Fortakas 8 700 30 100

Trintuvai ir plakikliai: ar tai vienas ir tas pats?

Maisto gaminimui tikrai visada praverčia trintuvai, kurie leidžia greičiau susmulkinti ar sutrinti įvairius maisto produktus, iš kurių ruošiami padažai, sriubos, tyrelės ar užtepėlės. Prietaisai, kurie leidžia suplakti, išmaišyti ar susmulkinti maisto produktus, yra vadinami trintuvais arba blenderiais, tačiau prekyboje galima rasti ir tokių įrenginių, kurie atliktų panašias ar analogiškas funkcijas. Virtuvėje taip pat gali pasitarnauti plakikliai (mikseriai) ir virtuviniai kombainai.

Trumpa trintuvų istorija

Trintuvas – gana naujas išradimas. Pirmieji blenderiai buvo sukurti prieš šimtą metų, ir jie leido greičiau paruošti kokteilius. Praėjus maždaug 15 metai po trintuvo sukūrimo, Čikagoje buvo pristatytas patobulintas blenderis. Jis buvo itin populiarus tarp vyndarių: šampanizuoto vyno gamyklose trintuvais buvo maišomos įvairių vynuogių derlių sultys, ir tai padėdavo išgauti dar geresnį gėrimo skonį.

Aštuntajame dešimtmetyje amerikietis Karlas Sonthaimeris patobulino trintuvą, ir jo pagrindu sukonstravo virtuvinį kombainą, kuris per kelerius metus smarkiai išpopuliarėjo. Šiuo laikotarpiu žmonės ėmė vis labiau rūpintis savo sveikata, todėl trintuvai ir virtuviniai kombainai padėjo paprasčiau gaminti sveiką maistą. Vis dėlto, mamos, norinčios vaikams paruošti natūralias tyreles, įvertino, kad virtuvinis kombainas tam nelabai tinka, nes praktiškai neįmanoma paruošti nedidelį maisto kiekį. Taigi, tai buvo priežastis, kodėl buvo patobulinti pirmieji trintuvai.

Trintuvai ir plakikliai: kuo jie panašūs ir kuo skiriasi?

Plakiklis ir trintuvas gali plakti kremus, ruošti tyreles ir kokteilius. Abu šie įrenginiai turi panašius antgalius, tačiau neapsirikite – tai nėra vienas ir tas pats. Lyginant plakiklį ir trintuvą, tenka pastebėti, kad plakiklis yra kur kas stambesnis ir galingesnis, turi dvi sinchroniškai veikiančias šluoteles, taip pat turi specialius tešlos maišymo kablius. Trintuvai yra kur kas kompaktiškesni įrenginiai, turintys tik vieną maišymo šluotelę. Blenderis ir mikseris – tai žodžiai, kilę iš anglų kalbos “mix” reiškia “maišyti”, o “blend” – ruošti mišinį.

Taigi, trintuvai ir plakikliai tarpusavyje gerokai skiriasi, todėl renkantis tinkamiausią įrenginį vertėtų pagalvoti apie tai, kuri šių galimybių galėtų būti pačia palankiausia. Ir viena, ir kita pasirinkimo galimybė tam tikrais atvejais gali būti pačia palankiausia, tad pagalvokite, kas geriausiai pateisintų jūsų poreikius.

Trintuvų tipai

Šiuolaikiniai trintuvai gali būti dviejų rūšių – stacionarūs arba rankiniai.Priklausomai nuo to, kokį trintuvo tipą nuspręsite pasirinkti, atsižvelkite į svarbiausius kriterijus, kuriuos įvertinę galėsite paprasčiau išsirinkti tinkamiausią prekę.

