Fortakas 8 700 30 100

Išmanieji laikrodžiai vis labiau veržiasi į mūsų kasdieninį gyvenimą. „Samsung“ yra viena iš tų kompanijų, kuri bando aprėpti visas įmanomas rinkas ir išmanieji laikrodžiai – ne išimtis. Ši Pietų Korėjos kompanija jau yra jų pagaminusi gana nemažai, tačiau naujausiu ir geriausiu yra laikomas „Samsung Gear S“. Šis išmanusis laikrodis išsiskiria savo lenktu ekranu, OS („Tizen“) ir tuo, kad šis laikrodis gali veikti ir kaip įprastas telefonas – į jį galima įdėti SIM kortelę ir skambinti, rašyti žinutes ir t.t. Bet „Samsung Gear S“ yra ganėtinai brangus įrenginys – ar jis vertas savo kainos?

Dizainas                                                                         

„Samsung Gear S“ atrodo kaip labai nedidelis „Samsung“ telefonas – chromuoti šonai, priekyje – ekranas, o po juo netgi matome firminį „Samsung“ namų mygtuką, kuris atlieka kelias funkcijas – namų mygtuko, tam tikros aplikacijos iškvietimo (galima pasirinkti pačiam) ir įjungimo/išjungimo. Tikrai neblogas sprendimas. Laikrodžio galinėje dalyje yra garsiakalbis, sensoriai, kroviklio jungtis ir vieta SIM kortelei. Laikrodžio apyrankė pagaminta iš gumos, susegimas – iš aliuminio.

Kalbant apie laikrodžio apyrankę – ją užsidėti arba nusiimti yra tikrai patogu ir paprasta, tačiau prie riešo ji priglunda prastokai, nėra labai patogi, guma yra pernelyg tvirta. O ir pats laikrodis pasirodė kiek storokas, todėl kartais jį nešioti nėra patogu. Ypatingai diskomfortas jaučiamas naktį, gulant miegoti.

Ekranas

„Gear S“ turi, kaip išmaniajam laikrodžiui, didžiulį 2 colių „AMOLED“ ekraną su 480 x 360 raiška. Tai bene didžiausią ekraną ir didžiausią raišką turintis išmanusis laikrodis rinkoje!

Šio laikrodžio ekranas atrodo tikrai pribloškiančiai – ryškios spalvos, puikus matomumas prieš saulės šviesą, lenktumas nei kiek negadina vaizdo, o įžiūrėti pikselius iš įprasto atstumo neįmanoma.

Ekranas per didelis, idealaus dydžio ar per mažas? Ekrano dydis – tikrai puikus, pakaktų tik šiek tiek sumažinti ekrano kraštų dydį. Laikrodis ant riešo neatrodo labai griozdiškas, bet ekranas yra pakankamai didelis jame rašyti, skaityti naujienas (žinoma, per specialiai „Gear S“ sukurtas programėles) ar netgi iš bėdos naršyti internete naudojantis „Opera Mini“.

Operacinė sistema ir vartotojo sąsaja

Kaip jau minėjau, „Gear S“ veikia su pačių „Samsung“ kurtos „Tizen“ operacinės sistemos. Pati vartotojo sąsaja, navigavimas po meniu, nustatymus ir t.t. primena „TouchWiz“ apvalkalą, kurį „Samsung“ naudoja savo „Android“ telefonams. Žinoma, ne viskas identiška, juk tai – žymiai mažesnį ekraną turintis aparatas.

Įjungus laikrodį matome pagrindinį ekraną. Jame – jūsų pasirinkta laikrodžio tema ir, priklausomai nuo jos, papildomi duomenys, pavyzdžiui nueitų žingsnių skaičius, data, orai ir kt. Slenkant į kairę vartomi visi pranešimai, esantys prijungtame telefone arba laikrodyje. Deja, išvalius pranešimus laikrodyje, telefone jie automatiškai neišsivalo – nedidukas, bet šiek tiek laiką eikvojantis trūkumas. Slenkant į dešinę rodomi valdikliai – muzika, „S Health“, naujienos, kalendorius ir pan. Slinkdami į viršų jūs būsite nukelti į programėlių stalčių, iš kurio galėsite atidaryti bet kurią laikrodžio programėlę. Slenkant į apačią iššoka pranešimų juosta. Be to, slinkimas į apačią naudojamas ir kaip „atgal“ mygtukas – patogus sprendimas.

Tiesa, kaip ir telefonuose, taip ir šiame laikrodyje – veiksmai dažnai vėluoja, matomi gan rimti strigimai. Nors naudotis tai per daug netrukdo, bet „Android Wear“ laikrodžiai veikia žymiai sparčiau.

Tas pats „Android Wear“ (arba „Pebble“, arba bet kuris kitas konkurentas) turi ir žymiai daugiau programėlių, negu „Gear S“. Ir nors „Samsung“ laikrodžiuose programėlių skaičius yra visai nemažas, labai didelė dalis jų yra nenaudingos, dar nemaža dalis jų – mokamos. „Tizen“ laikrodžiuose nėra tokių įprastų programėlių, kaip kad „Facebook“, „Twitter“, „Evernote“ ir t.t. t.y. šiais servisais laikrodyje naudotis įmanoma nebus. „Gear“ parduotuvėje nėra beveik nieko naudingo. Gausu žaidimų, gausu neaiškios paskirties programėlių. Netgi laikrodžio temų nėra pakankamai daug. „Gear“ aplikacijų parduotuvė smarkiai nuvylė. Be programėlių išmanus laikrodis tampa ne toks jau ir išmanus...

