Fortakas 8 700 30 100

Riedžiai

Naujovių mėgėjams šiandien reikia daugiau nei tiesiog dviračio, riedlentės ar paspirtuko. Savo rinkos dalį baigia užsikariauti riedžiai. Tai išmani, dažniausiai dviratė, elektros energija maitinama transporto priemonė, skirta laisvalaikiui. Fortake galima įsigyti patikimų gamintojų, tokių kaip GoBoard bei Segway riedžių. Tiek prekybos salonuose, tiek ir internetinėje parduotuvėje galima įsigyti ir įvairius riedžių priedus – krepšius, pakrovėjus ir kitus gaminius. 

Filtrai
Preke Prekes kodasKiekise-Kaina 
KO YVOLUTION Scooter YGlider Nua 101262 KO YVOLUTION Scooter YGlider Nua 101262
4100301-0366
0
66,73 €
Electrolux Vacuum Cleaner PQ92-ALG Pure Q9 Cordless operating, Handstick and Handheld, 25.2 V, Operating time (max) 55 min, White, Warranty 24 month(s) Electrolux Vacuum Cleaner PQ92-ALG Pure Q9 Cordless operating, Handstick and Handheld, 25.2 V, Operating time (max) 55 min, White, Warranty 24 month(s)
PQ92-ALGS
0
324,66 €

Riedžiai – ne tik patogi laisvalaikio leidimo priemonė, tačiau ir puikus transportavimosi būdas tiems, kuriems iki darbo tingisi eiti. Riedžiai gali išvystyti greitesnį už žmogaus ėjimą greitį, tad gali padėti greičiau nuvykti iš taško A į tašką B.  Dėl savo įdomaus veikimo principo jie kartais būna vadinami ir „savaime balansuojančiais paspirtukais“. Tai puikus žaislas suaugusiems, reikalaujantis puikaus balanso ir valdymo gebėjimų. Pilnai išmokus važinėti riedžiu ima atrodyti, jog jis tarsi prilimpa prie kojų, o sustojimas, pajudėjimas ir pasisukimas į šoną nekelia visiškai jokio diskomforto.

Renkantis riedį derėtų prisiminti, kad jie būna kelių rūšių – vienračiai ir dviračiai. Įprasti dviračiai riedžiai turi po padu sumontuotus du ratus, per vidurį sujungtus ašimi. Norint pajudėti į priekį, reikia spustelėti pagrindą kojų pirštais. Kadangi abu ratai valdomi atskirai, tad pasisukimas į šoną atliekamas spaudžiant riedžio padą viena koja. Tuo tarpu vienračiai riedžiai, kitaip dar vadinami „AirWheel“, turi vos vieną ratą. Šio tipo riedžio pedalai yra jautrūs spustelėjimams, tad yra taip pat lengva juo pasisukti į šoną. Tačiau AirWheel riedį manevruoti sunkiau, kadangi reikalinga žymiai geresnė pusiausvyra.

Norintiems pasilengvinti naudojimąsi dviračiu riedžiu, galima įsigyti papildomą GoKart sėdynę su rėmu, leidžiančią papildomą prietaisą įmontuoti ant turimo riedžio. Taip trys ratai nebereikalauja pusiausvyros laikymo, o manevruojama rankomis spaudžiant vairalazdes. Patogi sėdynė suteikia stabilumo, tad toks riedis bus saugus net ir vaikams. Tačiau reikėtų atkreipti dėmesį į riedžio parametrus. Riedžiai būna gaminami skirtingo dydžio ratais, tad ir jų pagrindo dydis skiriasi. Riedis, kurio ratų skersmuo yra 6-7 coliai, yra skirtas naudoti ant lygaus grindinio, o važinėtis nelygiu keliu gali būti išties nepatogu. Tiems, kurie planuoja riedį naudoti keliuose, kuriuose grindinys yra nelygus ar pasitaiko nemažai akmenukų, reikėtų rinktis kiek didesnį modelį su 10 colių skersmens ratais. Renkantis taip pat reikėtų įsivertinti, kokio ilgio intervalais riedis bus naudojamas, mat jo kaina varijuoja ir priklausomai nuo baterijos talpos.  

Prieš keletą metų užsienio ir Lietuvos spauda mirgėjo nuo įvairių straipsnių, kuriuose buvo nuolat rašoma apie įvairius nelaimingus atsitikimus – jų metu užsidegdavo ar sprogdavo riedžiai. Tad kurį laiką jų pirkimai buvo sumažėję. Pagrindinė šių nutikimų priežastis – riedžiai maitinami energija iš ličio jonų baterijų, tokių pat, kaip ir mobilieji telefonai. Tokia pat nelaimė buvo neperseniausiai nutikusi ir Samsung Galaxy Note 7 išmaniesiems telefonams, tačiau tai nereiškia, jog naudotis telefonais pasidarė pavojinga. Tiesiog jų, kaip ir riedžių gamintojams teko suinvestuoti daugiau į technikos saugumą. Tad drąsiai galima teigti, jog šiuo metu prekyboje esantys riedžiai yra saugūs ir naudojant pagal paskirtį neturėtų sukelti jokių nepatogumų. Nepaisant to, norint įsigyti išties kokybišką riedį, jį derėtų pirkti iš patikimo pardavėjo, suteikiančio gaminiui garantiją. Įvairių rūšių riedžiai jūsų laukia ir Fortake!