Fortakas 8 700 30 100

2011 metais „Samsung“ rinkai pristatė naują telefonų liniją, pavadinimu „Note“. Šią hibridų seriją išskyrė ekrano dydis (pirmasis „Note“ turėjo tuo metu žmonėms sunkiai suvokiamą 5.3 colių ekraną) ir, žinoma, ypatingai funkcionalus priedas „S Pen“. Pietų Korėjos gigantė neslepia – „Note“ serija tebuvo dar vienas kompanijos eksperimentas (lygiai taip pat dabar eksperimentuojama su „Galaxy Note Edge“) ir toks produkto populiarumas nustebino ne vieną.

Samsung Note 4

Štai šiandien galime apžvelgti jau ketvirtąjį šios ypatingos serijos atstovą – „Note 4“ – kuris turi ne tik pačias įspūdingiausias charakteristikas, bet ir dizainą, kuris, lyginant su „Note 3“ smarkiai patobulėjo – pagaliau „Note“ atrodo kaip aukščiausios, verslo klasės įrenginys. Visgi, skirtingai negu 2011 metais, konkurencija dabar milžiniška – „Apple iPhone 6+“, „Sony Xperia Z Ultra“, „Huawei Ascend Mate“ serijos atstovai ir t.t. Taigi, ar „Samsung“ su savo „Note“ linija vis dar karaliauja hibridų rinkoje? Atsakymą rasite perskaitę šią apžvalgą.

Dizainas

Jeigu jums teko iš arčiau susipažinti su „Samsung Galaxy Alpha“ – neabejotinai geriausią dizainą turinčiu „Samsung“ gaminiu, tai galime nudžiuginti, jog „Galaxy Note 4“ yra sukonstruotas labai panašiai (nepaisant dydžio), skirtumai nėra esminiai.

Priekyje yra milžiniškas 5.7 colių, 1440 x 2560 raiškos „Super AMOLED“ ekranas (apie jį - šiek tiek vėliau), virš jo – „Samsung“ logotipas, garsiakalbis pokalbiams, priekinė kamera ir šviesos bei atstumo davikliai. Po ekranu – daugiaprograminio režimo, namų ir „atgal“ mygtukai.

Galinė telefono dalis yra pagaminta iš odą primenančio plastiko. Viršuje – kiek išsikišanti kamera (o tai tikrai nedžiugina dėl galimo braižymosi), po ja – LED blykstė, širdies ritmo jutiklis ir „Samsung“ logotipas. Apačioje – garsiakalbis. Ir nors galinė šio telefono dalis tikrai džiugina, „Galaxy Alpha“ variantas patiko šiek tiek labiau – minkštesnio plastiko dėka telefonas rankoje laikėsi stabiliau, mažiau slydo – o tai ypatingai svarbu, kai kalbame apie tokio dydžio telefonus kaip „Note 4“.

Šio hibrido šoniniai apvadai – pagrindinis dizaino elementas, sukuriantis „premium“ telefono jausmą. Jie yra pagaminti iš tamsaus aliuminio, kampai šiek tiek paaštrinti. Tai padeda telefoną lengviau laikyti rankoje ir todėl „Galaxy Note 4“ yra ypatingai patogus naudoti, daugelį veiksmų netgi galima atlikti viena ranka, dažnai pamirštama, jog naudojamasi 5.7 colių ekraną turinčiu telefonu – įspūdingas rezultatas. Bet ne viskas taip gražu. Telefoną su tokiais šoniniais apvadais pakanka stuktelėti tik vos vos – ir pasilieka matoma ir jaučiama žymė. Nepatiko ir tai, jog tiek garso reguliavimo, tiek išjungimo/įjungimo mygtukai kliba.