Bene vienintelis dalykas, kuriam „Tizen“ laikrodžiuose yra pritaikyta tikrai neblogai – sportas. „S Health“ programėlėje matuojami visi jūsų per dieną nueiti žingsniai. Taip pat galite pasirinkti mankštos režimą – jame galėsite stebėti savo nuvažiuotą/nueitą/nubėgtą kilometražą, trajektoriją, laiką ir pan. Programėlėje taip pat yra galimybė išmatuoti širdies ritmą, stebėti miegą (matuojamas laikas bei stebimas jūsų judėjimas) ir patikrinti saulės skleidžiamą UV kiekį. Be to, sportui yra ir „Nike+“ bei „Runastic“ programėlės – todėl čia viskas ne taip ir blogai. Bent jau čia.

Taigi, „Tizen“ OS atsilieka nuo visų esamų konkurentų – „Sony“, „Android Wear“, „Pebble“, „Apple“. Ir atsilieka Korėjiečiai gana smarkiai. Pagrindinis trūkumas – labai silpna programėlių parduotuvė. Visa kita nėra taip jau blogai.

„Gear S“ ne kaip išmanus laikrodis, bet telefonas

Pagrindinis „Gear S“ išskirtinumas – galimybė jį naudoti kaip įprastą telefoną. Tačiau be prijungimo prie „Samsung“ išmaniojo telefono, „Gear S“ labiau veiks kaip įprastas telefonas, ne kaip išmanusis. Galėsite juo skambinti, rašyti žinutes, rašyti bei skaityti el. laiškus, naudotis „S Health“, žadintuvu, orais ir... viskas. Netgi negalėsite parsisiųsti papildomų programėlių, klausytis muzikos ar peržiūrėti nuotraukas – visa tai reikalauja prijungimo prie telefono.

O ir naudotis „Gear S“ kaip įprastu telefonu nėra labai patogu – kalbėtis ilgiau būtų nepatogu dėl to, kad laikrodį reikia laikyti šalia, o ir garsas dažnai užgožiamas fono (pvz. automobilių), rašyti žinutes – tikra kankynė (2 colių ekranas – nėra ko tikėtis). Pasinaudojus „Gear S“ kaip įprastu telefonu, prie normalaus išmaniojo telefono grįžti buvo labai gera.

Baterija

Baterija – stiprioji „Gear S“ pusė. Jos talpa tik 300 mAh, tačiau ji tarnauja puikiau, negu daugumos konkurentų (kadangi „Pebble“ – išimtis). Įprastai naudojantis „Gear S“, jis atlaikydavo maždaug dvi su puse paros. Tikrai geras rezultatas! Tiesa, jeigu norėsite šiuo laikrodžiu naudotis kaip telefonu (labai abejoju), jis atitarnaus tik vieną dieną.

Tačiau tai dar ne viskas – „Samsung“ pateikė nedidelę staigmeną. „Gear S“ kroviklyje yra įmontuota dar vieną 350 mAh baterija, todėl savo „Gear S“ galėsite įkrauti bet kur ir bet kada. Pagirtinas „Samsung“ sprendimas!

Apibendrinimas

Žinant tai, kad rinkoje yra žymiai geresnių produktų ir žinant „Gear S“ kainą, galima drąsiai teigti, jog tai – nelabai vykęs produktas. Išmaniojo laikrodžio idėja atrodo maždaug taip – tai įrenginys ant jūsų riešo, kurio dėka savo telefoną turėtumėte traukti žymiai rečiau. Tačiau „Gear S“ to nedaro, kadangi „Gear S“ nedaro beveik nieko. Deja. O ir kaip įprastas telefonas šis laikrodis yra prastas. Iš esmės viską gadina labai mažas programėlių skaičius ir pririšimas prie „Samsung“ produktų. Na, ir, žinoma, aukšta „Gear S“ kaina. Šis „Gear“ serijos atstovas yra nelabai vykęs – belieka laukti ir žiūrėti, ką „Samsung“ parodys kitą kartą.

Įrenginio privalumai:

 • Aukštos kokybės ir raiškos lenktas ekranas. Drįsčiau teigti, jog „Gear S“ ekranas yra vienas geriausių išmaniųjų laikrodžių rinkoje.
 • Dizainas. Laikrodis atrodo tikrai neblogai, futuristiškai.
 • Ganėtinai patogus valdymas. Patogu, intuityvu, paprasta.
 • Mėgstantiems sportą – nemažas pasirinkimas. „Gear S“ turi nemažai programėlių, susijusių su sportu ir sveikata.
 • Gali veikti kaip įprastas telefonas. „Iš bėdos“ šį laikrodį galima naudoti ir kaip telefoną.
 • Palyginus, ilgai tarnaujanti baterija.
 • Kroviklis su įmontuota baterija. Kodėl kiti gamintojai to nesugalvojo?

Įrenginio trūkumai:

 • Kartais laikrodis nėra labai patogus. Ypatingai, gulantis į lovą.
 • Strigimai operacinėje sistemoje. Nelabai dideli, bet ir nelabai malonūs.
 • Smarkus programėlių trūkumas. Pagrindinė priežastis, kodėl šį išmanųjį laikrodį nelabai verta kažkam rekomenduoti.
 • Be „Samsung“ telefono naudotis nėra prasmės. Nors laikrodį galima naudoti kaip telefoną, neprijungus jo prie kito „Samsung“ įrenginio, iš to nėra beveik jokios prasmės. Tai nepatogu, nefunkcionalu ir pernelyg prabangu.
 • Aukšta įrenginio kaina. Ir galybė geresnių konkurentų produktų už mažesnę kainą.

 

Apžvalgą parengė Erik Murin, Fortakas.lt. Visos teisės saugomos.


smartadserver