Fortakas 8 700 30 100

7 keisti būdai panaudoti SSD diską

Gavote SSD diską dovanų? Nusivylėte tokia dovana? Be reikalo. Tai gana brangus daiktas, kurį galite panaudoti tam tikrose situacijose labai sėkmingai. Dovanotam arkliui į dantis nežiūrima, tik reikia sugalvoti tinkamą panaudojimo būdą.

Pristatome keltą įdomesnių pasiūlymų, kai SSD kietieji diskai gali būti naudojami naudingai. Atminkite, kad vidiniai diskai yra tiesiog 2,5 colio įstrižainės blokeliai, kurių panaudojimui gali prireikti papildomos įrangos.

 Nešiojamas diskas

Jei gavote 120-240 GB SSD diską dovanų, neskubėkite kišti jo į savo kompiuterį, kur jo vieta. Už keliolika eurų galite įsigyti specialią išorinio disko dėžutę su tinkama jungtimi ir pasidaryti nešiojamą diską. Kam jis naudojamas – puikiai žinote. Tai kiek didesnis už USB atmintinę prietaisėlis, kuris nebijo smūgių ir gali būti nešiojamas kišenėje ar rankinėje. Jį bet kada galite prijungti prie savo išmaniojo telefono, planšetinio kompiuterio, ar nešiojamo kompiuterio ir naudotis ten esančia informacija – muzika, filmais, žaidimais ir t.t.

Filmuojantys dronai

Naujas ir populiarus „žaislas“ yra filmuojantys dronai. Šiuo metu juose montuojamos itin aukštos raiškos kameros, o tai reiškia, kad drono kameros atmintis turi būti didesnė nei 8 ar 16 gigabaitų. Kai kuriuose dronuose yra galimybė sumontuoti SSD diskus ir įrašinėti vaizdą į juos, o ne į micro SD korteles. Aišku, tai reikalauja tam tikrų žinių ir techninių priemonių.

TV laidų įrašymas

Šiuolaikiniai televizoriai su Smart TV funkcija turi vieną gerą funkciją, kuri naudojama gana retai. Tai laidų ir filmų įrašymas. Pavyzdžiui, įjungiate televizorių, sumažinate garsą ir nustatote, kad įrašinėtų naktį rodomas sporto rungtynes arba filmus. Ryte galite juos paleisti iš SSD disko ir peržiūrėti. Patogu ir nereikia kankinti savęs. Tiesa, peržiūrėti galėsite tik per tą patį televizorių dėl vaizdo kodavimo. Taip padaryta tam, kad įrašyti vaizdai nebūtų nelegaliai platinami internetu ir pažeidžiamos transliuotojų intelektinės nuosavybės teisės.

Saugumo kameros saugykla

Namuose galite pasistatyti saugos kamerą. Tiesa, vietoj jos galite panaudoti ir nenaudojamą planšetinį kompiuterį. Kyla tik viena problema – kur saugosite duomenis. SSD diskas gali labai praversti, jei prijungsite prie kompiuterio ir nustatysite tam tikrus periodinius veiksmus, pavyzdžiui, iš kompiuterio perkopijuoti kamerų duomenis tam tikru metu (kas valandą). Tokiu būdu būsite tikras, kad kompiuteris nebus užkištas ne itin reikalinga informacija.

Atsarginės kopijos ir paleidimo diskas

Jei jūsų kompiuteris „nulūžta“ ir negalite jo paleisti, būtina atstatyti pirminę operacinės sistemos versiją ir tada bandyti iš naujo jį paleisti. Vienas iš būdų, kaip tai padaryti, prijungti USB atmintinę arba SSD su atsarginėmis kopijomis ir operacine sistema (boot disk). Tokio disko gali ir niekada neprireikti, jei viskas gerai, tačiau kartais atsitinka nelaimė, kuri sugriauna žmogui ir darbą, ir gyvenimą. Atsarginis SSD gali būti tikras išsigelbėjimas tokiomis sunkiomis situacijomis.

Žaidimų diskas

Kai kurie žaidimai veikia tik įdėjus kompaktinį diską. Tai problema, nes šiuolaikiniai ultrabukai ir hibridiniai kompiuteriai DVD grotuvo nebeturi. Pirkti išorinį? Pakaks iš kito kompiuterio perkopijuoti žaidimo failus ir pastebėti, ar jis tada veikia su pridėtu SSD. Tokiu būdu bus galima paleisti žaidimą iš disko.

Paleiskite kitą operacinę sistemą iš SSD

Jei dirbate su Linux, tikriausiai norėtumėte išbandyti Windows 10 galimybes. Arba atvirkščiai. Tam nereikia instaliuoti antros OS, pakanka tai padaryti SSD diske ir su specialios programinės įrangos pagalba galima paleisti kitą operacinę sistemą tame pačiame kompiuteryje. Tai daro dažniausiai patyrę kompiuterių naudotojai, tačiau tai labai patogu – juk nešiojatės praktiškai atskirą kompiuterį.

SSD panaudojimo būdų yra ir daugiau. Bet kuriuo atveju, tik nuo jūsų priklauso, kaip išnaudosite savo SSD dovaną.