Apibendrinant – „Galaxy Note 4“ yra gražiausias ir maloniausias rankoje „Galaxy Note“ šeimos atstovas. Nereikia pamiršti ir to, kad „Samsung“, skirtingai negu kai kurie kiti gamintojai, vis dar leidžia pakeisti bateriją, galinį dangtelį ir įdėti MicroSD kortelę, jeigu tik yra noras – tai smulkmenos, bet jos – malonios. Tobulėti „Samsung“ dizaino prasme dar yra kur, tačiau kompaniją pagirti galima jau ir dabar.

Ekranas

„Samsung Galaxy Note 4“ turi milžinišką 5.7 colių „Super AMOLED“ ekraną, kurio raiška – QHD arba kitaip – 1440 x 2560. Tokios raiškos ekraną turi net ne kiekvienas monitorius. Ekrano specifikacijos skamba įspūdingai, tačiau kaip viskas atrodo realybėje? Realybėje viskas atrodo taip pat – įspūdingai.

Samsung note4 apžvalga


Jeigu ant stalo būtų padėti du identiški ekranai, besiskiriantys tik savo raiška ir vienas iš jų būtų Full HD raiškos, o kitas – QHD, pasakyti skirtumą per kelias sekundes būtų sunku. Bet pasinaudojus tokios raiškos ekranu ilgiau, pradedama suprasti, kam jis reikalingas. Visų pirma – naršymas internete. Net nei kiek neartinant vaizdo kiekvienas, net ir pats menkiausias žodis, yra ryškus, lengvai įskaitomas. Antra – medija. Tokios aukštos raiškos vaizdo įrašus atrasti kol kas dar sunku, tačiau nuotraukų peržiūra – tikrų tikriausias malonumas.

Kiekviena detalė, kiekviena smulkmena, viskas puikiai matoma! Trečia – žaidimai. Dar ne visi jie pritaikyti tokios raiškos ekranams, tačiau nemaža dalis žaidimų ją jau palaiko. Vaizdas – stulbinantis. Pasinaudojus „Galaxy Note 4“ galima suprasti, kodėl nešiojamos žaidimų konsolės, kaip kad „PS Vita“, yra ant išnykimo ribos. Tokios raiškos ekrano panaudojimo galimybes galima vardinti ilgai – piešimas su „S Pen“, kelių programų vienu metu komfortabilus naudojimas, knygų skaitymas ir t.t.

Spalvų atvaizdavimas – problema, kurią ilgą laiką minėjo bene kiekvienas „Samsung AMOLED“ ekranų naudotojas. Dažnai šiuose ekranuose spalvos atrodė nenatūralios, smarkiai perspaudžiamos, pernelyg ryškios. „Note 4“ ekrane šios problemos nebėra. Spalvos atvaizduojamos praktiškai idealiai – jos ryškios, bet nėra perspaustos, nerėžia akių. Vienintelė spalva, kurios atvaizdavimu nelikau patenkintas – balta. Ji turėjo nesmarkų atspalvį, tai nėra gryna balta. Tiesa, jeigu šalia neturite kito įrenginio, su kuriuo „Note 4“ galėtumėte palyginti, to nepajusite.

Matymo kampai – įspūdingi. Į telefono ekraną galima žiūrėti nors ir visa šeima – tai patirties negadina. Vaizdas prieš saulę taip pat nudžiugino – viskas matoma puikiai, beveik be trukdžių. Nors nieko kito tikėtis ir nereikėjo – juk „Galaxy Note 4“ ekrano maksimalus ryškumas yra 750 nitų, kas yra gerokai daugiau, negu daugumos kitų konkurentų maksimumas.

„Galaxy Note 4“ ekranas yra neabejotinai geriausias rinkoje, nors baltos spalvos atvaizdas šiek tiek nuvylė, bet nepaisant to – „Samsung“ atliko nežmoniškai didelį darbą ir aplenkė visus konkurentus.


„S Pen“

„S Pen“ – tai nėra paprastas pieštukas, kuriuo galite tapšnoti telefono ekraną. Tai neeilinė „Galaxy Note“ serijos detalė, kuri išskiria šį telefoną iš konkurentų milžinų, sukuria dar didesnę vertę.

