Fortakas 8 700 30 100

SSD verslas – kas vyksta pasaulyje

Lietuvoje mes paprastai nesigiliname į tam tikras sritis, kurios mūsų ne itin domina, arba yra toli nuo mūsų fiziškai. Kam gilintis į Hong Kongo ar Singapūro kompanijų susiliejamus ar pelno ataskaitas, jei nė viena iš jų neturi atstovybių Lietuvoje? Panašiai yra ir su atmintinių verslu. Lietuva tiesiog nesidomi, kaip ir kas yra gaminama, svarbu, kad nebrangių prekių atvežtų...

Šiandien norime praverti šiokį tokį paslaptingumo šydą ir pristatyti, kas šiuo metu vyksta SSD gamintojų sferoje.

Geriausia kompanija

Kas šiuo metu yra geriausias SSD diskų gamintojas? Pasirodo, tai Lietuvoje nelabai žinoma Diablo Technologies iš Kanados. Ką gi jie daro? Tikriausiai niekur nesate matę nešiojamojo disko ar flash kortelės su „Diablo“ vardu. Bet tai nereiškia, jog jų nėra ir jie nedirba... Diablo Technologies yra išradėjai ir inžinieriai, dirbantys su rimtomis atmintinėmis DDR4 įrenginiais. Tai serverių spintose dažniausiai sutinkami prietaisai, skirti duomenų centrams, siekiantiems užtikrinti kuo efektyvesnį serverių darbą.

Diablo Technologies tik neseniai aplenkė nuolatinę topų dalyvę San Disk. Na, apie ją tai tikrai esate girdėję, nes tikriausiai patys turite USB atmintinę, MicroSD kortelę, kompaktinį diską ar kitą atminties įrenginį.

SanDisk parduodamas Western Digital už 19 milijardų dolerių

Taip, supratote teisingai, vienas milžinas perka kitą. Western Digital (WD) korporacija pranešė, kad perka SanDisku už 19 milijardų dolerių. Kam? Priežasčių yra keletas, tačiau pagrindinė jų – noras gauti SanDisk kuriamas technologijas ir teises jomis naudoti ir iš jų uždirbti.

SanDisk Turi užpatentavusi keletą labai svarbių išradimų atmintinių srityje, todėl kompanijos pirkimas yra greičiausiai pigesnis, nei nuolatinis mokėjimas už svetimus patentus.

Kita priežastis – noras plėsti asortimentą. Iki tol WD buvo žinoma kaip serverinių technologijų kūrėja. Jie turėjo tik nešiojamus diskus ir tuos pačius HDD, o ne SSD. Įsigijusi Sandisk, Western Digital savo klientams ir partneriams galėtų pasiūlyti kur kas platesnę produkcijos gamą. SSD diskai yra ateities technologija, todėl WD dabar stengsis įšokti ir į šį traukinį.

128TB SSD diskai jau 2018 metais?

Perskaitėte teisingai – 128 terabaitų, ne gigabaitų SSD diskai planuojami išleisti jau 2018 metais. Tokius pažadus šiais metais pradėjo žarstyti kitas SSD rinkos milžinas – Toshiba. Tiesa, nemažai prie tokių Toshiba planų prisideda ir jau minėtas SanDisk, tačiau ar tai realu. Dabar 2015 metai ir populiariausias SSD yra vos 128 GB, kuris yra montuojamas į nebrangius nešiojamus kompiuterius. Ar 8 kartų atminties augimas yra realus per 3 metus? Kodėl 8, o ne 1000? Todėl kad 15 TB SSD yra sukurti jau dabar. Tik jų kaina labai neadekvati.

Linkime Toshibai sėkmės išpildyti savo pažadus. Treji metai netruks praeiti ir IT srityje jie nieko nereiškia. Juk 2015 metais pagamintais nešiojamaisiais kompiuteriais ir išmaniaisiais telefonais daugelis žmonių naudosis ir 2018-siais...

Kokia yra 15 TB SSD kaina?

Samsung pavasarį sudrebino visą SSD rinką. Pranešė, kad netrukus išleis beveik 16 TB SSD diską, kuris veikia  su 3D NAND technologija (kai flash atmintis klijuojama mikroskopiniais stulpeliai vienas ant kito). Skaičiuojama, kad 2,5 colio dydžio SSD diske turėtų būti sutalpinta 400-500 flash atminties lustų.

Samsung pamiršo vieną dalyką – pasakyti kainą. Spėlioti galima daug, tačiau pagal dabartinius gamybinius pajėgumus ekspertai įvertino tokio disko kainą – 5000-7000 dolerių. Pirmieji modeliai bus tikrai brangūs. Gera žinia ta, kad pradėjus prekiauti tokios talpos SSD diskais, iš karto kris populiariųjų 128 ir 256 GB talpos SSD kainos.

Štai tokios naujienos iš SSD pasaulio.