Rankiniai trintuvai – (arba rankiniai blenderiai) yra pailgos formos trintuvai, kurie laikomi už viršutinės prietaiso dalies. Tokie trintuvai yra kompaktiški ir patogūs naudoti, todėl Lietuvoje jie yra populiaresni už stacionarius. Rinkdamiesi rankinį trintuvą atsižvelkite į šiuos dalykus:

 • Galingumas – šis kriterijus visada yra svarbus. Rinkitės tokį trintuvą, kurio galingumas yra ne mažesnis nei 300 W;
 • Greičio pakopos: rankiniai trintuvai paprastai turi nuo 2 iki 15 greičio pakopų, tad pagalvokite, kiek jų naudosite nuolat;
 • Antgaliai: šie trintuvai gali turėti įvairius antgalius, kurie skirti smulkinti įvairius maisto produktus;
 • Trintuvo korpusas: jis gali būti pagamintas iš stiklo, plastiko arba metalo. Pasvarstykite, kuri šių galimybių galėtų būti pačia palankiausia – stiklas ne taip sugeria kvapus, tačiau paprastai yra trapesnis, ir stiklinio korpuso trintuvai kainuoja brangiau nei trintuvai, pagaminti iš kitų medžiagų.

Stacionarūs trintuvai

Stacionarūs trintuvai yra ne tokie kompaktiški, kaip rankiniai, ir renkantis tokį trintuvą reikėtų atsižvelgti į šiuos dalykus:

 • Galingumas – kaip ir renkantis rankinį trintuvą, ieškant tinkamiausio stacionaraus trintuvo, šis kriterijus yra labai svarbus. Jų galingumas paprastai svyruoja nuo 220 iki 700 vatų. Optimaliu pasirinkimu gali būti stacionarūs trintuvai, kurių galingumas yra ne mažesnis nei 500 W. Jei reikės smulkinti ledo kubelius, tokiu atveju reikėtų rinktis dar galingesnius trintuvus;
 • Trintuvo indas: jis gali būti pagamintas iš stiklo arba plastiko. Stiklas yra sunkesnis už plastiką, gali sudužti, tačiau stiklas nebus pažeidžiamas maisto produktų, ir ilgainiui nesusibraižys, ko negalime pasakyti apie plastiką;
 • Valymas: kai kurie stacionarūs trintuvai gali turėti savaiminio išsivalymo funkciją, tad tai galės palengvinti šių trintuvų priežiūrą.

Trintuvų priežiūra: trumpa atmintinė

 • Svarbu tai, kad trintuvai būtų tinkamai prižiūrimi. Tai užtikrins prietaiso ilgaamžiškumą, ir. Žinoma, jų naudojimo saugumą:
 • Visada laikykitės nurodymų, pateiktų produkto naudojimosi instrukcijoje;
 • Prietaiso įtampa visada turi atitikti naudojamo tinkle įtampą;
 • Nepilkite į indą verdančių skysčių, nenaudokite trintuvo vien tik sausų produktų smulkinimui, nejunkite prietaiso, jei jo indas yra tuščias;
 • Saugokite trintuvo laidą nuo kaistančių paviršių, laikykite laidus atokiau nuo aštrių daiktų;
 • Korpusą valykite drėgnu skudurėliu, vėliau korpusą nusausinkite. Antgaliai paprastai gali būti plaunami indaplovėje.

Kaip išsirinkti plakiklį?

Plakikliai gali būti valdomi rankomis arba automatizuoti. Pastarasis pasirinkimas pasiteisina tuomet, kada norima greičiau suplakti kokteilį ar putas gardžiai kavai. Renkantis tinkamiausią plakiklį atsižvelkite į jo galingumą, gamintoją, funkcijas bei dydį. Kaip ir renkantis trintuvą, svarbu yra tai, kad jis būtų pakankamai patvarus ir ilgaamžis. Įvairių produktų apžvalgos padės greičiau nuspręsti, koks pasirinkimas galėtų būti pačiu geriausiu, o renkantis tokią produkciją internetu jums tereikės pasirinkti tam tikrus svarbiausius kriterijus, ir netrukus galėsite atrasti tinkamiausias prekes.

Taigi, plakikliai ir trintuvai nėra visiškai tas pats. Nors tam tikrais atvejais abu šie įrenginiai gali padėti atlikti tokius pat darbus, tačiau skirsis jų funkcionalumas ir panaudojimo galimybės. Prieš priimdami sprendimą gerai pasvarstykite, kuri šių prekių – trintuvas ar plakiklis galėtų geriausiai pasiteisinti.