Fortakas 8 700 30 100

Stacionarūs kompiuteriai

Stacionarūs kompiuteriai yra puikus pasirinkimas tiems, kurie kompiuteriu daugiausiai dirba su sudėtinga multimedija arba žaidžia žaidimus ir tiems, kurie tiesiog nori sutaupyti pinigų. Staliniai kompiuteriai yra lengvai ir nebrangiai atnaujinami. Stacionarūs kompiuteriai komplektuojami iš atskirų, lengvai keičiamų komponentų. Tad, jeigu jums trūksta vietos kompiuterio kietajame diske, lengvai galėsite pasikeisti kietąjį diską į talpesnį, o kompiuteriui tapus per lėtam, galite pasikeisti procesorių į galingesnį, naujausios kartos procesorių.
Mūsų  konsultantai pasiruošę Jums padėti ir patarti, kokių techninių savybių  kompiuterį geriausia įsigyti, atsižvelgiant į būsimą kompiuterio naudojimo paskirtį. Kompiuteriams suteikiama 24 mėnesių garantija.

Stacionarūs kompiuteriai

Šiais laikais prie kompiuterių praleidžiame daugybę laiko ir labai svarbu, kad kompiuteris atitiktų jūsų poreikius. Tačiau kaip ir bet kurį kitą kompiuterį, stacionarų kompiuterį išsirinkti yra sunku. Kaip tinkamai tai padaryti? Pateikiame trumpą gidą, kuris palengvins jūsų pasirinkimą, nes čia rasite atsakymus į pagrindinius klausimus, iškylančius renkantis kompiuterį. 

Firminiai stacionarūs kompiuteriai ar Fortako kompiuteriai?

Tai, ko gero, yra pirmas jums iškilęs klausimas. Atsakymas gana paprastas – Fortako stacionarūs kompiuteriai yra labiau subalansuoti ir dažniau jie yra skirti paprastam vartotojui, kuris mėgsta žaisti žaidimus, nenori leisti daugybės pinigų žaidimų kompiuteriui. Firminiai kompiuteriai paprastai yra skirti verslo vartotojams ir jie yra labiau tinkami kitokioms operacijoms, susijusiomis su verslu, atlikti. Todėl verslo vartotojams rekomenduojame rinktis firminį kompiuterį, o namų vartotojams – Fortako kompiuterius. Tačiau pasirinkę kitaip, suklysti neturėtumėte, nes mes turime ir Fortako kompiuterių verslo vartotojams bei firminių kompiuterių žaidėjams, pavyzdžiui, „Dell Alienware“.

Stacionarūs kompiuteriai ir jų komponentai

Patinka jums tai ar nelabai, jūs vis tiek turite atkreipti bent šiek tiek dėmesio į savo būsimojo kompiuterio komponentus. Bene svarbiausias jo komponentas yra procesorius.

Kompanijos „AMD“ procesoriai yra dažniausiai pigesnis ir geresnis pasirinkimas žaidėjams su nedideliais biudžetais, kadangi „AMD A4“, „A6“, „A8“ ir „A10“ procesoriai turi ypatingai galingas integruotas vaizdo plokštes, todėl jeigu jūsų biudžetas labai ribotas ir norite žaisti žaidimus, rinkitės vieną iš „AMD“ procesorių.

Kompanijos „Intel“ procesoriai yra tinkami bene visų tipų kompiuteriams, tiesa, „Intel“ procesorių kainos daugeliu atvejų yra kiek aukštesnės. Rekomenduojame pirkti naujausios kartos „Intel“ procesorius – jie paprasčiausiai ilgesnį laiką bus tinkami naudojimui.

