Fortakas 8 700 30 100

7 smulkmenos, į kurias be reikalo nekreipiamas dėmesys, renkantis nešiojamąjį kompiuterį

Rinkdamiesi nešiojamąjį kompiuterį pirkėjai dažniausiai žiūri į pagrindinius parametrus, tačiau neatkreipia dėmesio į tam tikras nedideles smulkmenas, kurios vėliau sukelia nepatogumų arba priverčia paišlaidauti papildomiems įrenginiams. Pavyzdys – neįvertinta disko talpa namų kompiuteriui, kuris naudojamas tūkstančiams nuotraukų ir vaizdo klipų su šeimos vaizdams laikyti. 150 GB talpos diskas tokiam tikrai yra per mažas, tad teks pasirūpinti papildomu 75-90 eurų kainuojančiu 1TB talpos disku. Tai tikrai ne smulkmena, tačiau apie tokius trūkumus pirkėjas dažniausiai žino.

Norėtume atkreipti dėmesį į keletą smulkmenų, į kurias paprastai pirkėjas dėmesio visiškai nekreipia.

  • Pilna klaviatūra. Taip vadinamieji nešiojami kompiuteriai su „full keyboard“ yra naudingi visiems, kam dažnai prireikia dirbti su skaičiais. Jei nešiojamas kompiuteris naudojamas darbui, studijoms ar kitais tikslais, kur dažnai tenka dirbti su Excel programa, pilna klaviatūra yra tikrai reikalinga. Kas yra pilna klaviatūra? Tai klaviatūra su skaičiais dešinėje, o ne virš raidžių klavišų, kuriuos nuolat reiktų perjungti, nes reikalingi lietuviški rašmenys. Jei nusipirkote kompiuterį be pilnos klaviatūros, teks pasiieškoti per USB jungtį prijungiamos papildomos skaičių klaviatūros.
  • Pirštų antspaudų skaitytuvas. Jei kompiuteris naudojamas verslui, dažnai keliauja ir jame kaupiama jautri informacija, reiktų pasirinkti pirštų antspaudų skenavimo įrenginį turinčius nešiojamuosius kompiuterius. Arba bent jau veido atpažinimo funkciją turinčius įrenginius. Taip bus imtasi papildomų apsaugos priemonių. Jei prireikė saugumo, yra kitų sprendimų, pavyzdžiui specialūs USB raktai, kurie šifruoja duomenis ne ką prasčiau, nei pirštų antspaudai.
  • USB 3.0 jungtys. Rinkdamiesi nešiojamuosius kompiuterius pirkėjai dažnai neatkreipia dėmesį į USB jungčių specifikacijas. O vertėtų, nes USB 3.0 jungtis yra skirta 3.0 versiją palaikantiems įrenginiams. Tokiu būdu duomenys yra perkopijuojami kur kas greičiau ir efektyviau. Tai svarbu su dideliais duomenų kiekiais ir išoriniais įrenginiais dirbantiems žmonėms. Svarbu atkreipti dėmesį, kurioje vietoje yra USB 3.0 jungtis. Kartais nutinka taip, kad į ją įjungiama pelytė, o išoriniai įrenginiai jungiami prie USB 2.0 jungties.
  • VGA jungtis. Paklausite, kam ji dar reikalinga? Juk visi naujausi nešiojami kompiuteriai turi HDMI jungtį?.. HDMI jungtis yra puiku, tačiau, jei kompiuteris naudojamas mokslams ir darbui, kur reikia daryti prezentacijas nepažįstamose auditorijose ar konferencijų salėse, VGA jungtis gali praversti. Juk niekada nežinote, prie kokio projektoriaus reiks jungtis. Jei nėra VGA jungties, teks pasirūpinti HDMI į VGA konverteriu.
  • HDMI jungtis. Kitas klausimas – kas reikalingiau – VGA jungtis ar HDMI? Mažieji nešiojami kompiuteriai kartais HDMI neturi. Dėl to reiktų pasirūpinti, kad ji būtų, nes jungtis prie televizoriaus per HDMI paprasčiau – nereikia atskirai jungti vaizdo ir garso.
  • Įrašymo įrenginys DVD-RW. Sužavėjo „ultrabookas“ – lengvas ir įspūdingas nešiojamas kompiuteris? Žinokite, kad jis neturi įmontuoto įrašymo įrenginio, tad turėsite problemų nuskaitydami kažką iš kompaktinio disko ar DVD. Taip pat negalėsite įrašyti į diską duomenų. Teks visa tai daryti USB atmintinėmis ar nešiojamais HDD. Didžiausia bėda gali kilti, kai norėsite instaliuoti tam tikras programas ar žaidimus iš diskų. Ši problema išsprendžiama įsigijus nešiojamąjį įrašymo įrenginį, tačiau renkantis kompiuterį vertėtų dėmesį atkreipti į savo įrašinėjimo ir CD ar DVD naudojimo įpročius.
  • Matinis ekranas.Nešiojamieji kompiuteriai turi 2 rūšių ekranus – blizgius ir matinius (anti-glare). Iš esmės jie abu kokybiški, tačiau, jei turite problemų su regėjimu, rekomenduotina rinktis matinį ekraną. Taip pat jis geriau, kai dirbate tamsiu paros metu prie dirbtinės ar mažos šviesos. Jei dirbate iš viso be šviesos, tai blizgiame ekrane dažnai matysite savo atspindį. Tai kai kuriuos vartotojus nervina, todėl reiktų pamąstyti, kokioje aplinkoje dirbsite. Paradoksas, tačiau blizgus ekranas mažiau kenkia akims, nes šviesos signalai juose nėra tokie intensyvūs, kaip matiniuose. Dėl to rinktis reiktų apsvarstanti visus UŽ ir PRIEŠ.

Tikėsimės, šios smulkmenos padės išsirinkti patį geriausią nešiojamąjį kompiuterį iš mūsų interneto parduotuvės.