Fortakas 8 700 30 100

SMART televizoriai privertė tobulėti kitus prietaisus

Taip jau kartais technologijų pasaulyje nutinka – atsiradus vienam tobulesniam prietaisui, kiti turi irgi „pasitempti“ ir patobulėti, kad galėtų sugyventi  to paties šeimininko namuose. SMART televizoriai irgi buvo ir tebėra ne išimtis... Kai prieš keletą metų atsirado išmanieji LED televizoriai, kitų dalių kūrėjai sukruto – kaip pagaminti tokius priedus ir detales, kad jie tiktų naujai televizorių kartai? Štai kas iš to išėjo.

Ar žinote, kas čia? Tai išmaniojo telefono pultelis. Ar matote skirtumus su šiuo įprastu Samsung televizoriaus pulteliu?

Jie abu gali valdyti jūsų išmanųjį televizorių, tačiau skirtumai akivaizdūs – nebeliko klavišų, o vietoje jų atsirado lietimui jautrus „padas“. Aišku, kai kurie klavišai išliko, tačiau tai daugiau iškilimai korpuse, o ne guminiai klavišai, prie kurių esame įpratę.

Štai ir geriausias pavyzdys, kur eina technologijos. Nuotolinių pultelių kūrėjai deda daug pastangų ieškodami vis naujų ir geresnių būdų valdyti išmaniojo televizoriaus funkcijas – naršymą internete, žaidimus, naudojimąsi tam tikromis programėlėmis. Įdomu tai, kad tokie naujoviški pulteliai veikia ir kaip kompiuterio pelė. Aišku, nieko papildomai instaliuoti nereikia. Kursorius TV ekreane reaguoja į pultelio judesius.

Bet atrodo, kad tobulėjimui ribų nėra. Naujoviškas pultelis atrodo kaip iš kosminio laivo, tačiau tai tik tarpinė stotelė Smart televizorių evoliucijoje.

Štai, ką turime omenyje:

 

Taip, tai nuotolinis pultelis, tik ne Sony išmaniesiems televizoriams, o Google TV „kištukui“, kuris išmaniuoju gali padaryti ir paprastą LCD televizorių, nes visą interaktyvumą kaupia savyje, o ne televizoriuje. Jei jau jis gaminamas įvairiems Android TV įrenginiams, tai kodėl nepagaminus iš karto ir išmaniesiems televizoriams?

Tai yra nuotolinių pultelių ateitis – būtinas valdymas balsu ir nedidelė patogi klaviatūra teksto rašymui tiesiog televizoriuje LED televizoriai su SMART TV funkcija tokios funkcijos neturi, reikia prijungti bevielę klaviatūrą arba paprastą per USB jungtį (tam reikės ir labai ilgo laido arba USB ilgintuvo).

Kitas prietaisas, kuris turėjo prisitaikyti prie SMART TV rinkos yra vadinamoji WEB kamera.

Palyginkime. Štai išmaniojo televizoriaus kamera:

Ji labai nedidelė ir prisitaikanti prie televizoriaus korpuso. Kameros tiesiog pritvirtinamos prie kitos korpuso pusės ir prijungiamos USB laidu. Kai kurie modeliai jau turi integruotas kameras, kuriomis papildomai rūpintis nereikia. O čia palyginimui paprasta kompiuterinė Logitech kamera.

Teoriškai šį „burbulą“ galima prikabinti ir prie televizoriaus, tačiau atrodys ji tikrai nekaip...

Kam ta kamera reikalinga?

Web kameros transformacija į TV kamerą prasidėjo atsiradus pirmiesiems išmaniesiems televizoriams, nes juose buvo įdiegta Skype programa. Skype galima ne tik rašyti žinutes, bet ir kalbėtis matant vienas kitą. Nemokami vaizdo skambučiai pasaulyje yra labai populiari paslauga, todėl tik laiko klausimas, kol visuose išmaniuosiuose televizoriuose atsiras integruotos kameros. Aišku, visada norėsis geresnės raiškos ir įdomesnių funkcijų kamerų, todėl atsiras ir pasiūla.

Aišku, tokioms kameroms atsirasti padeda ir Microsoft Kinnect technologija, kai žaidimai žaidžiama nuskaitant žaidėjo kūno parametrus ir nebereikia jokių konsolių ir pultelių. Televizorius valdomas tiesiog rankų judesiais. Ši technologija atsirado kiek anksčiau už išmaniuosius televizorius, tačiau yra plačiai naudojama visur.

Problema su kameromis yra ta, kad prie interneto prijungtą televizorių gali programišiai nulaužti ir kamerą įjungti. Tada bus apžiūrimas butas, o gal ir fiksuojamos intymaus gyvenimo akimirkos, kas gali tapti labai galingu ginklu nusikaltėlių rankose. Bet ne apie saugumą šiandien kalbame.

Esmė ta, kad labai daug gamintojų turi peržiūrėti savo strategijas ir investuoti į naujų funkcijų ir formų paiešką, kad galėtų prisitaikyti prie augančios išmaniųjų televizorių rinkos. LED televizoriai yra labai paklausi prekė, tad pasipelnyti gali ne tik kolonėlių ar pultelių kūrėjai, bet ir žaidimų rinkos dalyviai, virtualių akinių kūrėjai ir kitų sričių technologijų kompanijos. Taip pat durys atvertos išlieka ir programuotojams, kuriantiems tam tikras programėles. Jiems dabar pati pradžia, nes paprastas išmaniojo telefono programas jau galima pritaikyti Smart televizoriams parašius vos keliasdešimt papildomų kodo eilučių.