Fortakas 8 700 30 100

Telefonų rinkoje yra dvi milžiniškos fanų bazės – „Apple iOS“ fanai ir „Google Android“ fanai. „iOS“ fanai kasmet laukia naujojo „iPhone“, tuo tarpu „Android“ fanų laukiamiausias telefonas įprastai yra „Galaxy S“ serijos gaminys. Šiemet telefonų bokso ringe atsidūrė „Samsung Galaxy S6“ ir „Apple iPhone 6“ – Pietų Korėjos ir Kupertino kompanijų flagmanai. Kuris gražesnis, greitesnis, kurio geresnė kamera ir kurį vertėtų rinktis jums? Į šiuos klausimus bus atsakyta šiame straipsnyje.

Dizainas

Daug kas sako, kad „iPhone 6“ ir „Galaxy S6“ yra labai panašūs savo išvaizda, nors vienintelis panašumas – šoniniai šių telefonų apvadai. Jie praktiškai vienodi. Visa kita skiriasi gana smarkiai, bet kaip pagrindinį skirtumą reikėtų išskirti galines šių telefonų dalis. „Galaxy S6“ galas yra pagamintas iš „Gorilla Glass 4“ stiklo, tuo tarpu „iPhone 6“ galinė dalis – iš aliuminio.

Iš esmės, daugelis sako, jog „Galaxy S6“ yra gražesnis telefonas, tačiau turėkite omeny, jog šis modelis – mažiau patvarus bei labiau teplus, dėl minėtosios stiklinės galinės dalies.

Ekranas

„Samsung Galaxy S6“: 5.1 colio, QHD "2K" „Super AMOLED“, 577 taškų colyje, 536 nitų ryškumas

„iPhone 6“: 4,7 colių, 1334 x 750 IPS LCD ekranas, 326 taškų colyje, 504 nitų ryškumas

Visų pirma, „Galaxy S6“ ekranas yra šiek tiek didesnis, tačiau skirtumas nėra labai dramatiškas. Žymiai rimtesnis skirtumas – šių telefonų ekranų raiškos. „Galaxy S6“ ekranas yra žymiai detalesnis – tą nesunku pastebėti žaidžiant žaidimus, peržiūrint nuotraukas ar tiesiog naršant internete. Be to, „Galaxy S6“ ekranas naudoja „Super AMOLED“ technologiją, todėl jis itin gražiai atvaizduoja visas spalvas, ypatingai skirtumas jaučiamas atvaizduojant juodą spalvą. Taigi, „iPhone 6“ turi gerą ekraną, tačiau „Galaxy S6“ ekranas yra bene geriausias rinkoje, todėl „iPhone“ šioje srityje pralaimi.

Veikimas ir charakteristikos

„Samsung Galaxy S6“: „Exynos 7420“ 64 bitų aštuonių branduolių (4x 1.5GHz, 4x 2.1GHz) procesorius, „Mali T760“ GPU, 3GB RAM

„iPhone 6“: „Apple A8“ 64 bitų dviejų branduolių 1.4GHz procesorius, „PowerVR GX6450“ GPU, 1GB RAM

Pažvelgus į charakteristikas, galima pagalvoti, jog „Apple“ atsilieka keliais šviesmečiais.  Tačiau iš esmės, abu įrenginiai veikia daugmaž vienodai tiek telefonais naudojantis įprastai, tiek žaidžiant grafiškai sudėtingus žaidimus. Kartais pranašesnis pasirodo „Apple“ gaminys, o kartais – „Samsung“. Todėl čia – lygiosios. Patenkinti būsite tiek vieno, tiek kito telefono veikimu.

Programinė įranga

„Galaxy S6“ veikia „Android 5.0 Lollipop“ OS pagrindu ir naudoja „Samsung TouchWiz“ apvalkalą, tuo tarpu „iPhone 6“ naudoja „iOS 8“. Šios dvi OS yra nesulyginamos, bet viską apibendrinti galima gana trumpai:

„Galaxy S6“ yra geresnis pasirinkimas personalizaciją ir funkcionalumą mėgstantiems žmonėms dėl to, kad „Samsung“ vartotojo sąsaja turi naująjį temų varikliuką, galintį pakeisti visą „Android“ išvaizdą. Be to, tai juk „Android“ – šios OS galimybės, kaip žinia, yra neribotos! Be to, „Android“ turi platesnį funkcionalumą, pvz galimybę atidaryti kelis langus viename ekrane, sinchronizuoti bet kokius duomenis kompiuteryje, nepaisant kompiuteryje naudojamos OS ir t.t.

Tuo tarpu „iPhone 6“ rekomenduojame mylintiems paprastumą. „Apple iOS“ yra tokia paprasta OS, kad ja sugeba naudotis net ir vaikai. Be to, „iOS“ puikiai veikia su „Mac“ kompiuteriais, todėl „iPhone 6“ rekomenduojame visiems, jau turintiems „Apple“ produktų bei tiems, kurie labai myli paprastumą ir neturi laiko ar noro personalizuoti savo telefoną.

Kamera

„Samsung Galaxy S6“: 16 megapikselių kamera su LED blykste ir optine stabilizacija

„Apple iPhone 6“: 8 megapikselių kamera su dviguba LED blykste.

Apie šių telefonų kameras galima pasakyti tą patį, ką sakėme apie ekranus – „iPhone 6“ turi ganėtinai gerą kamerą, tačiau „Galaxy S6“ – bene geriausias rinkoje šioje srityje. Puikios nuotraukos net ir prastame apšvietime, optine stabilizacija, pasakiškos HDR galimybės. Tačiau jums pilnai pakaks ir „iPhone 6“ turimos kameros, ypač jeigu nedažnai nuotraukas fiksuojate tamsoje.

Baterija

„Galaxy S6“: 2550 mAh neišimama baterija su bevielio krovimo galimybe

„iPhone 6“: 1810 mAh neišimama baterijos

„Galaxy S6“ turi ne tik didesnę bateriją, bet ji ir tarnauja šiek tiek ilgiau laiko. Be to, „Galaxy S6“ turi bevielio krovimo galimybę, o įprastas krovimas nuo 0 iki 100% šį telefoną įkrauna vos per 80 minučių, tuo tarpu „iPhone 6“ nuo 0 iki 100% įkraunamas per 3-3 su puse valandos. Todėl jeigu ne visada galite būti šalia elektros lizdo, rekomenduojame „Galaxy S6“.

Galutinis verdiktas

„iPhone 6“ ar „Galaxy S6“? Iš esmės viską nulems jūsų operacinės sistemos pasirinkimas, kadangi abu telefonai yra fantastiški.

Visgi „iPhone 6“ rekomenduojame paprastumo, tobulumo ir „iOS“ mylėtojams, kuriems nereikia galingiausios kameros ir kurie gali dažniau prieiti prie elektros lizdų.

Tuo tarpu „Galaxy S6“ rekomenduojame pirmiausiai „Android“ mylėtojams bei tiems, kurie nori geriausio, tiems, kurie visada nori būti pirmi. „Galaxy S6“ yra telefonas, pirmaujantis praktiškai visais atžvilgiais „Android“ ekosistemoje. Tai – puikus pasirinkimas!

Straipsnio autorius: Erik Murin, Fortakas.lt


smartadserver