„Galaxy Note 4“ „S Pen“ nuo praeitos kartos „S Pen“ pasikeitė ne per daugiausiai. Išvaizda, iš esmės, išliko tokia pati, kaip ir dydis. Funkcionalumo pridėta nedaug. Tiesa, naujasis „S Pen“ jaučia 2000 paspaudimo lygių, tuo tarpu senasis jautė „tik“ 1000. Ar tai tikrai jaučiama? Ne.

Naujasis „S Pen“ yra tekstūruotas – tai padeda lengviau laikyti šį pieštuką rankoje. Labai nuliūdino mygtukas, kurį atrasti nežiūrint yra praktiškai neįmanoma, kadangi jis beveik neišsiskiria iš likusio „S Pen“ korpuso.

Ištraukus „S Pen“ iš telefono yra iššaukiamos gesto komandos:

 • Veiklos įrašas – iššokantis langas, kuriame galite greitai ką nors užsirašyti ir išsaugoti įrašą į „S Note“ programėlę arba tiesiog telefono ekrane;
 • Išmanusis pasirinkimas – funkcija, leidžianti užfiksuoti ekrano vaizdą ar jo dalį ir ją išsaugoti arba sukurti nedidelę galeriją, kuri visą laiką jums kabės virš likusio ekrano vaizdo. Keista ir nereikalinga funkcija;
 • Vaizdo klipas – funkcija, leidžianti užfiksuoti/iškirpti tam tikrą ekrane matomą detalę ir įterpti ją į savo piešinį, įrašą ar pan.
 • Rašymas ekrane – funkcija, užfiksuojanti visą ekrane esantį vaizdą ir leidžianti vėliau jį redaguoti.

 

Tos pačios komandos yra iššaukiamos ir paspaudus „S Pen“ mygtuką. Tiesa, jis atlieka ne tik tai – palaikant jį nuspaustą ilgiau, galima patogiai pažymėti daugybę nuotraukų, teksto ir t.t. Ši funkcija turėjo būti jau pirmajame „Galaxy Note“!

Palaikę „S Pen“ virš nuotraukos, adresato ar funkcijos, galite ją peržiūrėti – tai viena iš naudingiausių „S Pen“ funkcijų.
Žinoma, su „S Pen“ galima ir piešti naudojantis „S Note“ ar kitomis („ArtRage“, „SketchBook“ ir kt.), man per sudėtingomis pasirodžiusiomis programėlėmis. Ar galima sukurti kažką tikrai labai įspūdingo? Ne, tačiau tiesiog smagiai praleisti laiką „Note 4“ ir naujojo „S Pen“ galimybių tikrai pakaks.

Samsung Note 4 s pen


„S Pen“ nėra daiktas, be kurio negaliu įsivaizduoti telefono, tačiau tai puikus aksesuaras, kartais galintis iš tiesų praversti.


Programinė įranga

„Samsung Galaxy Note 4“ veikia su „Android 4.4.4 KitKat“ OS bei firminiu „TouchWiz“ apvalkalu, kuris kartu su „Galaxy Note“ paleidimu į rinką, sulaukė nedidelių pakeitimų. „Note 4“, savaime aišku, bus atnaujintas ir į naująją „Android 5.0 Lollipop“ versiją, bet kada tai įvyks – kol kas dar neaišku.

Samsung note4


Tiesa, pakeitimai, atlikti „Note 4“ programinėje įrangoje, nėra žymūs, todėl nėra prasmės nagrinėti kiekvienos programėlės atskirai – trumpai aptarsiu svarbiausius „TouchWiz“ aspektus.


