Fortakas 8 700 30 100

Top 5 kvapą gniaužiantys video, nufilmuoti dronais

Dronai – puikūs pagalbininkai fotografams ir kino operatoriams. Jų pagalba kuriami įspūdingi filmai, fotografuojami labai aukštos kokybės vaizdai. Kartais dronai tampa aplinkybių aukomis – jie krenta, juos užpuola žvėrys ir paukščiai, jie paaukojami tam, kad nebūtų aukojamas žmogus.

Techninės galimybės dabar leidžia po dronu sumontuoti itin aukštos raiškos kameras, kurias galima valdyti nuo žemės – priartinti, pasukti, stabilizuoti vaizdą. Išbandyti dronai ir kino pramonėje, nes gali pakelti 10-20 kilogramus sveriančią skaitmeninę kamerą su visu valdymo mechanizmu. Tai kur kas pigiau, nei samdyti lėktuvą arba kiekvienu metu kelti kraną į 50-80 metrų aukštį.

Jūsų dėmesiui siūlome keletą įspūdingų video, nufilmuotų dronais.

5. Kas yra fejerverkų viduryje? Kaip visa tai atrodo? Šis video parodo, kaip iššaunami fejerverkai ir kaip jie sproginėja. Nufilmuotas vieno iš fejerverkų šou metu. Kadangi sproginėja palyginus mažos fejerverkų užtaisų detalės, dronui didelė žala nebuvo padaryta.

4. Banglentininkas ir banginiai. Šis video parodo, kokie mes, žmonės, esame maži prieš vandens karalystės valdovus – banginius. Australijos pakrantėje nufilmuotas video rodo kaip banglentininkas susiduria su dviem banginiais. Nufilmuota dronu, kuris ypač naudingas banginių ir kitų jūros gyvūnų stebėjimui.

3. Žurnalistai transliuoja gyvai iš ugnikalnio. Amerikiečių žurnalistai sugalvojo, kaip panaudoti dronus gyvai transliacijai. Tai ne surežisuotas filmas, ne 10-tas dublis, o gyva transliacija. Tai reiškia, kad viskas, ką filmavo dronas buvo rodoma tiesiogiai. Žurnalistė su filmavimo komanda ir dronų specialistais nuvyko į Islandiją. Jie nuvažiavo šalia veikiančio ugnikalnio su vietiniu vulkanologu. Dronai nuskrido virš ugnikalnio kraterio ir gyvai transliavo, kas vyksta būtent ten. Žmogus tai arti prie kraterio prieiti negalėtų, tad vaizdai – unikalūs. Tuo metu studijoje esantys svečiai ir kolegos uždavinėjo klausimus, į kuriuos gavo išsamius atsakymus.

2. Skrajojantys prancūzai gaudo dronus. Tai ekstremalai prancūzai Tancrede Melet, Anicet Leone ir Arnaud Hiltzer iš ekstremalų cirko „Flying Frenchies“. Kalnuose jie ištiesė lynus, ant jų stovėjo, kabėjo ir gaudė šalimai skraidančius dronus. Aišku, viskas buvo filmuojama, o filmuko įspūdingiausi momentai sudėti į video klipą. Vaizdai gniaužia kvapą, nes tai labai pavojinga.

1. Islandija. Yra viena šalis, kurią iš paukščio skrydžio nori pamatyti visi dėl savo kontrastingo reljefo. Tai Islandija. Atšiaurus vandenynas, uolos, kalnai, vulkaninės kilmės akmenų klodai, pievos, ledynai, geizeriai ir karšto vandens šaltiniai. Visa tai žiūrint nuo žemės atrodo gana nykiai, tačiau tereikia pakilti į 20-200 metrų aukštį ir atsiveria didingi vaizdai. Įspūdingas filmas apie Islandiją iš paukščio skrydžio. Rekomenduotina peržiūrėti visą.

Pabaigai – daugybės dronų video reportažas (compilation). Šiuos video nufilmavo dronų fotografai ir operatoriai visame pasaulyje, o kažkas tik sujungė į vieną klipą. Vaizdai tikrai gniaužia kvapą, nes tik dabar žmogus gali pamatyti, kas vyksta aplink mus iš arti.

Dronai tobulėja kiekvienais metais. Kai kurie yra gana dideli ir galingi, skirti nešti sunkias skaitmenines kameras, kiti – maži ir lengvi, atrodantys daugiau kaip žaislai, o ne rimti prietaisai. Tobulėjančios kameros prie to taip pat prisideda ir su laiku galėsime nebrangiai dronai internetu pirkti pigiau nei 300 eurų.

Tobulėjimui ribų tikrai nėra. Jau dabar dronai naudojami ne tik video filmavimui, bet ir 360 laipsnių fotografijoms (tokias fotografuoja ir Lietuvoje). Taip pat sukurti dronai, plaukiojantys ant vandens. Kuriami povandeniniai dronai. Mieste važinėja šokinėjantys dronai, kuriems nebaisūs nei laiptai, nei sienos. Ateina dronų era. Pasiruoškite jai.