Fortakas 8 700 30 100

Šaldytuvai, šaldikliai

Šaldytuvai ir šaldikliai yra buitinės technikos prietaisai, be kurių neapsieina nė vieni namai. Įprastai jie tarnauja ilgus metus, todėl rinktis reikia itin atsakingai. Fortake galima įsigyti AEG, Bosch, ELECTROLUX, LG, SAMSUNG, Sharp bei daugelio kitų gamintojų produkcijos. Jūsų pasirinkimui ne tik šaltytuvai, bet ir vertikalūs šaldikliai, šaldymo dėžės bei įvairūs šaldytuvų priedai.

Renkantis buitinę techniką namams pirmiausiai reikėtų atsižvelgti į tai, kaip dažnai ji bus naudojama. Ši taisyklė galioja ir renkantis šaldytuvą. Jie būna skirtingų tipų – šaldytuvai be šaldiklio, su šaldikliu, dviduriai, kelioniniai ar šaldytuvai vynui. Priklausomai nuo to, kaip dažnai naudojamasi šaldikliu, galimas pasirinkimas šaldytuvas su šaldikliu viršuje arba apačioje. Tiems, kurie nuolat mėgsta namuose laikyti šaldytų gaminių atsargas, veikiausiai bus reikalingas papildomas šaldiklis. Tokiu atveju galima rinktis šaldytuvą be šaldiklio ir taip turėti daugiau vietos greitai gendantiems produktams. Tai kiekvieno pirkėjo asmeninis pasirinkimas, todėl gamintojai siūlo įvairius buitį palengvinančius variantus.

Renkantis tiek šaldytuvą, tiek ir šaldiklį ar šaldymo dėžę, būtina įvertinti vietą, kur jis stovės. Šaldytuvai ar šaldikliai negali būti statomi tokiose vietose, kuriose į įrangą gali remtis kiti baldai ar atidaromos durys. Taip įranga tarnaus ilgiau bei atrodys kur kas tvarkingiau. Derėtų prisiminti, kad šaldymo įrangą taip pat reikės valyti, todėl reikėtų rinktis tokį prietaisą, kurį prižiūrėti bus bent šiek tiek paprasčiau.

Tiems, kurių šaldytuvuose įmontuoti šaldikliai yra gerokai per maži norimam laikyti produktų kiekiui, yra keletas alternatyvių pasirinkimų. Tai vertikalūs šaldikliai ir šaldymo dėžės. Vertikalūs šaldikliai iš išvaizdos atrodo identiškai kaip ir įprasti šaldytuvai, mat būna įvairaus aukščio, o jų durys darinėjasi į šalis. Tuo tarpu šaldymo dėžės įprastai būna nedidelio šaldytuvo dydžio, o produktai į juos kraunami atidarius viršuje esantį dangtį. Tokio tipo šaldiklį siūlytina įsigyti tiems, kurie ketina šaldyti vos poros rūšių produktus, o juos naudoti itin retai. Šaldytą maistą vartojantiems dažniau tokio tipo šaldiklis nebus patogus, mat iš jo dugno ištraukti norimą daiktą tikrai gali būti sudėtinga. Taigi šiuo atveju reikėtų rinktis vertikalų šaldiklį.

Kalbant apie technines specifikacijas, tiek šaldytuvams, tiek ir šaldikliams jos yra išties panašios. Svarbu atkreipti dėmesį į gaminio energijos sąnaudų klasę bei talpą. Renkantis šaldiklį taip pat svarbu įsivertinti, kokia yra produkcijos laikymo trukmė dingus elektrai – juk nesinori pusdieniui dingus elektrai visą maistą tiesiog išmesti. Žinoma, naujos kartos šaldymui skirta buitinė technika turi ir kitų įvairių funkcijų, pavyzdžiui, savaiminis atitirpinimas ar apsauga nuo kvapų įsigėrimo. Paprastai už papildomas funkcijas reikia sumokėti kiek daugiau, tad reikėtų apsispręsti, ar jos yra reikalingos. Apsispręsti be abejonės padės Fortako specialistai, kurie ne tik parekomenduos geriausiai tinkančius modelius, tačiau ir suteiks rūpimą informaciją apie garantinį aptarnavimą ar priežiūros subtilybes. Nusprendus šaldytuvą ar šaldiklį įsigyti internetu, konsultaciją gauti taip pat  paprasta, o įsigyti naują prietaisą galima vos keliais pelės paspaudimais!