Pradėti, ko gero, reiktų nuo to, kad „TouchWiz“ UI vis dar stringa, kaip ir visą laiką iki šiol. Ar tai kažkas ypatingo? Ne. Tai labiau galima būtų pavadinti netgi ne strigimais, bet vėlavimais. Atidarinėjant programėles tenka palaukti „baltame lange“. Laukimas paprastai neužtrunka labai ilgai (pasitaiko ir ilgesnių, apie 3-5 sekundes trunkančių užstrigimų), tačiau kartais tai tikrai įgrįsta. Pažiūrėję šį vaizdo įrašą, turėtumėte suprasti, apie ką eina kalba.


„TouchWiz“ vis dar atrodo nepatraukliai – 3D įspūdis daug kur sumaišomas su plokštumu, vartotojo sąsajoje, netgi elementariausiose ikonose, nejaučiamas vientisumas, kai kurie dizaino ir spalvų pasirinkimai atrodo visiškai nesuvokiami. „Samsung“ smarkiai blaškosi tarp senosios ir naujosios išvaizdos, o tai – tikrai ne į naudą. Be to, kai kurios programėlės atrodo labai komplikuotai ir sudėtingai, kartais tenka gaišti laiką ieškant kažko elementaraus. Ir žinoma, tikėtis, jog „Samsung“ garsai, kurie jus lydės kiekvieną patapšnojimą, prisilietimą ar bakstelėjimą, liks nepaminėti, būtų naivu. Vos tik įjungus „Galaxy Note 4“ ir neišjungus tų garsų nustatymuose, galima pasijausti tarsi 2004 metais, kai kiekvienas turėdavo „Nokia“ telefoną ir galima būdavo girdėti, ką telefonu veikia aplinkiniai, kadangi kiekvienas paspaudimas buvo lydimas garsaus ir šlykštaus „pyp“. „Samsung“ su savo vartotojo sąsaja reikėtų gerokai padirbėti ne tik iš vidaus, ją optimizuojant, bet ir vizualiai.


Bet „Samsung“ vartotojo sąsaja nėra vien tik blogis. Visų pirma, reikia pagirti už tikrai stebėtiną „S Pen“ galimybių išnaudojimą – iki šiol joks kitas gamintojas (pavyzdžiui „Sony“), bandęs įdiegti pieštukus į išmanųjį įrenginį, nesugebėjo to atkartoti. Tiesa, „S Pen“ galimybes jau minėtos anksčiau.


Daugiaprograminis režimas – dar viena stiprioji „Note 4“ ir „TouchWiz“ UI pusė. Šioje vietoje P. Korėjos gigantė lenkia netgi „HTC“, „LG“, „Sony“ ar bet kurį kitą gamintoją. „Note 4“ ekraną ne tik galima padalinti per pusę, bet galėsite būti įjungę netgi 3, 4, 5 ar daugiau programėlių vienu metu, jeigu tik to reikės. Svarbiausia, jog visa tai valdoma labai paprastais gestais ir kelios programos viename lange veikia be priekaištų.Gražu, stabilu, naudinga.

Samsung Note 4 apžvalga


Kartais tenka telefonu naudotis viena ranka? Taip, „Note 4“ tam per didelis, tačiau „Samsung“ šią bėda daugiau ar mažiau išsprendė ir tai ši kompanija padarė žymiai sėkmingiau, negu „Apple“ su „iPhone 6 Plus“.

 • Pirmas sprendimas, kurį ypatingai vertinu – galimybė vos paprastu pirštų mostu sumažinti ekraną ir, svarbiausia, pakeisti jo dydį į tokį, koks jums atrodo patogus. Be to, po virtualiai sukurtu ekranu yra ir daugiaprograminio režimo, namų, „atgal“ bei garso reguliavimo mygtukai tam, kad nykščiui nereikėtų per daug vargintis spaudant mygtukus. Už šį sumanymą „Samsung“ turėtų gauti apdovanojimą!
 • Antras sprendimas, kuris patiko šiek tiek mažiau, galimybė įjungti įvestį viena ranka. Šios funkcijos dėka rašyti tekstą, telefono numerį, atrakinti telefoną ir atlikti kai kuriuos kitus įvesties veiksmus viena ranka tampa lengviau. Bet pagrindinė šios funkcijos problema – jos negali išjungti ir įjungti kada tik panorėjęs (kaip pirmojo sprendimo atveju), kiekvieną kartą tektų eiti giliai į nustatymus.
 • Trečias sprendimas, kuris taip pat patiks ne visiems – nedidelis papildomas mygtukas, kurį paspaudus iššoka jūsų pasirinkti mygtukai (galite rinktis iš daugiaprog. režimo, namų, „atgal“, ekrano sumažinimo, programėlių, nustatymų mygtukų). Tokiu būdu nereikia judinti piršto iki fizinių mygtukų, tačiau lyginant su kitais, drįsčiau šio sprendimo naudingumu abejoti.


