Fortakas 8 700 30 100

Renkamės maršrutizatorių: kokie neaiškumai kyla dažniausiai?

Išsirinkti tinkamiausią maršrutizatorių ne visada yra taip paprasta, kaip gali atrodyti iš pradžių. Įvairių pardavėjų siūlomų maršrutizatorių pasirinkimas tikrai nėra siauras, tad kiekvienu atveju galėsite atrasti pačias tinkamiausias pasirinkimo galimybes, kurios tikrai puikiai pateisins jūsų poreikius.  Renkantis tinkamiausią maršrutizatorių gana dažnai kyla įvairių klausimų, taigi, kokie jų kyla dažniausiai? Tikimės, kad atsakymai padės paprasčiau  išsirinkti tinkamiausius produktus.

Kokį maršrutizatorių rinktis: standartinį ar bevielį?

Pastaruoju metu vis dažniau yra pasirenkami bevieliai maršrutizatoriai, kuriems nereikės laidų, kurie jungiami prie kompiuterio. Įprasti laidiniai maršrutizatoriai dažniausiai yra pasirenkami tuomet,kai nėra poreikio naudotis bevieliu ryšiu. Nors kartais yra manoma, kad bevielis interneto ryšys veiks lėčiau, tačiau interneto spartai tikrai neturi įtakos bevielis ar laidinis ryšys – abu jie veiks vienodai, jei bus pasirinktas toks pat maršrutizatorių greitis.  Standartiniai maršrutizatoriai neskleidžia Wi-fi bangų, dėl kurių kartais yra nerimaujama. Vis dėlto, tenka pripažinti, kad bevielis ryšys pasiteisina tikrai dažnose situacijose, kada norima naudotis nešiojamuoju kompiuteriu, ar naršyti internete naudojantis kitokiais išmaniaisiais įrenginiais. Šiandien vis daugiau žmonių mieliau renkasi naršymą internete išmaniuoju telefonu ar nešiojamuoju kompiuteriu nei stacionariu kompiuteriu.  

Kokį maršrutizatoriaus greitį pasirinkti?

Galima išskirti tris greičio standartus, kurie yra žymimi raidėmis: G, N arba AC. Jei renkatės maršrutizatorių namams, optimaliu pasirinkimu gali būti maršrutizatoriai, kurie žymimi raide N – jų palaikomas greitis gali būti iki 450 (jei bus pasirenkami bevieliai maršrutizatoriai, greitis bus iki 300) megabitų per sekundę, tačiau nepamirškite, kad greitis priklausys ne tik nuo paties maršrutizatoriaus, bet ir nuo jūsų turimo kompiuterio arba išmaniojo įrenginio.

Ar reikalingos maršrutizatoriaus papildomos funkcijos?

Jos nėra būtinos, tačiau tam tikrais atvejais tikrai gali praversti. Pavyzdžiui, jei namuose turite vaikų, gali praversti funkcija, leidžianti  riboti prieigą prie tam tikrų internetinių svetainių. Tiesa, šia funkcija kartais pasinaudoja ir darbdaviai, kuomet norima, kad darbuotojai visą dėmesį sutelktų vien tik į darbus, ir nenaršytų socialiniuose tinkluose. Jei rinksitės bevielį maršrutizatorių, pasidomėkite, ar jis turi WLAN funkciją – ji praverčia tais atvejais, jei norima jungtis ir bevieliu, ir laidiniu ryšiu. Tokia funkcija praverčia tuomet, kada naudojamasi stacionariu kompiuteriu ir nešiojamuoju (arba ir kitais įrenginiais).

Kokio gamintojo maršrutizatorių rinktis?

Pasirinkimo galimybės tikrai nėra mažos, tad visada galėsite išsirinkti patį tinkamiausią. Renkantis maršrutizatorių palanku pasidomėti, kaip apie tam tikras konkrečias prekes atsiliepia vartotojai – šiandien internetinėje erdvėje galime rasti iš tiesų nemažai atsiliepimų. Tikėtina, kad tai leis paprasčiau priimti tam tikrą sprendimą. Galima išskirti keletą populiariausių maršrutizatorių gamintojų – tai Linksys, Asus, D-link maršrutizatoriai. Žinoma, galite pasvarstyti apie galimybę įsigyti ir kitų gamintojų maršrutizatorių – pasidomėkite, kokių gamintojų produkcija yra siūloma, ir jų charakteristika padės jums atrasti geriausius pasirinkimus.