  • „Core i3“ procesorius rekomenduojame tiems, kurie nesiruošia savo kompiuterio per daug „spausti“ įvairiomis sudėtingomis užduotimis. Tai puikus pasirinkimas ofisų darbuotojams, seneliams bei tėvams, paprastiems namų naudotojams, kurie tik naršo internete, žiūri „YouTube“, skaito bei dirba „Microsoft Office“ programomis.
  • „Core i5“ procesorius rekomenduojame rinktis žmonėms, kurie nori kompiuteriu žaisti įvairiausius žaidimus, tačiau nenori išlipti už protingo biudžeto ribų. „Core i5“ procesorių pakaks daugeliui žaidėjų ir labiau rekomenduojame pasižvalgyti į rimtesnę vaizdo plokštę, negu į „Intel i7“ procesorius, kadangi žaidimams svarbiausia yra vaizdo plokštė. O ir daugeliui rimtų darbų „Intel i5“ procesoriaus pilnai pakaks.
  • „Core i7“ rekomenduojame tiems, kurie nori aukščiausio lygio veikimo ir kuriems negaila daugybės pinigų. Jeigu rimtai dirbate su kompiuteriu arba labai rimtai žaidžiate žaidimus, tai – puikus pasirinkimas. „Intel i7“ procesorius rekomenduojame tik patiems rimčiausiems žaidėjams su 4K ar net aukštesnės raiškos monitoriais ir tiesiog tiems žmonėms, kurie žino, jog kompiuteris gali būti labai galingas ir svarbus darbo įrankis.
  • „Pentium“ ir „Celeron“ – pigiausi „Intel“ procesoriai. Jeigu tik įmanoma, venkite šių procesorių ir pasirinkite bent jau „i3“ šeimos procesorius, kadangi šie procesoriai yra labai silpni ir jie yra tinkami tik pačioms paprasčiausioms operacijoms, nors, geriau jau tada pasirinkti vieną iš „AMD“ procesorių.

 

Kietojo disko arba SSD pasirinkimas

Stacionarūs kompiuteriai  komplektuojami su įprastais kietaisiais diskais arba SSD. SSD atmintis yra žymiai greitesnė ir žymiai brangesnė, todėl, jeigu yra galimybė, rekomenduojame rinktis kompiuterį su nedidelės talpos SSD operacinei sistemai ir didelės talpos kietuoju disku kitiems duomenims – žaidimams, filmams, programoms, muzikai ir t.t. Jeigu daug atminties jums nereikia, pilnai pakaks ir SSD. Na, o jeigu jūsų biudžete nėra tūkstančių, teks tenkinktis kietojo disko teikiamu greičiu.

Vaizdo plokštė – reikalinga ar ne?

Jeigu renkatės vieną iš firminių stacionarių kompiuterių, jis greičiausiai nebus tinkamas žaidimams (nebent  tai yra „Dell“ arba „MSI“ kompiuteris), kadangi dažniausiai  firminiai stacionarūs kompiuteriai vaizdo plokštės neturi arba turi „Nvidia Quadro“ vaizdo plokštę (kaip daugelis „HP“ ar „Lenovo“ verslo sprendimų), kuri yra labiau tinkama darbui su multimedija. Tačiau jeigu renkatės vieną iš Fortako kompiuterių, turite tikrai nemažą pasirinkimą. Bet kuriam žaidėjui, kuris žaidžia tik pačius paprasčiausius žaidimus, puikiai tiks ir integruota vaizdo plokštė arba viena iš „Nvidia 6XX“, „Nvidia 7XX“ ar „ATI Radeon 2XX“ serijos vaizdo plokščių. Tačiau jeigu žaidimai jūsų gyvenime užima svarbią vietą, rekomenduojame rinktis kompiuterį, turintį naujausios kartos „Nvidia 9XX“ arba „ATI Radeon 3XX“ vaizdo plokštę.

Stacionarūs kompiuteriai ir operatyvioji atmintis

Operatyvioji atmintis – bene vienintelis komponentas, kurį suprasti yra labai paprasta. Daugeliu atveju, kuo daugiau operatyviosios atminties – tuo geriau. Tiesa, taip pat svarbu ir didesnis RAM dažnis bei naujesnė technologija (DDR4 yra geriau už DDR3), tačiau vis tiek svarbiausia yra operatyviosios atminties kiekis. Įdėti didesnę operatyvinę atmintį (daugiau RAM) gali bet kuris, netgi ir visiškai nepatyręs žmogus ir šis komponentas nėra labai brangus. Tad perkant stacionarų kompiuterį tikrai nevertų jaudintis dėl RAM kiekio.