Fortakas 8 700 30 100

Operatyvioji atmintis (RAM)

Kompiuterio operatyvioji atmintis, kitaip vadinama RAM („random access memory“) yra vienas svarbiausių tiek stacionaraus, tiek ir nešiojamojo kompiuterio komponentų. RAM atmintis, kitaip nei, pavyzdžiui, kietasis diskas, nesaugo informacijos fiziniu pavidalu. Ji padeda vienu metu palaikyti daugelio programų veikimą bei išsaugoti tam tikrą informaciją, kuomet maitinimo šaltinis nėra įjungtas. Fortako parduotuvėse galite įsigyti DELL, CISCO, HEWLETT PACKARD, Kingston bei kitų gamintojų stacionarių kompiuterių atmintį (DIMM), nešiojamų kompiuterių atmintį (SO-DIMM) bei serverių operatyviąją atmintį (RAM). Tik jūsų patogumui visus šiuos komponentus galite įsigyti ir neiškeldami kojos iš namų. Vos keliais pelės mygtukų paspaudimais galite įsigyti operatyviąją atmintį, o prireikus jus mielai pakonsultuos patyrę Fortako kompiuterių ekspertai. 

Operatyvioji atmintis (RAM) ir procesorius yra du pagrindiniai sklandų ir greitą kompiuterio darbą nusakantys komponentai. Nors įsigijus galingesnį procesorių kompiuterio veikimo greitis akivaizdžiai pagerėja, tokio paties efekto tikėtis iš operatyviosios atminties ganėtinai sudėtinga. RAM veikia daugiau ne greitį, kiek galimybę netrukdomai vienu metu naudotis dideliu kiekiu programų. Tačiau derėtų nepamiršti, kad operatyvioji atmintis ir procesorius yra glaudžiai tarpusavyje susiję komponentai. Nes ir įsigijus aukščiausios kokybės 16GB RAM pageidaujamo efekto galima nesulaukti vien dėl per silpno procesoriaus. Taigi norint, kad už operatyviąją atmintį sumokėti pinigai nebūtų išmesti veltui, būtina įvertinti RAM suderinamumą su procesoriaus parametrais. Kokia operatyvioji atmintis bus optimaliausias sprendimas jūsų kompiuteriui?Atsakymą į šį klausimą rasti padės Fortako specialistai. Tik žinant visas likusias kompiuterio technines charakteristikas bus galima pateikti tiek kompiuteriui, tiek ir piniginei palankų pasiūlymą.

Ką papildoma operatyvioji atmintis (RAM) suteiks jūsų kompiuteriui? Pagrindiniai RAM naudotojai kiekviename kompiuteryje yra operacinė sistema ir interneto naršyklė. Sumažinti operacinės sistemos naudojamą operatyviąją atmintį – praktiškai neįmanoma, tačiau didesnis RAM kiekis leis atsidaryti daugiau interneto naršyklės langų nepriklausomai nuo naudojamos programinės įrangos – Chrome, Firefox, IE ar kitų. Tačiau kai kurios naršyklės, kaip ir kai kurios internetinės svetainės, yra linkusios naudoti daugiau operatyviosios atminties. Pavyzdžiui, Netflix ar Youtube žiūrėjimas žymiai smarkiau apkraus  jūsų kompiuterio operatyviąją atmintį nei, pavyzdžiui, naršymas Facebook.

Kompiuterinių žaidimų mėgėjams norint praplėsti savo kompiuterio operatyviąją atmintį derėtų prisiminti, kad ji nebūtinai bus suderinama su žaidimo techniniais parametrais. Kompiuterinių žaidimų gamintojai, siūlantys 3D žaidimus, kaip vieną pagrindinių reikalavimų kompiuteriui nurodo vaizdo operatyviąją atmintį VRAM. Ji kitaip dar būna koduojama kaip „GDDR3“, kai tuo tarpu įprasta kompiuterio operatyvioji atmintis vadinama RAM arba DDR3. Taigi prieš norint investuoti į operatyviąją atmintį, derėtų išsiaiškinti, ar būtent šį komponentą reikia keisti. Tai taip pat galioja ir ne tik kompiuteriniams žaidimams, bet ir kompleksinėms vaizdo ar nuotraukų apdorojimo programoms, kaip pavyzdžiui „Photoshop“. Jei jums reikia nuolat naudotis keliais langais norint retušuoti didelę apimtį turinčias nuotraukas, jums neabejotinai reikės didesnės operatyviosios atminties nei tiesiog naršant po naujienų portalus.

Jei pastebėjote, kad kompiuterio veikla sulėtėjo ir jis nebeatlieka tų pačių funkcijų, kurias be vargo atlikdavo anksčiau, neabejotinai reikės atnaujinti kompiuterį. Neskubėkite pirkti RAM atminties. Visiems kompiuterio komponentams glaudžiai susijus tarpusavyje vieno komponento pakeitimas į galingesnį gali ne tik visiškai nepaveikti kompiuterio veikimo, tačiau ir atvirkščiai – sutrikdyti kompiuterio darbą. Tiek operatyvioji atmintis (RAM), tiek ir procesorius ar vaizdo plokštė turi techninius parametrus, kuriuos būtina derinti tarpusavyje. Norint išvengti bereikalingų išlaidų ir sutaupyti laiko bei nervų renkantis naują kompiuterio komponentą, patartina kreiptis į kompiuterių ekspertus. Jie išsiaiškinę jūsų poreikius pateiks optimalų sprendimą, dėl kurio dvejoti neprireiks, o kompiuterinė technika tarnaus dar ilgus metus.