Fortakas 8 700 30 100

Pagrindinės plokštės

Pagrindinės (motininės) plokštės

Tai svarbiausia kompiuterio detalė, į kurią montuojami visi kiti kompiuterio komponentai. Atsiradus pagrindinės plokštės gedimui gali sutrikti tiek vieno, tiek ir visų prijungtų komponentų veikimas. Bet kuriuo atveju, pastebėjus kompiuterio veiklos sutrikimų, derėtų jį patikėti kvalifikuotiems kompiuterių taisymo specialistams, kadangi bandant šalinti trūkumus patiems, gali grėsti žymiai didesnės išlaidos. Tačiau kai kuriais atvejais vien sutaisyti plokštę nepakaks – teks įsigyti naują. Mūsų internetinėje svetainėje rasite platų patikimų gamintojų, tokių kaip ASROCK, ASUS, GIGA-BYTE ar MSI, motininių plokščių pasirinkimą. Tačiau radę patinkantį modelį neskubėkite – kreipkitės į mūsų specialistus konsultacijai. Taip galėsime garantuoti, kad jūsų išsirinktas kompiuterio komponentas yra būtent tai, ko jums reikia. 

Pagrindinės (motininės) plokštės išsirinkimas, tiek norint seną pakeisti nauja, tiek ir iš atskirų komponentų komplektuojant naują kompiuterį, yra itin atsakinga užduotis. Kadangi motininė plokštė yra pats pagrindinis kompiuterio komponentas, būtent ji apjungia visas likusias detales į visumą. Visi likę kompiuterio komponentai – tiek vaizdo plokštės, garso kortos, optiniai įrenginiai, darbinė atmintis, kietasis diskas ar net procesorius – yra tiesiogiai ar tam skirtais kabeliais jungiami būtent prie motininės plokštės. Be įvairių pageidaujamų techninių parametrų renkantis motininę plokštę svarbu tarpusavyje suderinti pagrindinę plokštę, maitinimo bloką ir kompiuterio dėžę. Taigi, nors viskas atrodo pakankamai nesudėtinga, visgi renkantis pagrindinę plokštę derėtų pasikonsultuoti su kompiuterių specialistais.

Į ką atkreipti dėmesį renkantis ir kuo skiriasi pagrindinės (motininės) plokštės? Visos motininės plokštės įprastai palaiko tik vienos rūšies procesorių ir vos keletą darbinės atminties tipų. Kiekvienas kompiuterio komponentas, toks kaip vaizdo ar garso plokštė, kietasis diskas ar kiti, turi savo techninius reikalavimus pagrindinei plokštei. Dėl šios priežasties komplektuojant kompiuterį būtina atsižvelgti į kiekvieno planuojamo diegti komponento technines specifikacijas.

Taip pat skirtingų modelių pagrindinės (motininės) plokštės turi skirtingą skaičių jungčių, skirtų tam tikriems komponentams prijungti. Prie vienos motininės plokštės galima prijungti vieną procesorių, tačiau jungčių darbinei atminčiai būna daugiau – nuo 2 iki 4. Taigi jei norite susikomplektuoti tokį kompiuterį, kuris net ir po kelerių metų puikiai atitiks jam keliamus reikalavimus, rinkinės motininę plokštę su daugiau darbinės atminties (RAM) jungčių – taip galėsite praplėsti dirbtinę atmintį be didelių papildomų išlaidų. Taipogi motininė plokštė įprastai turi dvi arba tris laidines jungtis kietiesiems diskams, kompaktinių diskų skaitytuvams bei diskelių įrenginiams. Vis tik žvelgiant į ateitį, visuomet gali pritrūkti kietojo disko atminties, tad derėtų pasilikti atsarginę jungtį antrajam kietam diskui. O štai kompiuterio dėžėje būna iš anksto numatyti kompiuterio įjungimo/perleidimo mygtukai, kurie iš vidaus prie motininės plokštės taip pat tvirtinami laidais. Vidinėje motininės plokštės pusėje yra daugiau įvairių jungčių, skirtų prijungti garso ar vaizdo plokštėms bei kitiems įrenginiams. Galinėje pagrindinės plokštės pusėje įprastai būna įmontuotos jungtys, skirtos išoriniams komponentams – monitoriui, spausdintuvui, kolonėlėms, pelei ar klaviatūrai ir t.t.

Bet kuriuo atveju siūlome motininę plokštę savo kompiuteriui pirkti tik iš patikimų pardavėjų. Nors internete galima rasti įvairių kompiuterių komponentų platintojų, tačiau nėra garantijos, kad perkama prekė bus kokybiška – ji gali turėti paslėptų defektų, apie kuriuos sužinosite gerokai po to, kai sumokėsite pinigus. Taigi pasirinkus patikimą kompiuterinės technikos pardavėją, galėsite būti ramūs, kad jūsų įsigytos pagrindinės (motininės) plokštės veiks be priekaištų ir bus ilgaamžės. Kaip ir kitiems kompiuterių komponentams, Fortako internetinėje parduotuvėje parduodamoms motininėms plokštėms taikomas gamintojo nustatytas garantinis aptarnavimas, tad dėl savo pirkinio galite likti ramūs. Kilus klausimams būtinai kreipkitės į Fortako specialistus, kurie tikrai padės išsirinkti reikalingą komponentą.