Testai


Žinoma, atlikti ir keli testai, tik dar kartą įrodantys, jog „Galaxy Note 4“ yra vienas iš galingiausių telefonų rinkoje šiuo metu:


„AnTuTu“:

Samsung note 4 antutu

„GeekBench“:

Samsung note 4 geekbench

„3DMark“:

Samsung Note 4 3dmark

Primenu, jog „Galaxy Note 4“ turi 1440 x 2560 raiškos ekraną, „Exynos 5433“ procesorių su keturiais 1.3 GHz „Cortex-A53“ branduoliais energijos taupymui ir keturiais 1.9GHz taktinio dažnio „Cortex-A57“ branduoliais sudėtingesnėms operacijoms atlikti. Už grafiką atsakinga „Mali-T760“ GPU, operatyviosios atminties kiekis šiame telefone – 3 gigabaitai.


Kamera

„Samsung Galaxy Note 4“ turi 16 megapikselių kamerą su f/2.2 apertiūra, optine vaizdo stabilizacija ir LED blykste. Rezultatas? Pasakiškos kokybės nuotraukos. „Note 4“ turi bene geriausią kamerą iš visų telefonų, kurie nepatenka į „kamerafonų“ kategoriją („Nokia Lumia 1020“, „Samsung Galaxy K Zoom“ ir pan.).
Nuotraukos yra ryškios, ypatingai detalios, raiškios, fokusas veikia tiksliai ir žaibiškai greitai. Baltos spalvos balansas – aukso viduriukas, šiek tiek prastesniame apšvietime triukšmo pastebėti galima, tačiau jis „nenužudo“ viso nuotraukos grožio.
Įvertinti nuotraukas ir patys galite čia.
„Samsung“ hibridas taip pat gali filmuoti vaizdo įrašus 4K raiška. Kokybė stebina ir čia – tiek Full HD, tiek 4K vaizdo įrašai yra neapsakomai geros kokybės. Pavyzdžius peržiūrėti galite čia:
https://www.youtube.com/watch?v=2kb8-qVvCdg (4K)
https://www.youtube.com/watch?v=vNrkoZOqyoA (FHD)
„Samsung Galaxy Note 4“ kamera yra iš tiesų įspūdinga. Puikus „Samsung“ darbas – kitiems gamintojams teks šiek tiek vytis, tiesa?


Baterija

Baterija yra dar viena stiprioji „Galaxy Note“ serijos pusė. „Note 4“ turi 3220 mAh talpos bateriją su „Qualcomm Quick Charge 2.0“ palaikymu, kuris leidžia vos per 30 minučių pakrauti „Note 4“ nuo 0% iki 60%.

Samsung Note 4 baterija


Kiek man tarnavo baterija? 1-2 dienas, per tą laiką ekranas būdavo įjungtas 4-6 valandas. Tiesa, galbūt naudojantis mažesniais tempais, baterija tarnautų dar ilgiau – visą laiką laikiau įjungtą Wi-Fi, 3G, Bluetooth (dėl „Gear S“), dažnai įjungdavau ir grafiškai intensyvius žaidimus, pavyzdžiui, „Real Racing 3“, „NBA 2K14“, „GTA: SA“ ir t.t. Tačiau bet kuriuo atveju, bateriją galima vertinti teigiamai – bent jau vienai intensyviai darbo dienai jos jums tikrai pakaks! Juolab, kad „Galaxy Note 4“ įkrauti nereikia daug laiko.


