Fortakas 8 700 30 100

Naujausios vaizdo plokštės

Šiais metais vaizdo kortų naujienų nėra labai daug, tačiau tai reiškia, kad būtent dabar yra puikus metas atsinaujinti savo seną vaizdo kortą. Norime pristatyti kelias svarbias rinkos naujienas apie naujai išleidžiamas vaizdo plokštes tiek namų vartotojams, tiek rimtiems žaidimų mėgėjams.

Gigabyte GeForce GT 1030

Gigabyte šiais metais išleidžia ne pačias brangiausias, bet gana gero galingumo vaizdo plokštes. Išleidžiami du modeliai:

  •          GeForce GT 1030 Low Profile 2G ;
  •          GeForce GT 1030 Silent Low Profile 2G.

Skirtumas tarp jų nelabai didelis. Jau pats pavadinimas sako, kad antrasis modelis veikia kur kas tyliau, nes naudojamas geresnis pasyvus aušintuvas.

Techninės savybės abiejų modelių yra gana panašios:

  •          Greitis 1252 MHz padidinto greičio rėžimu (OC Mode);
  •          Greitis 1227 MHz žaidimų rėžimu (Gaming Mode);
  •          2GB GDDR5 64 bitų atmintis;
  •          Greičio spartinimas (overclocking arba OC) naudojant AORUS Graphics Engine.

Kainos Europoje kol kas nepranešamos, tačiau šios vaizdo plokštės neturėtų būti labai brangios. Analogiškos vaizdo plokštės kainuoja apie 60 eur.

MSI GeForce GT 1030 30W

Žinomas pasaulyje žaidimų kompiuterių gamintojas MSI taip pat pristato naujas vaizdo kortas – MSI GeForce GT 1030 AERO ITX 2G OC ir MSI GeForce GT 1030 2G LP OC.

Pirmoji vaizdo korta turi gana didelį 80 mm diametro aušintuvą, tuo tarpu antrasis modelis, mažesnį – 50 mm diametro aušintuvą. Aišku, jie abu labai tylūs ir veikia gana efektyviai.

LP pavadinime reiškia Low Profile, o taip žymimi nedideli modeliai, turintis vos vieną kištuką. Jie skirti kompaktiškiems kompiuteriams, nors ir turi DisplayPort 1.4 ir dvi HDMI 2.0 jungtis.

Pagrindinis greitis – 1265 Mhz, padidintas greitis – 1518 MHz. Atmintis – 2 GB GDDR5, aišku, 64 bitų. Kaina – apie 60-70 eurų. Tai biudžetinės klasės vaizdo plokštės, tinkančios visiems namų vartotojams.

AMD Radeon RX Vega

AMD šiais metais nusprendė kaip reikiant įkasti savo amžinam konkurentui Nvidia išleisdami naują galingą vaizdo plokštę AMD Radeon RX Vega. Nusitaikyta į pagrindinį flagmaną GeForce GTX 1080 Ti, kuris jau dabar nebėra pats galingiausias (galingiausia yra GeForce Titan X vaizdo plokštė), sulaukusį didelio pasisekimo pasaulyje.

Vienas iš AMD Radeon RX Vega modelių turės 16 GB DDR5 64 bitų atmintį su dvigubu greitintuvu (HBM2). Išleidžiami du modeliai, turintys skirtingus aušintuvus. Vienas jų turės vandeniu aušinamą mechanizmą, o kitas – standartiškai ventiliatoriumi. Abiejų modelių greičiai skirsis.

Numatomas greitis – 1600 MHz, tačiau neaišku, koks jis bus OC rėžimu. Kaina irgi nežinoma, tačiau tikimasi, kad ji bus bent 20 proc. mažesnė, nei pagrindinio konkurento, kuris dabar kainuoja apie 800 eurų. Kol kas aišku, kad šis modelis bus oficialiai pristatytas Taivanyje Computex parodos metu birželio pirmomis dienomis.

Bendros tendencijos

Vaizdo plokščių rinkoje šiuo metu vyksta gana svarbūs procesai. Gamintojai kuria vaizdo plokštes, kurios gali dirbti su 4K raiška. Paprastai FullHD (1080 px) arba QHD (1440 px) raiška visiškai tenkina žaidimų mėgėjus, kurie paprastai kelia aukščiausius reikalavimus, tačiau pastaruoju metu naujos technologijos reikalauja naujų ir galingesnių sprendimų. Virtualiosios realybės galimybes riboja vaizdas ir jo ryškumas, todėl daug dirbama šia linkme. Jau po kelerių metų bus galima „pasinerti“ į virtualius pasaulius, kurie bus generuojami 4K ar net 8K raiška. Tokia raiška yra artima žmogaus matomai raiškai, reiškia žaisdami žaidimus jausimės lyg kitoje realybėje. Liks tik specialiais sensoriais atkartoti tam tikrus pojūčius...

Vaizdo plokštės yra ta silpnoji grandis, nuo kurios priklauso vaizdo kokybė, todėl šioje srityje dabar bus dirbama labai smarkiai.

Ką tai reiškia galutiniam vartotojui? Daug naujų modelių kiekvienais metais, kas ketvirtį krentančios kainos. 1 metų senumo modeliai kainuos pakankamai mažai, kad galima būtų juos įsigyti ne už 1000 eurų ir net ne už 500.

Iki to laiko vartotojai gaus labai daug neobjektyvios informacijos, kurie modeliai yra geriausi. Tad reikės šiek tiek apsišviesti, kad būtų pasirenkami kainą, kokybę ir, žinoma, realius poreikius atitinkantys produktai. Jei dirbama su grafinėmis programomis, galingiausia žaidėjams skirta vaizdo plokštė tikrai nereikalinga, tačiau ir biudžetinės klasės gaminys netinka dėl savo pajėgumų. Ekspertai sutinka, kad šiuo metu žaidėjų poreikius patenkina ir 4 GB atminties turinčios vaizdo plokštės, tad vargu, ar būtina strimgalviais pirkti 4 kartus daugiau turinčios atminties kortą... Aišku, galingesnės vaizdo plokštės įsigijimas gali būti rimta investicija į ateitį, nes po kelių metų žaidimai ir vaizdo redagavimo programos reikalaus kur kas daugiau resursų, nei dabar esančios vidutinės klasės vaizdo plokštės.

Prieš pirkdami, visada pasidomėkite, ar produktas atitinka jūsų realius poreikius, tada tik nuspręskite dėl kainos. Taupyti ne visada verta.