Fortakas 8 700 30 100

Siurbliai robotai: šiek tiek istorijos

Dulkių siurbliai robotai gali gerokai palengvinti namų tvarkymą – nereikia stengtis išvalyti sunkiai veikiamas vietas, nes automatizuoti dulkių siurbliai gali tai atlikti už jus. Šis išradimas yra pakankamai naujas, kuris pradėjo populiarėti jau tada, kai idėja buvo aprašyta... grožinės literatūros knygos puslapiuose. 1956 metais pasirodė A. Heileino romanas „Durys į vasarą“, kuriame pasakojama apie inžinierių, sukūrusį dulkių siurblį robotą. Tikrasis dulkių siurblys robotas pasirodė gerokai vėliau – praėjus keturiems dešimtmečiams nuo šio romano pasirodymo.

Pirmieji siurbliai robotai

Pirmasis robotas dulkių siurblys buvo sukurtas „Electrolux“ kompanijos, ir buvo pristatytas 1997 metais per BBC kanalą. Prekyboje šie dulkių siurbliai robotai pasirodė vėliau – 2002-aisiais. Įrenginys buvo pavadintas išnykusiu nariuotakoju„Trilobit“. Spėjama, kad toks pavadinimas buvo duotas dėl plokščios dulkių siurblio formos, kuri priminė trilobitą. Pirmasis siurblys robotas jau veikė visiškai savarankiškai – ultragarso pagalba galėjo aptikti kliūtis ir jas apvažiuoti, ir pristigus energijos grįžti į stotelę, kurioje gali pasikrauti energijos. Pirmojo siurblio roboto šepetėliai sustūmė šiukšles ir dulkes iki susiurbimo vietos, ir čia visi nešvarumai buvo įtraukiami. Būtent toks veikimo principas yra naudojamas ir šiandien – dulkių siurbliai robotai gali padėti efektyviai kovoti su nešvarumais namuose. Tokio pat veikimo principo dulkių siurblius išleido ir iRobot kompanija.

Patobulinta roboto versija

Jau po poros metų, 2004-aisiais buvo sukurta patobulinta dulkių siurblio versija, pavadinta „Trilobit 2“. Ši patobulinta versija turėjo laikmatį, kuris padėjo rasti pakrovimo stotį prieš visiškai išsenkant energijai, taip pat dulkių siurblys turėjo naują dizainą – modernų korpusą ir LCD ekraną. Siurblius robotus pradėjo leisti ir kiti gamintojai –SamsungKarcherLG ir Siemens.

Siurblio veikimas

Siurblių robotų savininkams nereikia dalyvauti siurbimo procese, nes šie siurbliai veikia visiškai savarankiškai. Visai nebūtina atrasti laiko patalpų siurbimui, nes viskas gali vykti kur kas paprasčiau. Dulkių siurbliai robotai turi vadinamąjį dirbtinį intelektą, kuris leidžia namus tvarkyti kur kas paprasčiau. Dulkių siurbliai robotai buvo sukurti „išmaniems" namams“, kuriuose įvairūs procesai yra optimizuojami – daugybė dalykų gali būti atliekami be namų šeimininko įsikišimo.

