Fortakas 8 700 30 100

Telefonų priedai, išplečiantys ribas

Dažnai kyla klausimas: ar galėtume keliauti po pasaulį ir viską fiksuoti tik telefonu? Nešiojamas kompiuteris tam tikrose vietose gali būti per didelė prabanga, tuo tarpu išmanusis telefonas su tam tikrais priedais – kaip tik tas prietaisas, kurio ir reikia. Šiuolaikiniai mobilieji telefonai yra pakankamai galingi, kad atliktų kompiuterio funkcijas, ypač jei reikia rašyti, fotografuoti, bendrauti socialiniuose tinkluose, kurti kitą turinį.

Kad turinio kūrimas būtų sklandus, reikalingi keli mobiliųjų telefonų priedai, kurie iš mažo įrenginio gali padaryti rimtą darbo įrankį. Lankstinuko dizaino gal telefonu ir nesukursite (Pixlr programėlės kūrėjai ir Canva.com su tokiu teiginiu dar pasiginčytų...), tačiau mėgėjišką tikrai galima pasitelkus į pagalbą tam tikras programėles. Deja, ne visi mobilieji telefonai tokius priedus turi. Vieni iš populiariausių telefonų, aktyviai dirbantys su specifiniais priedais yra Sony ir Samsung.

Samsung – populiariausi pasaulyje telefonai

Populiariausi, nes Samsung pirmauja pasaulyje pagal pagamintų ir parduotų modelių kiekius. Antri – Apple. Sony – tik dešimti, tačiau populiarumu nenusileidžia kitiems gamintojams.

Samsung gali pelnytai didžiuotis ir geriausio telefono vardu. Galaxy S7 turi viską, ko reikia šiuolaikiškam telefonui – galingą procesorių, puikų ekraną, neblogą bateriją, gerą kamerą ir keletą kitų smagių ir naudingų funkcijų. Tiesa, saugumu labai nepasižymi, tačiau paprastam vartotojui tai nėra labai aktualu.

Samsung telefonai turi keletą smagių priedų, kurie perkelia šį telefoną į naują lygį.

Samsung Gear VR

Tai virtualios realybės akiniai, į kuriuos telefonas tiesiog įdedamas. Jei norite žiūrėti vaizdus 360 laipsnių kampu, žaisti žaidimus, tai galima padaryti nelabai brangiai. Beje, šiandien kalbame apie turinio kūrimą. Tam tikslui Samsung turi 360 laipsnių kampu fotografuojančią kamerą – Gear 360. Ši kamera fotografuoja viską aplinkui. Labai pravartus dalykas tiems, kas mėgsta kurti 3D turus. Tiesiog nufotografuojate patalpą iš kelių vietų ir turite 360 laipsnių nuotraukas, kurias galima sujungti ir pasidaryti 3D turą. Kuo puikiausias įrankis keliautojams, verslininkams ar visiems, kas nori savo gyvenimą įamžinti netradiciškai.

Pridedami objektyvai

Samsung turi 2 atskirus objektyvus, kurie yra prisukami prie dangtelio. Vienas jų yra plataus kampo objektyvas, o kitas – telefoto objektyvas, skirtas fotografuoti toli esantiems objektams. Paprasta, kaip du kart du – ant telefono uždedi dangtelį, prie kurio prisuktas nedidelis objektyvas. Tiesa, jį reikia nuimti baigus fotografavimą, nes nešiotis kišenėje nėra labai patogu.

Nors Samsung kamera labai gera, papildomi objektyvai suteikia daugiau galimybių fotografijos mėgėjams. Samsung telefonai tikrai gali atstoti mėgėjišką kamerą.

Pridedama klaviatūra

Dar vienas priedas, padedantis dirbti greičiau – reali klaviatūra. Mobilieji telefonai su lietimui jautriais ekranai turi visai neblogas klaviatūras, tačiau ilgesniam rašymui jos nėra tinkamos. Dėl to buvo ieškoma būdų, kaip pagerinti rašymo kokybę. Perimta Blackberry telefonų patirtis ir nuspręsta sukurti telefono dangtelį, kuris turi pridedamą klaviatūrą. Įdomu tai, kad klaviatūra uždengia dalį ekrano, o pats ekranas prisitaiko prie tokio uždengimo akimirksniu. Kitas būdas – paprastas 7 colių įstrižainės planšetinio kompiuterio dėkliukas su klaviatūra, kuri prijungiama per mikro USB jungtį. Tiesa, energijos tokia klaviatūra išnaudos kur kas daugiau, nei dangtelis su klaviatūra.

Sony telefonai nepaliauja stebinti

Sony telefonai niekada nesustoja stebinti. Nors jie populiarumu nusileidžia Samsung gana smarkiai ir pasaulyje yra dešimti, vartotojai juos mėgsta dėl kelių priežasčių.

Kamera

Sony yra viena iš garsiausių fotoaparatų gamintojų. Tai reiškia, kad milijonai skiriami moksliniams tyrimams, o jų rezultatas – kokybiško objektyvai, kuriuos montuoja ne tik į Sony, bet ir į kitus išmaniuosius telefonus. Įdomu tai, kad 23 megapikselių kamera montuojama į mažuosius „Compact“ serijos modelius, kurie yra sumažintos versijos. Paprastai „mini“ telefonai turi kiek prastesnius techninius paramterus, bet ne Sony telefonai. Jie gauna viską, kas geriausia.

Muzika

Sony Walkman buvo vienas iš populiariausių muzikos grotuvų. Pamažu grotuvai išnyksta, jų vietą perima telefonai. Dėl to visi Sony išmaniųjų telefonų savininkai gali džiaugtis kokybiška muzika. Aišku, jos klausytis galima per ausines arba per nešiojamas kolonėles. Sony čia turi nemažai ką pasiūlyti.

Mobiliųjų telefonų priedai daro telefonus panašesnius į kompiuterius. Tiems, kas nori dirbti, sudarytos kuo puikiausios sąlygos. Tam nereikia griozdiškų kompiuterių – pakanka gero išmaniojo telefono.