dviem būdais – prijungti kolonėles arba klausytis per ausines. Ausinės tinka vienam asmeniui, tačiau juk kartais atsiranda situacijų, kai norisi pasidalinti klausoma muzika su kitais... Nesvarbu, ar tai vakarėlis gamtoje, ar namuose, o gal tiesiog kažką veikiate ir reikia ritmingos muzikos – garso kolonėlės telefonui tikrai geras sprendimas visiems, kas nori muzikos klausytis kokybiškai ir su draugais.

Garso kolonėlės telefonui dažniausiai yra belaidės. Tai labai patogu – padedate telefoną šalia ir klausotės muzikos. Arba laikote telefoną kišenėje ar krepšyje saugumo sumetimais – nesvarbu.

Kodėl turėtumėte įsigyti tokias kolonėles?

  •          Garsas transliuojamas kokybiškiau;
  •          Kur kas garsiau groja (daugiau decibelų);
  •          Stilingas priedas;
  •          Galimybė nešiotis ir muziką leisti iš kelių telefonų;
  •          Kompaktiškas ir funkcionalus prietaisas.

Garso kolonėlių kokybė yra labai svarbus faktorius. Jei pirksite kolonėles už 5-10 eurų, muziką turbūt irgi klausysitės ne itin kokybiškai. Juk kokybiškoms ausinėms išleidžiate kur kas daugiau, tad kodėl nusprendėte, jog garso kolonėlės turi kainuoti grašius? Ne veltui JBL yra kokybės etalonas – jis brangus, bet patikimas ir tikrai geras prekės ženklas. Tą patį galima pasakyti ir apie Bose, Sharkk, B&O ir t.t.

Garso kolonėlių galimybės priklauso nuo garsiakalbių galios, kuri matuojama vatais (W). Galingos belaidės kolonėlės yra 20-30 W galingumo. Tai 2-3 kartus daugiau, nei jūsų LCD televizorius, kuriame montuojami gana standartiniai 10 W garsiakalbiai.

Kitas svarbus rodiklis – garso dažnis, kuris matuojamas kilohercais (kHz). Kuo jų daugiau, tuo platesnė garsų gama išgaunama. Garsas tada būna aiškesnis ir ryškesnis, girdima daugiau garsų.

Rinkdamiesi belaides kolonėles pasidomėkite ir jų triukšmo lygiu, kuris matuojamas decibelais (Db). Atminkite, kad nuo 22 val. iki 6 val. ryto leidžiamas ne didesnis, nei 50 decibelų triukšmas. Bet ar pirksite kolonėles vadovaudamiesi policijos perspėjimais? Tikriausiai ne...

Bluetooth ar Wi-Fi?

Rinkdamiesi belaides kolonėles dažniausiai susidursite su dilema – rinktis Wi-Fi ar Bluetooth kolonėles?

Reiktų trumpai paaiškinti skirtumus ir esminę informaciją. Kiekvienas telefonas turi Bluetooth ir Wi-Fi ryšį, tačiau skiriasi jų kokybė. Bluetooth diapazonas labai trumpas. Tai reiškia, kad nuo telefono iki ausinės gali būti vos keli metrai atstumas, o tarp jų negali būti kliūčių, net žmogaus. Dėl to gali trūkinėti muzika. Wi-Fi diapazonas – apie 30 metrų, tam nebaisios nei sienos, nei žmonės, tačiau yra kita problema – jei tuo pačiu metu naršoma internete, žiūrimi video ir tai daro ne vienas žmogus, Wi-Fi duomenų pralaidumas „susiaurėja“ ir muzika gali taip pat strigti.

Ką reiktų rinktis jums?

Jei kolonėlėmis naudositės lauke – geriau Bluetooth. Jei viduje – Wi-Fi. Kai kurie gamintojai sukūrė abu metodus palaikančias garso kolonėles telefonams. Tokios gali būti naudojamos ir patalpose, ir lauke. Aišku, jos yra brangesnės.

Kitos kolonėlių savybės

Belaidės kolonėlės turi ir kitų savybių, į kurias reiktų atkreipti dėmesį. Pavyzdžiui, kokia technologija naudojama atkuriant garsą. AptX technologija yra sukurta Bluetooth kolonėlėms, kad būtų galima išgauti CD kokybės garsą. Be šios technologijos garsas yra MP3 kokybės – prastesnis, nes priešingu atveju failų dydis būtų milžiniškas.

Kitas svarbus momentas – valdymo prietaisas. Kai kurie modeliai leidžia garsą valdyti tik per išmaniojo telefono programėlę, o kai kurie pagarsinti, perjungti failą leidžia tiesiog ant kolonėlės esančiais mygtukais.

Baterija – aktualiausia problema ne tik išmaniesiems telefonams, bet ir garso kolonėlėms. 2 ar 8 valandos nepertraukiamo grojimo yra labai didelis skirtumas. Kitas momentas, ar yra alternatyvių elektros prijungimo galimybių, pavyzdžiui prijungti laidą su adapteriu ar įdėti AA tipo baterijas.

Nepralaidumas vandeniui – ne pati svarbiausia savybė, tačiau į ją reiktų atsižvelgti. Jei poilsiaujate gamtoje, vandens gali būti ir tam nepritaikyta kolonėlė bus sugadinta.

Dar vienas momentas – kaip belaidę kolonėlę galima nešiotis. Ar yra speciali rankena arba bent jau virvutė, kuria galima būtų kolonėlę pakabinti ant medžio šakos, dviračio rankenos ar vinies sienoje? Tai irgi gana svarbu.

Kaip jau minėjome, reiktų atkreipti dėmesį ir į gamintoją. JBL yra laikomi nepralenkiamais rinkos lyderiais, tačiau jie nuolatos sulaukia konkurencijos iš Sony, B&O (Bang&Olfsen), OontZ, UE, Jawbone, G-Project ir t.t. Iš jų reiktų išskirti B&O gamintoją, kuris pasižymi išskirtiniu dizainu ir funkcionalumu. Aišku, ir kaina. JBL nėra toks “drastiškas” dizaino sprendimuose, tačiau jų kaina yra priimtina – 100-300 eurų už kolonėles yra gana normalu.

Dizaino mados kelia kainą, todėl pirkdami praėjusių metų modelius internetu, galite nemažai sutaupyti. Ypač, jei rinksitės žinomų prekės ženklų gaminius.

Garso kolonėlės telefonui mūsų parduotuvėje yra pigesnės, nes jų gamintojai nėra tokie garsūs ir žymūs, kaip jau minėtieji anksčiau. Jų kokybė praktiškai niekuo nenusileidžia rinkos lyderiams, tad galite išsirinkti nebrangų variantą ir muzikos klausytis kokybiškai.