Dulkių siurblys robotas pradeda dirbti tam tikromis nustatytomis valandomis, arba tuomet, kada yra paspaudžiamas mygtukas. Įvairių siūlomų dulkių siurblių robotų pasirinkimas šiandien tikrai nėra siauras, tad galima išsirinkti tokį, kurį jums valdyti bus paprasčiau. Įjungtas ar automatiškai įsijungęs dulkių siurblys  savarankiškai juda, rinkdamas šiukšles. Ji dulkių siurblio kelyje pasitaiko tam tikrų kliūčių, jis savarankiškai „nusprendžia“, kaip jas būtų galima įveikti. Dirbtiniame siurblio intelekte yra užprogramuoti įvairūs iškilusių problemų sprendimo būdai, todėl be jokio vargo gali būti priimamas tam tikras sprendimas.  Jei dulkių siurblys užstrigs (pavyzdžiui, negalės išlįsti pro tam tikrus plyšius, ir nebus galimybės pasisukti į kitą pusę, siurblys robotas siųs garsinį signalą. Tuomet jums reikės pagelbėti siurbliui robotui, ir ištraukti jį). Kai dulkių siurblys baigs savo darbą, jis keliaus iki krovimo stotelės. Paprastai dulkių siurbliai robotai yra maždaug 30 cm skersmens ir 10 cm aukščio. Kompaktiškas ir plonas dulkių siurblys gali išvalyti dulkes įvairiose sunkiai pasiekiamose vietose, todėl namuose visada palaikoma maksimali švara. Seniau prieš naudojant dulkių siurblį robotą reikėdavo užprogramuoti patalpų matmenis, kad robotui būtų paprasčiau „orientuotis“ patalpose, tačiau šiandien siurblių robotų valdymas yra kur kas paprastesnis. Daugumos siurblių robotų ekrano centre yra specialus infraraudonųjų spindulių jutiklis, kuris paprastai yra siurblio priekyje. Būtent tai padeda dulkių siurbliui rasti pakrovimo stotį, ir jums nereikia rūpintis, kada reikės pakrauti dulkių siurblį. Ankstesni siurblių robotų modeliai turėjo būti kraunami apie 20 valandų, tačiau šiuolaikiniai siurbliai robotai yra pakraunami kur kas greičiau – paprastai tai trunka 2-4 valandas.

Siurblių robotų valdymas

Siurblys gali būti valdomas LCD ekrane, kuriame yra išdėstyti siurblio mygtukai. Mygtukų skaičius priklausys nuo to, kokį konkretų siurblio roboto modelį nuspręsite pasirinkti, ir taip pat skirsis tai, kaip yra valdomas siurblys robotas. Populiariausios siurblių robotų funkcijos yra šios: įprastas namų valymas, nedidelio ploto valymas, ir greitas valymas. Visa tai leidžia siurblio savininkams atsikvėpti, ir namų valymą patikėti robotui. Užprogramavę dulkių siurblį galite ramiai eiti į darbą, o grįžę namo galėsite džiaugtis spindinčiais namais – nebus gėda pasikviesti svečių.

Kai kurie dulkių siurbliai robotai turi nuotolinio valdymo pultelius, kurie gali padėti dar paprasčiau valdyti dulkių siurblį. Dulkių siurbliams robotams aplinkoje gali padėti orientuotis ultragarsas, signalai, kurie praneša, kad dulkių siurblys užstrigo, ir infraraudonieji spinduliai. Taip pat ki kurie siurblių modeliai gali turėti specialius sensorius, kurie reaguoja, jei apačioje nėra pagrindo. Tai apsaugo nuo galimų siurblio pažeidimų, jei jis bandys siurbti laiptus ar pan.

Siurblio roboto komplektacijoje gali būti laikmatis, kuris užprogramuoja siurblio roboto veikimo laiką, pakrovimo stotis, sensoriai, reaguojantys į įvairius paviršius, baterijos, leidžiančios siurbliui veikti kelias valandas.

Šiuo metu dulkių siurbliai robotai yra vis labiau tobulinami, ir artimiausiu metu prekyboje tikrai pasirodys dar labiau patobulintų siurblių robotų modelių. Galite būti užtikrinti, kad siurblys robotas visada puikiai pasitarnaus namuose – siurbliai puikiai pasiteisins , jei namuose yra gyvūnų, nes jums nereikės kasdien siurbti namų, ir visada galėsite palaikyti švarą namuose. Įsigyti siurblį robotą visada yra palanku, nes tai padės jums sutaupyti brangaus laiko, ir galėsite džiaugtis švara. Nors tai gana naujas išradimas, tačiau vartotojai jau spėjo įvertinti didžiausius šių siurblių privalumus, ir toks pasirinkimas tikrai vienas palankiausių.