Fortakas 8 700 30 100

„Sony Alpha A6000“ apžvalga: su tinkamu objektyvu – puikus fotoaparatas

Skaitmeniniai fotaparatai – „aukso viduriukas“ tarp visiems žinomų ir jau įprastų kompaktinių fotoaparatų (liaudyje – „muilinės“) bei didžiulių, veidrodinių (DSLR), fotoaparatų. Jie turi keičiamus objektyvus, jų kokybė gali lygintis su DLSR fotoaparatais, o jų dydis nedaug atsilieka nuo kompaktinių fotoaparatų. Žinoma, skaitmeniniai fotoaparatai dažnai yra žymiai brangesni, tačiau tai, ko gero, vienintelis rimtesnis jų trūkumas. Šiandien apžvelgsime „Sony Alpha A6000“ skaitmeninį fotoaparatą ir pabandysime išsiaiškinti, ar jis tikrai vertas tų gana nemažų pinigų.

Dizainas – naudojusiems „Sony NEX-6“ neteks pamatyti kažko naujo

Savaime aišku, „Sony A6000“ yra „NEX-6“ įpėdinis ir beveik identiška išvaizda yra nieko nestebinantis faktas. Ir nors „A6000“ yra kiek storesnis, jis – lengvesnis. Be to, „A6000“ yra vienas iš solidžiausiai rankoje gulinčių skaitmeninių fotoaparatų, kuriuos yra tekę laikyti, todėl išmesti šį įrenginį iš rankų nebus lengva. Gal prie to prisideda dešiniame šone esančios tekstūros bei didesnis metalo kiekis korpuse.

Gale esantis LCD ekranas, vėlgi, identiškas „NEX-6“. Jo negalima apsukti 180 kampu asmenukėms ar savęs filmavimui, tačiau žemai esančius objektus fotografuoti galėsite nesiguldami ant žemės ar grindų, kadangi ekraną galima šiek tiek pasukti (apie 90 laipsnių).

Jeigu dažniau naudojatės vaizdo ieškikliu, gali tekti nusivilti, kadangi jis yra vos 0.39 colių dydžio. Nesupraskite neteisingai, jo kokybė tikrai nebloga, tiesiog dydis gana mažokas. Be to, jame labai lengvai kaupiasi dulkės – tai dar vienas smulkus dizaino trūkumas.

Mėgstantiems keisti objektyvus – malonus siurprizas – vienas mygtuko paspaudimas, vienas pasukimas ir jau pakeitėte objektyvą. Beprotiškai genialu ir paprasta!

Valdymas – pakankamai funkcionalus profesionaliems fotografas, pakankamai paprastas mėgėjams

„Sony A6000“, kaip minėjome straipsnio pradžioje, yra kažkas tarp DSLR ir kompaktinių fotoaparatų. Ir nors įprastai tai galioje tik fotoaparato dizainui, šiuo atveju ta pati taisyklė galioja ir jo valdymui.

Jeigu jums yra tekę naudotis „Sony Alpha 7“ arba „Sony RX100“, vartotojo sąsaja ir pats valdymas – labai panašus. Jeigu esate mėgėjas arba tiesiog neturite laiko kapstytis nustatymuose, galite tiesiog pasirinkti vieną iš automatinių režimų arba pasirinkti nustatymus pagal esamą sceną ir fiksuoti puikios kokybės kadrus be jokių ypatingų pastangų. Tuo tarpu jeigu turite laiko ir suprantate savo veiksmus, galite pasinerti į begalybę esamų nustatymų.

Nustatymai yra valdomi vos keliais mygtukais bei rateliu, todėl kažko sudėtingo ten nėra. Be to, „Sony Alpha A6000“ turi ir du programuojamus mygtukus – nuspaudus vieną iš jų galite įjungti tam tikrą režimą arba funkciją. Viskas paprasta, aišku, bet funkcionalu.

Nuotraukų ir vaizdo kokybė aukšta

„Sony A6000“ testavimo metu kadrus fiksavau tik naudodamas automatinį režimą. Naudojome standartinį 16-50mm objektyvą bei šiek tiek prastesnį „SEL16F28“ 16mm platau kampo objektyvą. Nuotraukos su pastaruoju šiek tiek prastesnės, kraštuose vaizdas žymiai tamsesnis ir prasčiau sufokusuotas, tuo tarpu dėl įprasto 16-50mm objektyvo skundų tikrai nėra, jis savo darbą atlieka puikiai. Vertinant fotoaparato kokybę apskritai, ji yra aukšta – fokusavimas atliekamas greitai ir be nesklandumų, kadrai fiksuojami greitai, spalvos atvaizduojamos puikiai, kadrai judesyje taip pat sėkmingi. Tamsoje nuotraukos ne tokios įspūdingos dėl šviesų „išsiliejimo“, tačiau tai vienintelė rimta bėda esant prastam apšvietimui.

Dar viena problema, kuria pastebėjau – neaiškios kilmės tamsios dėmės. Jos yra ne visuose kadruose ir tai ne objektyvų kaltė. Belieka tikėtis, jog tai tik mūsų turėto modelio problema. Visus užfiksuotus kadrus su „Sony A6000“ galite peržiūrėti čia.

Kalbant apie vaizdo įrašų kokybę, ji yra puiki – autofokusas žaibiškas, tvarkymasis su baltos spalvos balansu net nepastebimas, viskas atrodo puikiai. Jeigu ieškote kameros filmavimui, „A6000“ yra neblogas pasirinkimas.

Baterija – nieko įspūdingo

Pasak „Sony“, „Alpha A6000“ gali atlaikyti maždaug 360 kadrų ir tai yra daugmaž tiesa. Vienintelė bėda su šio fotoaparato baterija – gana greitas išsikrovimas budėjimo režime. Įjungus budėjimo režimą bateriją iš viso neturėtų dirbti, bet panašu, kad ji dirba ir naudoja energiją.

Puikus fotoaparatas ar net video kamera, jeigu rasite tinkamą objektyvą

„Sony Alpha A6000“ atrodo puikiai, tai nėra didelis ir sunkus fotoaparatas, juo naudotis yra paprasta, o nuotraukų ir vaizdo įrašų kokybė tikrai stulbinanti. Viskas, ko jums reikės – tinkamas objektyvas. Kaip supratome, su netinkamu objektyvu net ir toks galingas fotoaparatas gali pasirodyti nevisai gerai, todėl jeigu investuosite į „A6000“, pasiruoškite investuoti ir į objektyvą. Tačiau apskritai – tai tikrai dėmesio ir savo kainos vertas įrenginys.