Fortakas 8 700 30 100

Rekomendacijos renkantis dulkių siurblį

Ekologinis sąmoningumas pastaruoju metu tampa vis didesnis, tad ir renkantis įvairius buitinius prietaisus atsižvelgiama į tai, ar produkcija yra draugiška aplinkai, ir koks yra elektros suvartojimo lygis. Elektros energijos taupymas yra palankus ir pačiam vartotojui, ne tik mus supančiai aplinkai – juk už mažesnį suvartotos energijos kiekį tenka mokėti kur kas mažiau. Kiekvienais metais Europoje yra parduodama maždaug 45 milijonai dulkių siurblių, o jų bendras suvartojamos energijos kiekis siekia 120 Twh ar dar daugiau.

Dulkių siurblių galingumas

Specialistų teigimu, per pastaruosius 15 metų dulkių siurblių galingumo poreikis išaugo dvigubai. Be jokios abejonės, tai turi neigiamą poveikį aplinkai, ir dauguma gamintojų rūpinasi, kaip būtų galima padidinti dulkių siurblių efektyvumą nedidinat jų galios. Šiuo metu siūlomų dulkių siurblių galingumas gali siekti net 2700 W, tačiau ES energijos sąnaudų žyma nurodo, kad dulkių siurblių galia neturėtų būti didesnė nei 1600 W. Didelė dalis gamintojų sutinka, kad naujų dulkių siurblių modelių galingumas būtų ne didesnis nei 750 W. Nors vartotojams tai kelia nerimą, kad dulkių siurblių efektyvumas gerokai sumažės, tačiau dėl to nerimauti tikrai nereikėtų – gamintojai stengiasi, kad būtų maksimaliai didinamas dulkių siurblių efektyvumas, o tai reiškia, kad ir mažesnė dulkių siurblių galia bus lygi didesnei.

Efektyvumo tipai

Skiriami keli dulkių siurblių efektyvumo tipai, kurie padeda paprasčiau išsirinkti tinkamiausius gaminius:

  • Maksimali oro traukos galia;
  • Oro valymo efektyvumas;
  • Kieto paviršiaus valymo efektyvumas;
  • Minkštų paviršių valymo efektyvumas;
  • Galingumas;
  • Elektros energijos sąnaudos.

Maksimali oro traukos galia priklauso nuo to, koks yra dulkių siurblio pajėgumas įtraukti smulkias daleles. Kuo dulkių siurblys yra sandaresnis, tuo didesnė bus oro trauka, ir tai leis užtikrinti tikrai puikius rezultatus. Vartotojai neretai teigia, kad dulkių siurbliai su maišeliais ne visada yra pakankamai galingi, nors pardavėjai yra nurodo priešingai. Oro trauka sumažėja, kada prisipildo dulkių siurblio maišelis, tad norint išlaikyti maksimalią trauką, rinkitės tokius dulkių  siurblius, kurių maišelių talpa yra pakankamai didelė.

Oro valymo efektyvumas nurodo, kokį procentą dulkių gali surinkti dulkių siurblys. Šiuolaikiniuose siurbliuose yra įmontuoti specialūs filtrai, kurie padeda sulaikyti smulkias daleles, kurios nebepatenka į orą.

Renkantis tinkamiausią dulkių siurblį palanku atsižvelgti į tai, koks yra kietų ir minkštų paviršių valymo efektyvumas. Paprastai jis yra žymimas klasėmis, kur A yra pati aukščiausia. Kietų paviršių valymo efektyvumas paprastai yra kur kas didesnis nei minkštų paviršių, tad tuo atveju, jei namuose yra kiliminė danga ar daug kilimų, svarbu rinktis tokį dulkių siurblį, kuris tikrai efektyviai valytų kietus paviršius. Kietų ir minkštų dangų valymo efektyvumas yra nustatomas remiantis EN 60312 standartais.

Šiandien galima rasti tokių dulkių siurblių, kurių galingumas būtų pakankamai nedidelis, tačiau siurbimo efektyvumas– tikrai nemažas. Specialistų teigimu, mechaninę energiją naudojantys dulkių siurbliai yra net 90 procentų efektyvesni, tad tokia pasirinkimo galimybė tikrai galės puikiai pasiteisinti. Elektros energijos sąnaudos gali būti visai nedidelės, tad rinkdamiesi tinkamiausią dulkių siurblį būtinai į tai atsižvelkite – galite tarpusavyje palyginti kelis patikusius dulkių siurblių modelius, ir galėsite išsirinkti patį tinkamiausią.

Triukšmo lygis

Šis kriterijus renkantis dulkių siurblį neretai yra labai svarbus – tikimasi, kad dulkių siurblys netrukdys kaimynams, ir taip pat nepažadins miegančių vaikų. Standartinis dulkių siurblių triukšmo lygis yra 78 decibelai, ir šiandien siūlomų dulkių siurblių keliamas triukšmas dažniausiai svyruoja nuo 71 iki 80 decibelų. Jei dulkių siurblys veikia tyliau nei 71 decibelas, jį galime laikyti veikiančiu itin tyliai.

Valymo kokybė

Europos Parlamentas atliko tyrimą, kuriuo siekta išsiaiškinti, kaip dažnai vartotojai valo namus, ir kiek tam skiria laiko per savaitę. Tyrimas parodė, kad vidutiniškai tam skiriama maždaug 70 minučių per savaitę, tačiau tai priklauso ir nuo konkretaus namų ūkio. Taip pat buvo nustatyta, kad efektyvesnis namų valymas gali leisti namus valyti rečiau, ir tam skirti kur kas mažiau laiko. Tai reiškia, kad būtų sutaupoma tikrai nemažai elektros energijos. Vis dėlto, itin galingi dulkių siurbliai negali garantuoti tikrai efektyvaus namų tvarkymo, tad vertėtų atsižvelgti ir į kitus svarbius veiksnius. Sumažinus dulkių siurblių galingumą nuo 1000 W iki 750 W, per metus būtų sutaupoma maždaug 550 TWh elektros energijos.

Ko tikėtis ateityje?

Nuo 2017 metų dulkių siurblių įėjimo galia turės būti mažesnė nei 900 W. Naujai pagaminti dulkių siurbliai bus ne tokie galingi kaip dabar, tačiau tai tikrai nereiškia, kad namai bus siurbiami ne taip efektyviai. Didžiosios siurblius gaminančios kompanijos rūpinasi, kad rinką išvysiantys dulkių siurbliai būtų kuo efektyvesni ir taupesni. Dulkių surinkimo nuo kilimo rodiklis turi būti ne mažesnis nei 0,75,tačiau tai nebus taikoma dulkių siurbliams, kurie skirti valyti tik kietas dangas. Dulkių surinkimo nuo grindų rodiklis turės būti ne mažesnis nei 0,98, o dulkių išleidimo rodiklis turės būti ne didesnis nei vienas procentas. Didžiausias dulkių siurblių leidžiamas triukšmas neturės viršyti 80 decibelų, todėl galime tikėtis, kad gamintojai pasiūlys itin tyliai veikiančių dulkių siurblių. Taip pat bus taikomi didesni reikalavimai dulkių siurblio žarnai – po 40 000 svyravimų veikiant įtempimui ji vis dar turės būti patvari. Ir dar vienas svarbus kriterijus bus variklio patvarumas – jis turės būti ne mažesnis kaip 500 valandų. Nors reikalavimai atrodo tikrai griežti, tačiau tai tikrai prisidės prie aplinkos išsaugojimo ir padės efektyviau tvarkyti namus.