Fortakas 8 700 30 100

Procesoriai

Procesorius – neabejotinai būtinas kiekvieno ne tik kompiuterio, serverio ar mobilaus telefono komponentas. Tai yra kompiuterio dalis, kuri atlieka visus skaičiavimus bei užtikrina sklandų įrenginio veikimą. Procesoriai, kitaip vadinami CPU, užtikrina, kad vienu metu atliekant tam tikras užduotis, viskas vyktų be jokių trikdžių. Tad kompiuterio procesorių reikia rinktis kruopščiai ir pagalvoti ne tik kokius reikalavimus keliate jam šiandien, tačiau ir kokias funkcijas užtikrinti jis turės rytoj. Juk procesorius yra ilgalaikė investicija. Fortakas prekiauja ne tik stacionarių kompiuterių procesoriais, tačiau ir serverių procesoriais. Nesate įsitikinę, koks procesorius atitiks jūsų poreikius? Kreipkitės į mūsų kvalifikuotus darbuotojus ne tik Fortako salonuose, bet ir internetu – jie mielai pakonsultuos jus ne tik su procesoriais, bet ir kitais su kompiuterio komponentais susijusiais klausimais!

Į procesoriaus technines charakteristikas dėmesį reikėtų atkreipti ne tik komplektuojant naują stacionarų kompiuterį, ar norint atnaujinti senąjį. Procesoriai yra ir nešiojamų kompiuterių pagrindinis komponentas, tad net ir neturint stacionaraus kompiuterio, tikrai verta žinoti, į kokius parametrus būtina atkreipti dėmesį. Renkantis procesorių svarbu yra atsižvelgti į tai, su kokia pagrindine (motinine) plokšte jis bus naudojamas. Pagrindiniai du procesorių gamintojai Intel ir AMD itin konkuruoja tarpusavyje, tad, pavyzdžiui, AMD procesorius neveiks su Intel motinine plokšte ir atvirkščiai. Intel procesoriai įprastai būna našesni, o AMD – pigesni, tad komplektuojant kompiuterį derėtų atsižvelgti ne tik į poreikius ir kompiuterio paskirtį, bet ir skiriamą biudžetą.

Taip pat procesoriaus veikimo greitį nurodo ir tai, iš kelių branduolių sudaryti procesoriai. Kuo daugiau branduolių, tuo greitesnė ir sklandesnė yra procesoriaus veikla. Šiuo metu vis dar labiausiai paplitę yra dviejų ir keturių branduolių procesoriai, tačiau juos galima įsigyti ir šešių, aštuonių ar dešimties branduolių – tačiau ar toks galingas procesorius reikalingas, reikėtų nuspręsti iš anksto, kadangi tokie procesoriai gerokai patuštins piniginę. Taip pat nemažai programinės įrangos gamintojų nurodo minimalius sistemos reikalavimus, tad norint įdiegti itin galingą programą arba kompiuterinį žaidimą, reikėtų pasidomėti, ar kompiuterio procesoriaus branduolių kiekis yra pakankamas sklandžiam veikimui užtikrinti. Dar vienas itin svarbus parametras renkantis naują procesorių, yra procesoriaus taktinis dažnis. Šis dažnis yra matuojamas gigahercais (GHz) ir parodo, kiek procesorius gali atlikti operacijų vienu metu. Kuo didesnis šis parametras, tuo našiau ir sklandžiau veiks visas kompiuteris.

Derinant procesorių ir motininę plokštę derėtų atkreipti dėmesį ir į magistralės taktinį dažnį (FSB), matuojamą megahercais (MHz). Jis rodo, kokiu dažniu procesorius veikia su visa likusia kompiuterio įranga ir yra itin svarbus parametras derinant su motinine plokšte. Prisiminkite, kad reikia maksimaliai derinti visų kompiuterio komponentų techninius parametrus – itin brangi ir galinga vaizdo plokštė taip pat reikalaus atitinkamų specifikacijų procesoriaus. Jei dvejojate, koks procesorius tinkamas jūsų kompiuteriui, būtinai kreipkitės į kompiuterių specialistus Fortako prekybos salonuose bei internetinėje svetainėje – jums bus suteikta profesionali konsultacija, o visos turėtos dvejonės bus išsklaidytos.

Kaip ir renkantis visus kitus kompiuterių komponentus, svarbu atkreipti dėmesį, kokia jungtimi procesoriai bus jungiami prie pagrindinių plokščių. Gali nutikti net ir taip, kad norint atnaujinti seną kompiuterį nauju procesoriumi to padaryti tiesiog negalėsite. Mat anksčiau buvo naudojamos visai kitos jungtys, o procesoriai su senojo tipo jungtimis jau ilgokai nebegaminami. Tad prieš planuojant pirkti procesorių, būtinai pasidomėkite, ar jis tiks jūsų turimam kompiuteriui. Taip pat nepamirškite įsivertinti, kokiu tikslu bus naudojamas kompiuteris. Juk nenorite sumokėti didelės sumos pinigų už tokį komponentą, kuris nebus naudojamas pilnai pagal paskirtį. Ir nors interneto platybėse galima rasti galybę informacijos apie procesorius, tačiau geriausia savo klausimus pateikti kvalifikuotiems specialistams – taip užtikrinsite, kad įsigyjate būtent tokią prekę, kuri jums yra reikalinga.