Ar svarbus antenų skaičius?

Jei internete naršysite tik vienu ar dviem įrenginiais, maršrutizatoriaus antenų skaičius tikrai nebus labai svarbus, tačiau tuo atveju, jei prie internetu jungiamasi keliais (ar dar daugiau) įrenginiais, didesnis antenų skaičius sumažins apkrovą. Jei maršrutizatorius bus naudojamas darbovietėje, kur vienu metu prie maršrutizatoriaus jungsis daugybė įrenginių, tikrai pravers toks maršrutizatorius, kuris turi dvi ar daugiau antenų (jos gali būti vidinės arba išorinės).

Kokio dažnio palaikymą rinktis?

Jei rinksitės bevielį maršrutizatorių, svarbu ir tai, koks bus dažnio palaikymas – jis gali būti 2,4 arba 5 gigahercų. Skirtumas toks, kad 2,4 Ghz dažnio palaikymas geriau sklinda per sienas, tačiau veikia lėčiau. 5 gigahercų dažnio palaikymas užtikrina didesnę interneto spartą, tačiau labiau tinka atviroms patalpoms. Renkantis tinkamiausią bevielį maršrutizatorių vertėtų pagalvoti apie tai, kokiose patalpose jį naudosite, ir tai leis paprasčiau nuspręsti, kokio dažnio palaikymas gali būti palankiausiu pasirinkimu.

Kaip konfigūruoti maršrutizatorių?

Tai padaryti bus tikrai paprasta, ir, tikėtina, kad tai galėsite atlikti savarankiškai. Įsigydami maršrutizatorių gausite ir instrukciją, kurios nurodymus galėsite sekti. Tai susideda iš kelių paprastų veiksmų, ir nesvarbu, kokį maršrutizatorių nuspręsite pasirinkti – laidinį ar bevielį.

Kokia bus gero maršrutizatoriaus kaina?

Atsakyti tikrai nėra paprasta, nes tai priklausys nuo jūsų individualių poreikių. Jei rinksitės tokį maršrutizatorių, kuris turi daug papildomų funkcijų, tokiu atveju, tikėtina, kad kaina bus didesnė. Taip pat kaina gali būti didesnė ir tuomet, jei maršrutizatorius turi didesnį antenų skaičių, palaiko didesnį dažnį, ir t.t.  Siūlomų maršrutizatorių kainos gali gerokai varijuoti, tad įvertinkite, kokie yra svarbiausi jūsų poreikiai, ir tai padės atrasti pačias palankiausias pasirinkimo galimybes.

Ar verta maršrutizatorių pirkti internetu?

Dažnai tenka pastebėti, kad maršrutizatoriai internetu kainuoja pigiau nei kitose pardavimo vietose, todėl tai gali padėti sutaupyti pinigų. Internetu išsirinkti ir užsisakyti maršrutizatorių galima tikrai labai greitai – tam tereikia vos kelių minučių, tačiau reikės šiek tiek palaukti, kada užsakyta prekė bus pristatyta jums į namus ar kitu pasirinktu adresu. Jei maršrutizatorius jums reikalingas skubiai, tokiu atveju palankiau apsilankyti fizinėje parduotuvėje, tačiau tuomet, jei galite palaukti kelias dienas, tikrai puikiai pasiteisins internetinės parduotuvės. Čia rasite tikrai gausų maršrutizatorių pasirinkimą, ir pasirinkę tam tikras dominančias kategorijas tikrai labai greitai atrasite pačias tinkamiausias prekes.

Jei išsirinkti maršrutizatorių bus gana sudėtinga, visada galės pagelbėti pardavėjai – visai nesvarbu, kokią pardavimo vietą pasirinksite, bet kuriuo atveju pardavėjai atsakys į visus jums rūpimus klausimus, ir greitai galėsite nuspręsti, kokį maršrutizatorių vertėtų pasirinkti.