Išvada

Apžvalgos pradžioje, uždaviau klausimą: „Ar „Samsung“ su savo „Note“ linija vis dar karaliauja hibridų rinkoje?“ Atsakymas – taip, be abejonės taip. Tai vienas iš geriausių „Samsung“ gaminių visoje kompanijos istorijoje. Dizainas, ekranas, procesorius, baterija, kamera, „S Pen“ – už visą tai Pietų Korėjos gigantę galima labai smarkiai pagirti. Fantastiškas darbas!
Ir nors vartotojo sąsajoje trūkumų yra ir jų – nemažai, „Note 4“ turi ir daugybę programinių privalumų, pavyzdžiui, daugiaprograminis režimas. Reikia tikėtis, jog „Samsung“ jau greitai ištaisys „TouchWiz“ trūkumus ir „Note 4“ taps praktiškai idealiu įrenginiu.


Šio telefono privalumai:

 • Fantastiškas dizainas. „Note 4“ ne tik atrodo gerai, bet ir puikiai guli rankoje. Reikia nepamiršti ir fakto, jog „Samsung“ net nepaaukojo nei vietos MicroSD kortelei, nei keičiamos baterijos bei dangtelio.
 • Stulbinantis ekranas. Neįtikėtinai aukšta raiška, tikslios spalvos (tai pamatyti „Samsung“ ekranuose galima retai), puikus matomumas prieš saulę, dideli matymo kampai.
 • „S Pen“. Tai nėra šiaip sau pieštukas, tai netgi nebe priedas, tai „Note“ serijos dalis. Ir taip, ji iš tiesų dažnai praverčia.
 • Daugiaprograminis režimas. „Note 4“ jis išpildytas kaip jokiame kitame aparate. Tai tik dar vienas telefonas, jog telefonai žingsniuoja vis arčiau kompiuterių link.
 • Galimybės valdyti telefoną viena ranka. „Note 4“ – milžinas. Be „Samsung“ programinės įrangos pagalbos šio giganto valdyti viena ranka būtų beveik neįmanoma. Tačiau kompanija atliko puikų darbą ir susitvarkė su šia bėda.
 • Galingas procesorius, GPU ir galybė operatyvios atminties. Aukščiausios klasės žaidimai, daugybė programų vienu metu, intensyvus naršymas internete. Visa tai šiam įrenginiui nėra problema.
 • Kamera, fiksuojanti aukščiausios kokybės vaizdus. „Galaxy Note 4“ turi geriausią kamerą tarp visų telefonų, kurie nepatenka į „kamerafonų“ kategoriją. Tai viską pasako.
 • Ilgai tarnaujanti ir greitai įsikraunanti baterija. „Galaxy Note 4“ pilnai pakaks vienai intensyviai arba kelioms įprastoms darbo dienoms. Puikus rezultatas. Be to, šis telefonas ypatingai greitai įkraunamas!

 

Šio telefono trūkumai:

 • Telefono šonai nesunkiai braižosi, apsidaužo. Bet dėl to negalime kaltinti „Samsung“. Tai – aliuminis. Grožis reikalauja aukų.
 • Telefonas nėra apsaugotas nuo vandens ir dulkių. O stebint „Samsung“, to galima buvo tikėtis.
 • Balta spalva ekrane atvaizduojama su tam tikru atspalviu. Gaila – iki idealaus ekrano trūko visai nedaug.
 • „TouchWiz“ UI vis dar stringa. Nepamirškime ir prastos šios vartotojo sąsajos išvaizdos ir, žinoma, nemalonių jos garsų.

 

Samsung Note 4 netrukus pasirodys prekyboje.

Apžvalgą parengė Erik Murin, Fortakas.lt. Visos teisės saugomos.


smartadserver